БІЗНЕС-ОСВІТА | МВА 11 липня 2006 р.

Технологічний напрямок МВА

Коли роботодавці прагнуть відшукати "свіжий" талант на позицію ІТ-менеджера чи лінійного менеджера з технологічними навичками, їм слід пам'ятати, що далеко не всі МВА відповідатимуть вимогам. Бізнес-школи надають абсолютно різний рівень навичок, коли йдеться про технології та управління технологіями, хоча всі вони повинні надавати бодай базовий рівень знань щодо технологій, який дозволить їм отримати акредитацію. Проте, навіть знаючи, що всі випускники бізнес-шкіл будуть володіти такими навичками, Ви не можете із впевненістю сказати, яким буде рівень новоспеченого спеціаліста, коли він потрапить на ринок праці.

"Останнім часом бізнес-школи почали диференціацію самостійно, — стверджує Bill DeLone, декан American University's Kogod School of Business у Вашингтоні. — Тому буває доволі складно визначити, наскільки технологічно підготовленими будуть їх випускники".

Це означає, що роботодавцям слід точно знати, кого вони шукають, а не цілковито довіряти акредитації та диплому. "Якщо студент закінчує школу, але навіть не здогадуються про такі фундаментальні речі, як управління інформаційними технологіями чи управління організаційними та культурними змінами в ІТ, значить він не відповідає Вашим вимогам", — стверджує Mark Lutchen, партнер PricewaterhouseCoopers. "Більшість шкіл не забезпечують своїх випускників глибоким розумінням технологій та тим, як з ними працювати".

Проте, зараз очевидним є і той факт, що провідні програми МВА починають приділяти більше уваги потребам бізнес-світу. Такі школи не пропонують поодинокі курси з технологій і навіть не відкривають так звані "техно-МВА" програми. Вони впроваджують вивчення технологій безпосередньо у свій традиційний курс. Маркетинг, фінанси — кожен курс має технологічне спрямування, і практичні уроки. Фактично, такі школи роблять спробу зменшити прірву між бізнесом та інформаційними технологіями.

Потреба наблизитися до реалій бізнес-світу змушує бізнес-школи постійно адаптувати свої програми. До того часу, поки відбувається такий процес адаптації, вся відповідальність за випускників, при їх прийомі на посаду, лежить на роботодавцеві. На сьогодні компаніям слід докладати усіх зусиль, щоб відшукати людей, які б могли вдало працювати на позиціях технологічних менеджерів чи керівників ІТ-відділів.

Ярослав Федорак, за матеріалами CIO Insight.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Tiny Habits. Крихітні звички, які змінюють життяTiny Habits. Крихітні звички, які змінюють життя
Ефект накопичення. Покрокова інструкція до успіхуЕфект накопичення. Покрокова інструкція до успіху
Вміти все. Чому універсальність перемагає спеціалізаціюВміти все. Чому універсальність перемагає спеціалізацію

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)