БІЗНЕС-ОСВІТА | CEO 14 листопада 2014 р.

Скільки найкращих CEO мають ступінь MBA?

Останнє дослідження Harvard Business Review, підсумком якого стало формування рейтингу 100 найрезультативніших CEO світу, так і не дало чіткої відповіді на запитання, завдяки чому ці керівники досягли успіху, хоча при цьому було визначено, що для цього не обов’язково, а саме — не обов’язково мати диплом MBA.

Скільки найкращих CEO мають ступінь MBA?
Ілюстрація: Shutterstock
Згідно Аді Ігнатіуса (Adi Ignatius), автора дослідження і головного редактора HBR, зі 100 CEO, що увійшли до переліку, лише 29 мають диплом MBA. Що ж, для фанатів бізнес-освіти новини не найкращі. Проте є і добра вістка: власниками ступеню MBA є шість керівників з першої десятки; це — Джон Мартін (John Martin), Gilead Science, 2-га позиція; Джон Чемберс (John Chambers), Cisco Systems (3); Девід Пайотт (David Pyott), Allergan (4); Девід Саймон (David Simon), Simon Property Group (5); Хью Грант (Hugh Grant), Monsanto (7); Майкл Пірсон (Michael Pearson), Valeant Pharmaceuticals (8).

І ще одна непогана новина для тих, хто планує використати MBA як плацдарм для здобуття піку управлінської кар’єри: необов’язково навчатися у найпрестижніших бізнес-школах. Хоча отриманий у них диплом, звісно, не завадить. Так, з 29-ти керівників, що мають ступінь MBA, сім — навчалися у Гарвардській бізнес-школі; два — в аналогічних закладах Стенфордського та Колумбійського університетів; і ще чотири — у Датрмутському коледжі, Північно-Західному університеті, INSEAD та Лондонській бізнес-школі. Але майже половина керівників з переліку з дипломом MBA свого часу проходили курс навчання в бізнес-школах «середнього класу», наприклад, у закладах при університетах Мемфісу, штату Індіана, а також — при університетах Golden Gate та Pepperdine.

Як зазначає Ігнатіус, ступінь MBA — це один із двох шляхів, котрі приводять на вершину управлінського успіху, другим є інженерна освіта, яку мають 24 керівника з переліку, серед них Джеффрі Безос (Jeffrey Bezos), засновник та CEO Amazon.

Багато дослідників намагалися знайти відповідь на запитання, чи демонструють керівники зі ступенем MBA вищу результативність. Втім, результати таких пошуків дуже неоднозначні. Так, 2009-го група дослідників INSEAD дійшла висновку, що компанії, які очолюють керівники з дипломом MBA, генерують вищі доходи для акціонерів у довгостроковій перспективі. Але через рік у ході дослідження, проведеного науковцями університетів Колорадо, Нью-Гемпшира та Джорджії, було зроблено діаметрально протилежний висновок. На жаль, дослідження HBR ані не підтверджує, ані спростовує жоден з вищенаведених результатів. Напевно, ділова освіта таки дає керівникові певні переваги, хоча навряд чи їх можна висловити у кількісних значеннях. Також, найімовірніше, такі лідерські якості вищого порядку, як наявність візії та прагнення йти на ризик, неможливо набути в бізнес-школі.

І ще одне цікаве запитання, що висвітлюється у дослідженні, — це те, як співвідносяться висока управлінська результативність і винагорода, яку отримують керівники.

Рейтинг HBR ґрунтується на зростанні загального доходу акціонерів та ринкової капіталізації компанії протягом усього періоду перебування даного CEO на своїй посаді. І в цьому плані керівники з переліку проявили себе бездоганно: компанії, які очолювали лідери із першої половині списку, за час їхнього перебування на найвищий посаді генерували сукупний дохід акціонерів на рівні 1 350% (або 26,2% в рік).

Але найвища результативність не завжди йде в парі з найвищою сумою винагороди. Так, серед 100 керівників більше всіх заробляє Роберт Айгер (Robert Iger), голова Disney, який зайняв у рейтингу лише 60-ту позицію. Сукупна сума його річної винагороди становить $34,3 млн. Отже, 59 керівників, які його випередили в переліку, заробляють менше попри те, що демонструють кращі результати. А взагалі в США є 13 керівників, які заробляють ще більше, ніж Айгер, хоча і не досягли рівня ефективності, що дозволив би їм потрапити до переліку. А очолює список найбільш оплачуваних керівників США — Шаріф Сукі (Charif Souki), голова Cheniere Energy, компанії, що займається розробкою газових родовищ; 2013-го року сума його винагороди склала $141,9 млн., що більш ніж в чотири рази перевищує суму компенсації, яку одержує Айгер.

За матеріалами "How Many Top CEOs Have an MBA?", TopMBA.com.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Дисципліна — це свобода. Як звільнитися від слабкостей і досягти бажаногоДисципліна — це свобода. Як звільнитися від слабкостей і досягти бажаного
Давати і брати. Революційний підхід до успіхуДавати і брати. Революційний підхід до успіху
Не нюнь. Просто, трясця йому, зроби це!Не нюнь. Просто, трясця йому, зроби це!

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)