Нагальність змін у світі електронного навчання
У час, коли наближаються небувалі за масштабом трансформації, рушієм яких стане інтернет речей, сфера eLearning має ініціювати процеси самооновлення, — таку думку висловлює Акаш Чандер (Akash Chander), авторизований партнер Everything DiSC — сервісу онлайн-тестувань та сертифікацій компанії Inscape Publishing.
Інтернет речей (IoT) — одна із глобальних технологій, що змінює сучасний світ. IoT являє собою мережу під'єднаних до інтернету фізичних об'єктів, які можуть обмінюватися даними. Створена на «фундаменті» хмарних обчислювань, ця мережа зробить все навколо нас (від вуличного освітлення до аеропортів) «розумним». За прогнозами, до 2020-го року чисельність пристроїв, що працюватимуть на основі IoT, досягне 50 млрд. та перевершить сукупну кількість мобільних телефонів. Тож, враховуючи такий масштаб доступу, можна припустити, що інтернет речей трансформує все і царина eLearning не буде винятком.
Так, можна уявити, що співробітники носитимуть пристрої, які вловлюватимуть зроблені помилки. Наприклад, якщо індивід не виконує вимог стандартних операційних процедур (або просто їх погано знає) — дані про це негайно поступлять до системи управління навчанням і йому буде запропоновано пройти відповідний курс. І це лише один із прикладів — як IoT змінюватиме систему електронного навчання.
Розробники курсів типу eLearning вже зараз мають освоювати нові навички та модифікувати способи надання контенту. Навчальний процес не обмежуватиметься використанням мобільних телефонів чи ноутбуків. Чимало компаній беруть на озброєння BYOD-підхід (Bring Your Own Device / візьми з собою власний «девайс»), робототехніку, з'єднаність у форматі 24/7 та Wi-Fi-покриття, з тим щоб забезпечити підтримку всієї багатоманітності пристроїв.
У міру того, як IoT трансформуватиме сферу eLearning, зростатиме конкуренція серед розробників, бо інтернет-доступ та контент будуть доступними звідусіль. Програми eLearning мусять ставати дешевшими, більш інтерактивними та зручними для користувачів. Без цього буде дуже важко залучати слухачів та диференціюватися на ринку.
Змінюватиметься не лише спосіб реалізації ініціатив категорії eLearning — також доведеться переосмислити зміст як програм, так і матеріалів. Із поширенням інтернету речей з'являтиметься потреба в нових фахах та навичках. А для початку необхідно навчати людей використовувати всі ці з'єднані пристрої.
IoT глобалізує систему освіти та дасть змогу вдосконалити платформи електронного навчання. Практично кожний індивід, незалежно від місця перебування, зможе отримати доступну за ціною освіту, що, у свою чергу, сприятиме підвищенню рівня професійних знань, а це спричинить жорсткішу конкуренцію серед тих, хто шукає роботу.
Отже, зміни, які дала нам технологія, що використовується сьогодні, здаватимуться нічим у порівнянні з трансформаціями, які несе з собою інтернет речей. Тому кожному доведеться пристосовуватись до нових реалій. А навчальна сфера має в цьому випереджувати всіх. Врешті-решт, адаптуватися зможуть найспритніші.
За матеріалами "The World of eLearning & the Urgency of Change", LinkedIn.
Ілюстрація: Depositphotos.com
|