ТЕНДЕНЦІЇ | Технології 11 травня 2023 р.

Нова ера генеративного штучного інтелекту для всіх

Глобальна сервісна компанія Accenture опублікувала новий звіт «A new era of generative AI for everyone» про те, як технологія генеративного штучного інтелекту, що лежить в основі ChatGPT, трансформує нашу роботу і переосмислить бізнес.

Вибухова популярність ChatGPT у всьому світі дала нам першу справжню точку перелому в прийнятті штучного інтелекту громадськістю. Нарешті, кожен і скрізь може побачити проривний потенціал цієї технології для себе.

Великі мовні моделі (LLM) і фундаментальні моделі, що лежать в основі цих досягнень в області генеративного штучного інтелекту (GenAI), є значним поворотним моментом. Вони не тільки зламали код складності мови, дозволивши машинам вивчати контекст, робити висновки про наміри та бути незалежними творчими особистостями, але й можуть бути швидко налаштовані для виконання широкого спектру різних завдань.

Ця технологія має докорінно змінити все — від науки, бізнесу, охорони здоров’я до, власне, самого суспільства. Позитивний вплив на людську креативність і продуктивність буде величезним.

Компанії використовуватимуть ці моделі, щоб переосмислити способи виконання роботи. Будь-яка роль на кожному підприємстві має потенціал для переосмислення, оскільки робота людей із ШІ у якості «другого пілота» стає нормою, що значно розширює їхні можливості. Генеративний ШІ вплине на завдання, а не на професії. Деякі з цих завдань будуть автоматизовані, деякі будуть трансформовані за допомогою штучного інтелекту, а деякі залишаться без змін.

Також можна очікувати, що перед людьми постане велика кількість нових завдань, таких як забезпечення точного і відповідального використання систем GenAI. Ось чому організації, які інвестують у навчання людей для роботи з генеративним ШІ, матимуть значну перевагу.

Нова ера генеративного штучного інтелекту для всіх — A new era of generative AI for everyone

«Найгарячіша нова платформа для програмування — це серветка». — Пол Догерті (Paul Daugherty), CEO та директор із технологій групи Accenture, — про використання OpenAI для створення робочого вебсайту з малюнка на серветці.

Генеративний ШІ для всіх

Уявіть, що кожен співробітник вашої компанії має помічника, який «знає» все, що коли-небудь знала ваша організація — всю історію, контекст, нюанси і наміри бізнесу та його операцій — і може обробляти, аналізувати та використовувати цю інформацію за лічені секунди, нескінченно повторюваними способами.

Ми перебуваємо на тому етапі циклу впровадження, коли більшість організацій починають експериментувати, застосовуючи готові фундаментальні моделі «з полиці». Однак найбільшу цінність для багатьох із них принесе кастомізація або доопрацювання моделей на основі власних даних для задоволення їхніх унікальних потреб.

Застосування

Генеративні додатки для ШІ та LLM готові до використання та легкодоступні. Компанії можуть використовувати їх за допомогою API та адаптувати до власних потреб за допомогою оперативних інженерних методів, таких як швидке налаштування та префіксне навчання.

Кастомізація

Щоб підвищити цінність GenAI та базових моделей у конкретних бізнес-кейсах, компанії все частіше кастомізують попередньо навчені моделі, допрацьовуючи їх за допомогою власних даних, тим самим відкриваючи нові горизонти результативності.

Це потенціал, який пропонують GenAI та фундаментальні моделі. Вони суттєво підвищать індекс інтелекту компанії і створять нові можливості для кожної людини в організації, щоб стимулювати інновації, оптимізацію та винаходи наступного рівня. Це створить нові способи для розвитку потенціалу співробітників, задоволення клієнтів, впровадження нових бізнес-моделей і реагування на сигнали змін.

98% світових керівників погоджуються, що фундаментальні моделі ШІ відіграватимуть важливу роль у стратегіях їхніх організацій у найближчі 3-5 років.

40% всього робочого часу може потрапити під вплив великих мовних моделей (LLM), таких як GPT-4.

Погляд на швидкий розвиток технологій, регулювання та бізнесу

Найближчими роками ми побачимо величезні інвестиції в генеративний ШІ, LLM і фундаментальні моделі. Унікальність цієї еволюції полягає в тому, що одночасно відбувається експоненціальне прискорення розвитку технологій, регулювання та впровадження їх у бізнесі.

Технологічний стек

Кожен рівень технологічного стека GenAI (додатки, точне налаштування, фундаментальні моделі, дані та інфраструктура) буде швидко розвиватися в міру того, як технологія дозріває, а вимоги до обчислень зростають у геометричній прогресії. Вартість і викиди вуглекислого газу є основними факторами, які слід враховувати при впровадженні енергоємного генеративного ШІ.

Ризики та регуляторне середовище

ChatGPT піднімає важливі питання щодо відповідального використання ШІ. Швидкість розвитку і впровадження технологій вимагає від компаній приділяти пильну увагу будь-яким юридичним, етичним і репутаційним ризикам, на які вони можуть наражатися. Їм доведеться відповісти на ключові питання про інтелектуальну власність, конфіденційність і безпеку даних, дискримінацію, відповідальність за якість продукції, довіру та ідентичність.

Масштаби впровадження в бізнесі

Компанії мають переосмислити свою роботу, щоб знайти шлях до бізнес-цінності GenAI. Бізнес-лідери повинні вже зараз очолити зміни, починаючи з редизайну робочих місць і завдань, а також перекваліфікації людей. Зрештою, кожна роль на підприємстві має потенціал для переосмислення, тільки-но сьогоднішні робочі місця будуть розбиті на завдання, які можна автоматизувати або полегшити, і переосмислені для нового майбутнього, де людина + машина працюють разом.

LLM вплине на кожну категорію: у діапазоні від 9% до 63% робочого дня

Як отримати вигоду з цієї суттєвої зміни в можливостях ШІ?

Компанії матимуть тисячі способів застосувати GenAI та фундаментальні моделі для максимізації ефективності та отримання конкурентних переваг.

Розглянемо наступні основні моменти впровадження:

  • Пориньте у процес із головою, керуючись бізнес-мисленням. Організації мають застосовувати подвійний підхід до експериментів. Один із них зосереджений на можливостях «низько висячих плодів», використовуючи витратні моделі та додатки для отримання швидкої віддачі. Другий — на переосмисленні бізнесу з використанням моделей, які адаптовані до даних організації. Бізнес-орієнтоване мислення є ключовим для визначення та успішної реалізації бізнес-кейсу.

  • Використовуйте підхід, орієнтований на людей. Зосередьтеся на людях, а не на технологіях, збільшуючи інвестиції в таланти як для створення, так і для використання штучного інтелекту. Це означає розвиток технічних компетенцій, таких як інженерія ШІ та архітектура підприємства, а також навчання співробітників організації ефективній роботі з процесами, що використовують ШІ.

  • Підготуйте власні дані. Фундаментальним моделям для навчання потрібні величезні обсяги курованих даних, що робить вирішення проблеми з ними нагальним пріоритетом для кожного бізнесу. Застосовуйте стратегічний і дисциплінований підхід до збору, уточнення, захисту та розгортання даних. Переконайтеся, що організація має сучасну корпоративну платформу даних, побудовану на хмарі, з надійним, багаторазовим набором продуктів для їх обробки.

  • Інвестуйте в стійку технологічну базу. Враховуйте вимоги до інфраструктури, архітектури, операційної моделі та корпоративної структури, щоб використовувати GenAI та фундаментальні моделі, уважно стежачи за витратами та сталим енергоспоживанням.

  • Прискорьте інновації в екосистемі. Отримайте доступ до ресурсів та експертизи, необхідних для створення та масштабування додатків ШІ. Скористайтеся найкращими галузевими практиками та знаннями, які пропонують партнери екосистеми — великі технологічні гравці, стартапи, фірми, що надають професійні послуги, та академічні установи.

  • Підвищіть рівень відповідального ШІ. Нагально оцініть, чи достатньо надійним є режим управління відповідальним ШІ в компанії, перш ніж масштабувати додатки GenAI. Вбудуйте засоби контролю для оцінки ризиків на етапі розробки та впроваджуйте принципи і підходи відповідального ШІ в усіх сферах бізнесу.

51% мовних завдань займають 51% всього робочого часу співробітників.

42% компаній хочуть зробити великі інвестиції в ChatGPT у 2023 році.

Майбутнє штучного інтелекту стрімко наближається

Такі моменти трапляються нечасто. Ми стоїмо на початку неймовірно захоплюючої ери, яка докорінно змінить способи доступу до інформації, створення контенту, задоволення потреб клієнтів і ведення бізнесу.

Вбудовані в цифрове ядро підприємства, генеративний ШІ та фундаментальні моделі оптимізують завдання, розширюють людські можливості та відкривають нові шляхи для зростання. У процесі ці технології створять абсолютно нову мову для перевинайдення підприємств.

Але переосмислення того, як виконується робота, і допомога людям йти в ногу зі змінами, зумовленими технологіями, матимуть вирішальне значення для реалізації всього потенціалу.

Компаніям слід інвестувати в розвиток операційної діяльності та навчання персоналу стільки ж, скільки вони інвестують у технології.

Настав час для компаній використовувати проривні досягнення в галузі штучного інтелекту, щоб встановити нові фронтири результативності — перевизначити себе та індустрії, в яких вони працюють.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Іди туди, де страшно. І матимеш те, про що мрієшІди туди, де страшно. І матимеш те, про що мрієш
Рішення. Практичні поради від 23 людей, які змінили світРішення. Практичні поради від 23 людей, які змінили світ
Рік корисних звичок. Повний курс знань, щоб набути звичок, важливих для добробуту і щастя. Збірник самарі + аудіокнигаРік корисних звичок. Повний курс знань, щоб набути звичок, важливих для добробуту і щастя. Збірник самарі + аудіокнига

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)