БІЗНЕС-ОСВІТА | Skills Economy 2 грудня 2024 р.

Переосмислення навчання в економіці навичок: як організації можуть процвітати в майбутньому

Це десятиліття вивело навчання і розвиток на ключове роздоріжжя, позначене швидкими змінами, що видозмінює спосіб виконання роботи. У міру того, як традиційна концепція робочих місць розмивається, компанії переходять до моделі, орієнтованої на навички, де працівники цінуються не просто за їхні ролі — вони є динамічними учасниками з набором навичок і компетенцій, що постійно розвиваються. На цьому у своєму виступі на CLO Symposium зробив наголос Кейсон Морріс (Kason Morris), глобальний директор Merck із питань майбутнього роботи та стратегії організації, заснованої на навичках.

Переосмислення навчання в економіці навичок: як організації можуть процвітати в майбутньому

Ера навичок як нової валюти

Ми вступаємо в нову еру, коли навички є валютою, що забезпечує гнучкість та зростання організації. Як підкреслюється у звіті Всесвітнього економічного форуму (WEF), до 2025 року майже 50% усіх працівників потребуватимуть перекваліфікації, а компанії, які надають пріоритет розвитку навичок, мають більше шансів адаптуватися до майбутніх підривів. Щоб залишатися конкурентоспроможними, лідери мають розуміти, якими навичками вони володіють на даний момент, які навички їм потрібні і як розвивати культуру, що сприяє безперервному підвищенню кваліфікації.

Замість того, щоб розрізняти «тверді» та «м’які» навички, організаціям слід прийняти більш орієнтований на майбутнє підхід, розглядаючи їх як довговічні та нетривкі. Довговічні навички, такі як критичне мислення, лідерство та емоційний інтелект, мають довгострокову цінність і є фундаментальними для подолання складнощів у роботі. На противагу цьому, нетривкі навички, такі як володіння певним програмним забезпеченням, мають коротший термін придатності, але все одно є важливими для задоволення нагальних потреб.

Така орієнтована на навички перспектива дає організаціям можливість стратегічно інвестувати в навички, які сприятимуть зростанню, зберігаючи при цьому гнучкість для адаптації до швидких темпів змін. Для окремих людей вона пропонує зміну мислення від статичних ролей, заохочуючи сприймати себе як гнучких професіоналів, що постійно розвиваються і здатні формувати власний кар’єрний шлях.

Використання технологій без втрати людського фактору

Нові технології, такі як штучний інтелект і маркетплейси талантів, трансформують підхід компаній до розвитку навичок і управління талантами. Згідно зі звітом Thomson Reuters, понад 70% фахівців вважають, що ШІ докорінно змінить їхні галузі впродовж наступних п’яти років. Однак ключ до розкриття потенціалу цих технологій полягає у використанні їх для покращення, а не заміни людського досвіду.

Технології повинні слугувати інструментом демократизації доступу до навчання та кар’єрних можливостей, пропонуючи прозорість і вирівнюючи ігрове поле для працівників із різним досвідом. Це відповідає візії революції роботи та життя, яка полягає у створенні рівноправних робочих місць, де талант визначається навичками, а не посадою чи терміном перебування на ній.

У той же час, основна увага має бути зосереджена на створенні культури навчання та розвитку, орієнтованої на людину. Лідери мають забезпечити, щоб технології сприяли добробуту та зростанню працівників, створюючи середовище, в якому безперервне навчання не просто заохочується, а є невід’ємною частиною ДНК організації.

Майбутнє роботи вимагає негайних дій

Перехід до моделі навчання, орієнтованої на розвиток навичок, — це не тимчасовий тренд, а критична відповідь на потреби сучасної робочої сили. Оскільки темпи змін прискорюються, процвітатимуть ті організації, які розглядають навички як валюту для зростання, інновацій та інклюзивності. Такий підхід не лише сприяє підвищенню продуктивності та залученості, але й готує компанії до несподіваних викликів завтрашнього дня.

Для L&D-лідерів можливість полягає в тому, щоб узгодити трансформацію навичок зі стратегічними бізнес-цілями, одночасно надаючи співробітникам можливість взяти на себе відповідальність за свій шлях зростання. Як підкреслюють WEF та інші лідери думок, не можна гаяти часу. Майбутнє роботи вже тут і діяти потрібно зараз.

За матеріалами Chief Learning Officer.

Ілюстрація: stock.adobe.com



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Самомотивація. Отримайте життя, якого ви прагнете, знайдіть сенс і мету, досягніть усього, про що мриєтеСамомотивація. Отримайте життя, якого ви прагнете, знайдіть сенс і мету, досягніть усього, про що мриєте
Розмови з незнайомцями. Що слід знати про людей, яких ми не знаємоРозмови з незнайомцями. Що слід знати про людей, яких ми не знаємо
Мистецтво неможливого. Посібник з досягнення неймовірних цілейМистецтво неможливого. Посібник з досягнення неймовірних цілей

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)