БІЗНЕС-ОСВІТА | Рейтинг 23 вересня 2022 р.

Найкращі бізнес-школи світу 2022-23 від Bloomberg Businessweek

Bloomberg Businessweek опублікував черговий рейтинг найкращих бізнес-шкіл світу за 2022-23 роки. Перше місце у США, як і в минулі роки, посів Стенфонд. У Європі — IMD, а в Азійсько-Тихоокеанському регіоні — Шанхайський університет фінансів та економіки.

Перехідний період — це, мабуть, найкращий спосіб описати останні два з гаком роки для студентів МВА та бізнес-шкіл, що проводять очні професійні програми.

Починаючи з 2020 року, зі зростанням кількості випадків Covid-19 по всьому світу, керівники бізнес-шкіл, викладачі та співробітники перебувають у стані постійного пристосування: спочатку повністю дистанційне, згодом частково гібридне, більше варіацій цих підходів, а потім, нарешті, включення якомога більшої кількості особистих інструктажів. Школи розробили протоколи і протестували цифрові інструменти для дистанційного навчання, прагнучи забезпечити безперебійну освіту на очікуваному рівні. Мета полягала в тому, щоб знайти такі види діяльності, які могли б якимось чином розвивати почуття приналежності до класу, когорти, групи спорідненості, зберігаючи при цьому дистанцію.

Для багатьох із 117 програм, що увійшли до цьогорічного списку найкращих бізнес-шкіл (Best B-Schools), останні кілька місяців ознаменували найповніше повернення до нормального життя з моменту початку пандемії. Як виглядає повернення до кампусу — і чи повністю відійшли в минуле зміни, пов’язані з пандемією?

Найкращі бізнес-школи світу 2022-23 від Bloomberg Businessweek

«Спалах Covid-19 у поєднанні з новими можливостями, запропонованими технологіями та іншими очікуваннями від професіоналів, прискорив тренди, які ми почали застосовувати задовго до кризи», — говорить Ян Хохбергер (Jan Hohberger), заступник декана очної програми МВА іспанської школи Esade (№10 в європейському рейтингу).

Наприклад, із того часу школа розширила пропозицію онлайн-програм, запропонувавши гібридну програму EMBA. А певні цифрові компоненти курсів, прийняті під час локдаунів, залишаються у використанні. Гнучкість, як зрозуміли багато шкіл, вигідна всім.

Аналогічно, у Школі бізнесу Університету Говарда (№28 серед шкіл США) декан Ентоні Вілбон (Anthony Wilbon) зазначає, що найбільш довготривалою зміною стало постійне використання віртуальних заходів для навчальних цілей та зустрічей.

«Під час Covid-19 нам довелося швидко адаптуватися до віртуального середовища, що з часом негативно вплинуло на соціальну активність серед студентів, викладачів, співробітників та зовнішніх стейкхолдерів», — говорить він. «Після пандемії використання технологій продовжує залишатися ефективним інструментом для комунікацій, але існує потреба бути більш стратегічними у їх використанні».

Грег Ханіфі (Greg Hanifee), заступник декана дипломних програм та операцій Школи менеджменту Келлога Північно-Західного університету (№4 у США), поділяє ці думки.

«Великою можливістю, яку ми зараз використовуємо, є пропозиція гнучких програм для задоволення потреб студентів», — каже він, — «наприклад, вечірні програми та програми вихідного дня орієнтовані на працюючих професіоналів. І студенти можуть обирати між очними і онлайн-курсами, коли вони роблять свій вибір щокварталу».

«Співпраця», «культура», «колегіальність» — ці слова з’являються в коментарях, наданих студентами та випускниками, які відповідали на запитання цьогорічного опитування. Зрозуміло, що зв’язки в реальному житті залишаються першорядними. Інші константи: висока цінність навчання та можливість будувати значущі зв’язки. Не дивно, що коли мова йде про роботу (і, відповідно, зарплату), найбільш затребуваними залишаються консалтингова, технологічна та фінансова галузі.

Популярність галузей для працевлаштування випускників бізнес-шкіл:

  1. Консалтинг
  2. Технології
  3. Фінанси
  4. Охорона здоров’я
  5. Споживчі товари
  6. Виробництво
  7. Ритейл
  8. Нерухомість
  9. Енергетика
  10. Медіа / Розваги

Незважаючи на це, школи кажуть, що вони помічають деякі зрушення, що відповідають трендам у більш широкому світі. Зростає інтерес до ESG, пов’язаних із кліматичними технологіями, соціальним інвестуванням та сталим розвитком. Тема зміни клімату, кажуть у бізнес-школах, стала сферою особливої уваги, оскільки майбутнім бізнес-лідерам потрібно буде повністю розуміти це явище для ефективного переходу галузей та підприємств до майбутнього з низьким або нульовим рівнем викидів вуглекислого газу.

Каменем спотикання залишається відсутність гендерного, расового та етнічного різноманіття в програмах МВА, оскільки компанії відчувають зростаючий тиск із боку суспільства, яке вимагає від них формування керівників вищої ланки, більш схожих на спільноту, що їх оточує. Другий рік поспіль Diversity Index оцінює американські школи за расовою, етнічною та гендерною приналежністю учнів. З американських шкіл, що увійшли до рейтингу цього року, лише сім досягли гендерного паритету (відносної рівності з точки зору кількості та пропорцій жінок і чоловіків), а чорношкірі учні наблизилися до паритету або перевищили його лише в 11 школах. Що стосується іспаномовних студентів, то лише вісім програм МВА відповідають або наближаються до частки студентів у суспільстві.

Цього року Стенфорд знову очолив рейтинг бізнес-шкіл США. Його результати залишилися незмінними з минулими роками, оскільки він отримав найвищі оцінки в США у сферах компенсації, нетворкінгу та підприємництва. Школа Бута Чиказького університету розділила друге місце з Гарвардською школою бізнесу. Рейтинг був складений на основі опитування 18 504 студентів, випускників та рекрутерів, а також даних про оплату праці та працевлаштування від кожної школи.

Топ-10 найкращих бізнес-шкіл США:

  1. Stanford Graduate School of Business
  2. The University of Chicago Booth School of Business
  3. Harvard Business School
  4. Kellogg School of Management — Northwestern University
  5. Tuck School of Business — Dartmouth
  6. MIT Sloan School of Management
  7. The Wharton School of the University of Pennsylvania
  8. Columbia Business School
  9. University of Virginia Darden School of Business
  10. Yale School of Management

Топ-10 найкращих бізнес-шкіл Європи:

  • IMD Business School for Management and Leadership
  • INSEAD
  • IESE Business School
  • London Business School
  • SDA Bocconi School of Management
  • Business School St. Gallen
  • Mannheim Business School
  • Cambridge Judge Business School
  • Saїd Business School at the University of Oxford
  • ESADE

Топ-5 найкращих бізнес-шкіл в Азійсько-Тихоокеанському регіоні:

  1. Shanghai University of Finance and Economics
  2. Hong Kong (HKUST)
  3. CEIBS
  4. National University of Singapore
  5. Indian Institute of Management Bangalore

У міру того, як уроки останніх двох років стають все більш зрозумілими та усвідомленими, школи та студенти продовжуватимуть адаптуватися до нових викликів, що постають перед ними. Це не опція, а імператив, як вважає декан Стенфордської вищої школи бізнесу Джонатан Левін (Jonathan Levin).

«Бізнес несе нагальну відповідальність за просування інновацій, спрямованих на вирішення найбільших світових проблем, включаючи зміну клімату, нерівність, розвиток технологій та зміни в глобальній економічній могутності», — говорить він. «Ми зосереджені на інформаційному забезпеченні дебатів і роздумів через наші дослідження, а також на навчанні наших студентів цінувати силу ринків для сприяння інноваціям, визнаючи при цьому компроміси, притаманні прийняттю бізнес-рішень».


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Включайся! Жінки, робота й воля вести за собоюВключайся! Жінки, робота й воля вести за собою
Змінюючи правила гри. Як лідери, новатори та візіонери перемагають у життіЗмінюючи правила гри. Як лідери, новатори та візіонери перемагають у житті
Вийди за межi. Забудь про успiх — стань видатнимВийди за межi. Забудь про успiх — стань видатним

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2025, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)