БІЗНЕС-ОСВІТА | Тенденції 10 березня 2011 р.

Тенденції навчання 2011

Способи, якими люди поєднують технології та навчання постійно еволюціонують, рухаючись в бік точності, зручності, взаємодії, специфікації та неформальності. Цей рік стане роком можливостей для директорів з навчання переоцінити свою навчальну стратегію в контексті постійної еволюції та змін бізнес-середовища.

Тенденції навчання 2011 Виклики для сучасних директорів набагато складніші, ніж будь-коли раніше. Від них вимагають не лише демонстрації цінності та узгодженості їхної навчальної стратегії з глобальними інтересами компанії, але й здатності безпосередньо пов'язати навчання з організаційними цілями. Яким же чином змінюватимуться реалії навчання у 2011-му році?

Підвищенна прив'язаність до досвіду

Управлінці вимагають, щоб навчання було максимально наближеним до тих функцій, з якими матимуть справу працівники на робочому місці. А це означає як ніколи високу прив'язаність до досвіду та потребу цілісного навчання, яке моделюватиме робочі умови та вимоги.

Здатність навчання відображати реальність отримала назву "прив'язаність" (fidelity). Сьогодні організації шукають нових способів забезпечити прив'язаність навчального досвіду до реальних потреб бізнесу.

Зручність навчання

Роздрібний та клієнтський сервіси приходять до використання технологій, таких як iPod чи iPad — як інструментів доступу до навчання. Багато організацій мають групи працівників, яким більше не обов'язково знаходитися в офісі, щоб навчатися. Планшетні рішення на зразок iPad дають змогу одразу кільком користувачам навчатися а одним приладом, а самі вони стають своєрідними навчальними точками — "кіосками".

Навчальні кіоски збільшують можливість своєчасного доступу до навчання, в якій би точці ви не знаходилися. Студентові не потрібно їхати до універститету чи ходити у традиційну аудиторію. До того ж він сам може вибрати, коли йому приступити до навчання.

Краудсорсинг

Інструменти Web 2.0 продовжують розвивати середовище, яке орієнтується в першу чегу на взаємодію та співпрацю інтелектуальних працівників та студентів. І хоча найбільш популярними рішеннями до сих пір залишають найпростіші (такі як електронна пошта та сервіси миттєвих повідомлень, веб-конференції та обмін файлами) — користувачі поступово переходять до складніших рішень, комбінуючи різні інструменти.

Робота з даними

Мікро-навчання та контент, який генерується користувачами в блогах, wiki та YouTube, при відсутності адекватної категоризації та структурування, призведе до інформаційного перевантаження. Щоб уникнути цього студенти повинні отримувати доступ саме до тієї інформації, яка їм найбільш необхідна у даний момент. Тому навчальні системи в першу чергу повинні мати потужну структуру пошуку та категоризації. Окрім цього, користувачі повинні вміти поводитися з такою системою чи, що набагато краще, сама система повинна бути максимально інтуїтивною.

Неформальне навчання

Найбільш ефективне навчання можливе тільки за умови поєднання формальних практик з неформальними способами навчання та соціальною взаємодією. Традиційна LMS (система управління навчанням) може виявитися не достатньо гнучкою, тому більшість розробників таких систем включають у свої продукти різноманітні версії вікі, блогів та соціальних можливостей.

За матеріалами "Five Trends in Learning Delivery in 2011", Chief Learning Officer.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Зроби це зараз. 21 чудовий спосiб зробити бiльше за менший часЗроби це зараз. 21 чудовий спосiб зробити бiльше за менший час
Максимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалуМаксимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалу
Витончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблемВитончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблем

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)