БІЗНЕС-ОСВІТА | MBA 15 грудня 2015 р.

MBA — найочевидніший шлях до успіху

Джерело: Освіта.UA

Бізнес-школи постійно адаптують свої програми MBA під вічно мінливі потреби бізнес-середовища.

MBA — найочевидніший шлях до успіху
Ілюстрація: Shutterstock
У розвинених країнах бізнес-освіта вперше за всю історію обійшла всі інші спеціалізації в сфері післядипломної освіти. Чому MBA став найпопулярнішим магістерським ступенем?

Перша програма MBA з'явилася в Дартмутській бізнес-школі Така 114 років тому. Тоді заняття відвідувало лише чотири особи. А сьогодні сотні тисяч студентів на рік отримують ступінь MBA в тисячах закладах по всьому світу.

Стрімкий розвиток програм MBA пов'язаний з тим, що вони стали популярними серед роботодавців і з часом повністю окупаються. Тому за останні п'ятдесят років, цей ступінь отримав значний розвиток, і тепер визнаний на Заході найпопулярнішою магістерською спеціалізацією.

Срілата Захір (Srilata Zaheer), декан школи менеджменту Карлсона при Міннесотському університеті, на особистому досвіді переконалася в силі перетворень, які дає ця спеціалізація. «Диплом MBA залишається найочевиднішим шляхом до успіху і фінансової стабільності, він може допомогти позбавитися від відносної бідності і привести до величезних досягнень. У 2008-му році у нас були такі випадки, коли студенти саме з цих причин вибирали цю спеціалізацію. Багато випускників програми MBA приїхали з маленьких міст, неспроможних сімей, іноді вони взагалі були першими в родині, хто вступив до ВНЗ. І їм вдалося стати дуже успішними підприємцями та директорами відомих фірм».

Пол Денос (Paul Danos), який вже багато років є деканом Дартмутської школи бізнесу Така, вважає, що бізнес-школи стали такими відомими тому, що вони адаптуються під вічно мінливі потреби компаній і бізнес-середовища.

«Компанії в усьому світі зараз як ніколи потребують порядних, досвідчених, освічених, творчих лідерів, які матимуть глобальне бачення світу», — говорить Денос. «Бізнес-освіта в цілому і прекрасні програми MBA пристосувалися під ці вимоги можливо навіть краще, ніж інші спеціалізації».

Люди інвестують у вищу освіту, особливо в програми MBA, бо вірять, що ці знання окупляться, незважаючи на те, що вони беруть кредити для фінансування навчання.

У 2011 році Брукінгський інститут провів дослідження і підтвердив, що вища освіта є найкращою інвестицією, ніж інші види діяльності, навіть в період світової економічної кризи.

Наявність диплома збільшує шанси на отримання роботи і кращу зарплату. Тому з будь-якої точки зору, бізнес-освіта — це ідеальне капіталовкладення.

Роберт Бранер (Robert Bruner), декан школи бізнесу Дардена Віргінського університету зауважив, що наявність вченого ступеня дає більш широкий вибір професії, кращу якість життя, велику ймовірність просування по соціальних сходах і значно зменшує ймовірність втратити роботу.

«Вища освіта готує людину бути стійкішим до життєвих проблем», — вважає Бранер. «Освіта представляє цінну приховану можливість, яка буде діяти як амортизатор ударів, як страховка проти тимчасових шокових впливів, які несе в собі діловий цикл».

Програма MBA допомогла багатьом отримати кар'єру, яка дозволила слідувати своїм захопленням. «Вища освіта в сфері бізнесу може допомогти тим, хто вирішив змінити кар'єру. До нас звертаються ветерани, яким треба осягнути мову комерційної діяльності. У цьому допоможуть програми MBA, які орієнтовані на емпіричне навчання і можуть сприяти цим змінам», — говорить Захір зі школи Карлсона.

Звичайно, ніхто не дає гарантій, що вища освіта, навіть MBA, зможе допомогти всім. Випускники MBA Гарвардської і Уортонської шкіл бізнесу можуть втратити свою роботу. Випускники Стенфордської школи починають свій бізнес, який з часом може і збанкрутує. А виплачувати кредит за навчання доведеться довго. Але всі дослідження доводять, що цей диплом того вартий. Люди, які відучилися в бізнес-школах, залишаються задоволені отриманим досвідом.

Соцопитування випускників постійно підтверджують цінність цього диплома. Комісія з вивчення успішності випускників бізнес-шкіл (Graduate Management Admission Council) вивчила останні дані: дев'ять з десяти (91%) випускників бізнес-шкіл світу 2010-2013 навчальних років вважають свою освіту дуже потрібною. 66% випускників підтверджують, що їхня освіта допомогла отримати добре оплачувану роботу. Більше чверті (26%) випускників повідомило, що вони легко повернули і примножили вкладені гроші в навчання. А 53% випускників підтвердило, що їм вдалося повернути суму, вкладену в навчання.

Хоча багато керівників навчальних закладів побоюються впливу технологій на вищу освіту і кілька бізнес-шкіл помітило, що потреба в програмах MBA трохи спала, декани найбільш відомих шкіл вважають, що у цієї спеціалізації світле майбутнє.

«Я вважаю, що програми MBA допоможуть молодим людям розвинути лідерські якості, які допоможуть впоратися з випробуваннями в підприємницькому середовищі», — говорить Денос. «У всіх країнах потрібні освічені і зрілі люди, які готові вести свої компанії у світ глобальної економіки».

Саллі Блаунт (Sally Blount), декан Келлогської школи управління при Північно-західному університеті, згодна з цим твердженням. «Так, світу потрібні MBA». Вона вважає, що проблеми ускладнюються, і для їх вирішення потрібні лідери з якостями, які мають випускники MBA. «Можна мати гарне життя і без ступеня MBA. Стати багатим і впливовим можна і без нього. Білл Гейтс, Джеф Безос, Річард Бренсон і Амансіо Ортега — прямі тому докази. Але якщо ви хочете створити новий «Google» або «Apple», вам знадобляться люди з певними навичками, підготовкою та зв'язками. І бізнес-освіта допоможе вам у цьому. Не дарма всі ці компанії наймають людей з MBA».

Беручи до уваги існуючі проблеми, потреба у висококваліфікованих фахівцях зростатиме. «Нездатність урядів вирішувати базові соціальні проблеми збільшить імовірність втручання приватного бізнесу. Знадобляться лідери, які привернуть членів уряду до відповідальності за розпорядження державними ресурсами, і захистять публічні інститути.

«Розумні, амбітні люди, які заново відкриють ринки і простимулюють їх зростання, які працюватимуть у всіх секторах бізнесу, щоб побудувати сильні організації», — пише Блаунт.

«Але ринки або уряди самі цього не зроблять, у них немає стимулу. Тому світові потрібно більше освічених людей у сфері бізнесу. Від цього залежить наше майбутнє».

За матеріалами "Why the MBA has become the most popular master's degree in the U.S.", Fortune.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Не мона. Зміниш звички — зміниш життя!Не мона. Зміниш звички — зміниш життя!
Не турбувати. Як сфокусуватися в інформаційному шумі!Не турбувати. Як сфокусуватися в інформаційному шумі!
Шкереберть. Як творчий безлад може змінити життя на кращеШкереберть. Як творчий безлад може змінити життя на краще

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)