БІЗНЕС-ОСВІТА | EMBA 9 листопада 2011 р.

Еволюція Executive MBA (EMBA)

Джерело: Освіта.ua

Сучасні програми МВА виходять за межі навчальних аудиторій і для отримання заповітного диплома магістра бізнес-адміністрування вам доведеться зняти діловий костюм.

Еволюція Executive MBA (EMBA) Коли програма Executive MBA була вперше запроваджена Booth School of Business у Чиказькому університеті в 1943-му році, виникли деякі сумніви у тому, що програма неповного дня може нівелювати значення традиційної кваліфікації MBA.

EMBA ризикувала опинитися "полегшеною MBA" — псевдо-кваліфікацією, що пропонувала фахівцям можливість просунутися до директорського рівня, але без традиційно необхідних двох років навчання.

Деякі програми Executive MBA застосовують спосіб навчання, заснований на передачі власного досвіду студентами, інші програми EMBA зосереджені на розвитку міжкультурних навичок і контактів, необхідних для досягнення успіху на світовому ринку. При цьому студенти відвідують заняття кожні чотири-шість тижнів і беруть участь у одному або декількох глобальних "турах" у бізнес-центри по всьому світу.

Сімдесят років по тому, EMBA стає все сильніше. У 2010-му році 59% бізнес-шкіл, опитаних GMAC (адміністратор тесту GMAT), повідомили про збільшення числа претендентів на цю програму.

Можливо, цьому сприяли нещодавні зусилля бізнес-шкіл, спрямовані на те, щоб відокремити Executive MBA від традиційної програми MBA з повним днем навчання. У той час як студенти 1943-го року вивчали б безпосередньо бізнес-стратегії, маркетинг та фінанси, багато провідних сучасних EMBA програм мають у своєму розпорядженні набагато більш інноваційні підходи до навчання лідерів завтрашнього дня.

До крайності

Деякі школи буквально доводять свої методи навчання до крайнощів. HEC Paris, престижна французька Grande Ecole і ще одна з високорейтингових шкіл Європи, першими ввели у свій курс EMBA спеціальний навчальний табір, що проводили справжні інструктори з елітного підрозділу коммандос французького флоту.

Ніколя Лемуан (Nicolas Lemoine), віце-президент AT&T, брав участь у виконанні незвичайних завдань, які він запам'ятав назавжди. "Ми мали проповзати через каналізаційні труби, плавати вночі в морі на байдарках, вивчати прийоми бою без зброї, ходити в походи в непроглядній пітьмі без карт і компасів — ось чому вони нас навчали. По закінченні курсу всі ми були настільки втомленими, що просто падали на підлогу і втрачали свідомість" — говорить Лемуан.

Хоча це й не звучить як особливо блискучий і схвалюваний досвід, який може стати нічним кошмаром для багатьох, Лемуан не жалкує про участь у ньому і вважає цей курс "забавною главою своєї кар'єри", що допомогла йому в особистому та професійному розвитку. "Цей курс показав мені, на що я здатен, коли змушують обставини, і що мої фізичні і психічні можливості набагато вище, ніж я думав. Я також переконався, наскільки важливою є робота в команді. Як група, в дуже важких умовах ми змогли домогтися набагато більшого, ніж будь-яка людина в окремо".

Підхід запропонований HEC Paris не може задовольняти кожного. Якщо ви віддаєте перевагу духовному розвитку, то Executive MBA в університеті Fordham в Нью-Йорку, ймовірно, влаштує вас більше.

Виходячи з твердження, що для бізнес-освіти працювати з глобальними потребами також важливо, як і навчити студентів читати бухгалтерський баланс або керувати маркетинговою кампанією, Fordham пропонує курс "оздоровчої програми", спрямованої на зміцнення тіла, розуму і душі.

Крок, який багато хто вважає випереджаючим свій час, передбачає комбінування занять з фінансів і менеджменту з класами йоги, медитації, харчування та самосвідомості.

Мистецтво керівництва

Кандидати EMBA з драматичним талантом, можливо, віддадуть перевагу підходу британської Warwick Business School, яка використовує драму, як нетрадиційний метод навчання, хоча деякі фахівці, сором'язливі на сцені, можуть швидше віддати перевагу військовим таборам.

Спільне підприємство з Royal Shakespeare Company — Capital Centre використовує методи театральних гуртків для поліпшення так званих м'яких навичок, таких як вербальні і невербальні методи комунікації студентів, робота в команді, комунікабельність і самооцінка.

Д-р Ніколас Монк (Nicholas Monk) з центру Capital каже, що для деяких студентів, яких просять розіграти таке поняття як "лідерство", це може бути серйозним викликом.

"Тому що це незвичайний підхід до того, до чого студенти звикли, завжди є такі учасники, які думають, що ми просто бавимося", — говорить він. — Але інші кажуть, що це саме те, для чого вони прийшли до бізнес-школи — в першу чергу, подивитися на речі з нової точки зору. Хоча невеликому відсотку може і не подобатися ця ідея, більшість дійсно отримує користь з подібного досвіду".

На факультеті Desautels у McGill University в Канаді, студенти входять у контакт зі своїм внутрішнім світом мистецтва — через живопис, а не театр.

Доктор Ненсі Адлер (Nancy Adler) використовує живопис як техніку, яка може прищепити студентам нестандартне мислення. Вельми шановний і широко-колекціонований художник Адлер заохочує творчі підходи до комерційних проблем шляхом знайомства бізнес-професіоналів з революційними течіями мистецтва, такими як кубізм, виводячи їх із зони комфорту і закликаючи дивитися на світ через новий об'єктив.

"Само собою зрозуміло, що мистецтво не стане миттєвим рішенням конкретних проблем бізнесу", — говорить Адлер. "Але воно змусить вас зробити крок назад, щоб задуматися і знайти свої власні рішення, адже люди мистецтва часто виходять за межі загальноприйнятої практики".

У світі, де інноваційні методи будуть направлятися на вирішення проблем, починаючи від політичних та економічних потрясінь до майбутнього енергії, можна стверджувати, що можливість зазирнути за межі загальноприйнятої практики є корисною навичкою. Якщо це так, то наступне покоління корпоративних лідерів має дуже уважно вивчати те, що сьогодні може запропонувати EMBA.

За матеріалами "The evolution of the Executive MBA", QS TopMBA
Переклад з англійської — Освіта.ua.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Есенціалізм. Мистецтво визначати пріоритетиЕсенціалізм. Мистецтво визначати пріоритети
Крок за кроком. Як ентузіазм і наполегливість ведуть до метиКрок за кроком. Як ентузіазм і наполегливість ведуть до мети
Спершу найважливіше! Жити, любити, вчитися, залишити слідСпершу найважливіше! Жити, любити, вчитися, залишити слід

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2025, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)