БІЗНЕС-ОСВІТА | Працевлаштування 8 червня 2006 р.

Повернення випускників МВА на ринок праці

Кожного року видання The Wall Street Journal публікує щорічний рейтинг бізнес-шкіл, базуючись на результатах дослідження корпоративних рекрутерів. У книзі "The Wall Street Journal Guide to the Top Business Schools 2006" редактор журналу Рональд Елсоп (Ronald Alsop) здійснює глибокий аналіз результатів дослідження і пропонує свою точку зору на сучасну ситуацію навколо бізнес-шкіл.

Після спаду рівня працевлаштування випускників МВА, ринок праці нарешті почав очікуваний підйом. Компанії, які традиційно беруть на себе основну частину працевлаштування випускників МВА, тобто фінансові і консалтингові фірми, повернулися на кампуси шкіл у 2004-2005-му навчальному році. Інші організації, які не так сильно віддалилися за час спаду, також збільшили набір власників дипломів МВА. Все це призвело до того, що теперішній сезон став найбільш спекотним з моменту швидкого падіння, яке почалося в 2001-му році.

Опитування директорів бізнес-шкіл з питань працевлаштування, проведене спеціалістами МВА Career Services Council, виявило, що майже 75% із них очікують подальшого покращення ситуації на ринку. Четвертина респондентів переконана, що ситуація не зміниться. Жоден із опитаних не висловив думки, що ситуація щодо працевлаштування випускників МВА може погіршитися.

Деякі консалтингові та технологічні компанії попсували свої стосунки зі студентами МВА у 2001-2002-му роках, коли бізнес пішов на спад, а разом із тим зменшилася кількість запрошень на роботу. Ті ж, хто не став зменшувати обсяги найму випускників МВА, вважають, що зробили правильно.

Найважче доведеться тим, хто вирішив кардинально змінити сферу своєї діяльності. Однією із основних вимог до кандидатів завжди був досвід роботи у тій сфері, в якій він збирається надалі працювати. Випадки, коли компанія бере на роботу людину, яка не здатна продемонструвати функціонального досвіду, доволі рідкісні. Тому фінансовому аналітику буде складно перейти, скажімо, в галузь маркетингу. Такий варіант міг спрацювати хіба що у 90-х роках, коли за талановитих спеціалістів мало не билися.

Більшість бізнес-шкіл відрапортували, що активність рекрутерів значно виросла уже наприкінці цієї весни. Причина полягає в тому, що деякі компанії продовжують приймати випускників на роботу за принципом "моментального найму", тобто коли компанії потрібно зайняти вакансію, а не очікувати розширення своєї діяльності.

Рекрутери з Уолл-Стріт повернулися в цьому році на кампус Stern School of Business при New York University. "Головний наголос робиться на банківську справу та консалтинг", — стверджує Gary Fraser, замісник декана по роботі зі студентами. До весни пропозиції по роботі отримали 75% студентів школи, а інші не поспішали впадати в паніку.

Після кількох років заниженого рівня компенсацій студенти МВА, схоже, знову зможуть бути при грошах. За даними дослідження Wall Street Journal/Harris Interactive, приблизно половина компаній збільшила у 2005-му році стартовий рівень зарплатні. 55% рекрутерів планують встановити початкову зарплатню в діапазоні від 75 до 100 тисяч доларів. 20% пропонують випускникам МВА від 50 до 75 тисяч, а найбільш щедрі (13%) платитимуть від 100 до 125 тисяч доларів.

Рівень фінансової компенсації зростає, хоча таких величезних грошових винагород, як за часів dot-com, більше немає. Компанії хочуть переконатися, що зарплати, які вони пропонують, є конкурентноспроможними, але знаходяться в межах розумного.

За матеріалами MBA ZoNe, MBA Strategy.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Змінюючи правила гри. Як лідери, новатори та візіонери перемагають у життіЗмінюючи правила гри. Як лідери, новатори та візіонери перемагають у житті
12 важелів успіху12 важелів успіху
Крок за кроком. Як ентузіазм і наполегливість ведуть до метиКрок за кроком. Як ентузіазм і наполегливість ведуть до мети

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)