Чи допоможе МВА змінити кар'єру
Люди, які хочуть змінити кар'єру, почуваються сьогодні не найкращим чином. Разом із тим, як набирає обертів рецесія, роботодавці виказують все менше та менше бажання наймати людей без конкретного досвіду роботи у вибраній галузі. Тож не дивно, що все більше і більше людей, перш ніж змінити кар'єру, вступають на МВА.
Коли економіка зростає, ступінь МВА може без перебільшення стати дверима у інший світ. Якщо ви хочете змінити галузь, компанію чи просто посаду — інвестиції в МВА часто досить, щоб переконати роботодавця, що ви ставитесь до обраного шляху із цілковитою серйозністю. Втім, коли починається економічна криза, все виглядає дещо по-іншому.
"Багато людей сьогодні вступають на МВА сподіваючись, що цей ступінь послужить для них своєрідним «очищенням» і дозволить розпочати з нуля", — коментує Ентоні Сендрік (Anthony Sandrik), менеджер Нью-Йоркського відділу рекрутингу агенції Michael Page International. — "Втім, у часи рецесії зробити це досить складно. Оскільки конкуренція за посади досягає сьогодні небаченого розмаху, роботодавці більш уважно підходять до підбору відповідальних осіб. А попередній робочий досвід починає відігравати для них куди більшу роль, ніж це було у минулому".
Не варто панікувати. Потрібно сприйняти за норму те, що доведеться почекати довше
Які ж стратегії варто використовувати, якщо у вас виник твердий намір змінити компанію, посаду або сферу діяльності?
"Хоча для більшості людей сьогодні може бути досить складно змінити кар'єру, все ж найбільш наполегливі працівники, які готові почекати довше, врешті-решт досягають успіху", — говорить Пітер Фенна (Peter Fennah), директор напрямку розвитку кар'єри у Cranfield School of Management. Він очікує, що 90% випускників його програми отримають запрошення на роботу протягом трьох місяців після випуску (порівняно з показником у 97%, який був у минулому році).
Фокус на міжгалузевих навичках
Всі кар'єрні експерти погоджуються, що неабияке значення для успішної зміни кар'єри має фокус на міжгалузевих навичках. Клер Хадсон (Clare Hudson), директор MBA Career Management Services у Манчестерській бізнес-школі, говорить: "Продати свій колишній досвід можливо лише якщо фокусуватися на міжгалузевих (тобто таких, які не втрачають своєї актуальності незалежно від сфери, у якій ви працюєте) навичках. Таким чином, студентам МВА слід навчитися не ігнорувати свій колишній досвід, а навпаки — зосереджуватися на пошуку міжгалузевих навичок, які можуть виявитися надзвичайно корисними у їхній новій ролі".
Фокус на навичках МВА
Ще одна порада, якою діляться кар'єрні експерти, полягає в тому, щоб робити наголос на навичках, отриманих під час навчання на МВА.
"Якщо у вашому резюме присутня згадка про МВА — тоді воно має зовсім інший вигляд", — розповідає Клер Хадсон із Манчестера. "Роботодавці дійсно звертають увагу на ваші досягнення на попередніх посадах, але не менше значення для них має і те, що у вас змінилося з тих пір. Що дав вам ступінь МВА? Сьогодні компанії фокусуються на так званих особистісних навичках (soft skills), які також можна отримати під час навчання у бізнес-школі".
За матеріалами "Using your MBA to change careers?", QS Top MBA.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.
|