Сліпі плями та кар'єрні міфи
Як часто ви не здатні побачити того, що знаходиться просто у вас перед очима?
В інтерв'ю, яке пропонується вашій увазі, експерт з питань кар'єри Олександра Левіт (Alexandra Levit) розповідає про "сліпі плями" кар'єри, а також дає відповіді стосовно своєї однойменної книги, яка вийшла недавно.
Олександра Левіт
(Alexandra Levit)
|
З.: У книзі "Сліпі плями" (Blind Spots) Ви розглядаєте 10 найбільших міфів успіху в бізнесі. А що спонукало Вас написати таку книгу?
В.: Я вирішила написати "Сліпі плями", оскільки була втомлена безглуздими теоріями, які розповсюджувалися компаніями та людьми, які вважають, що вони мають відношення до кар'єри. Я хотіла бути щирою з читачами і тому чесно розповідаю, що впливає на їхній успіх в сучасному світі бізнесу. Я хотіла чогось більшого, ніж дешеві провокаційні поради на зразок "кидайте офісну працю і починайте власний бізнес", чи "негайно йдіть в кабінет керівника і змусьте його поважати вашу індивідуальність".
З.: Який Ваш улюблений міф і чому?
В.: Мушу сказати, що мені довелося зіткнутися з більшістю міфів, описаних в книзі, на власній практиці. Тому певною мірою вони всі мої "улюблені". Але головним я вважаю міф про те, що можна досягнути успіху за одну ніч. Правда ж набагато більш прозаїчна — існує всього кілька прикладів швидкого успіху (та й то можна сумніватися і їх справжньості). Абсолютна ж більшість успішних людей повністю віддали себе та своє життя досягненню цілей.
З.: З яким найбільшим викликом доведеться зіткнутися працівникам протягом наступних 1-2 років?
В.: Найбільший виклик для будь-якого працівника — це вміння знайти "значення" у своїй роботі. Близько 80% працівників сьогодні незадоволені нею. Але це незадоволення може вилитися у відкриття нових можливостей, оскільки нещасливі люди постійно перебувають в пошуку та навчанні. Єдине, про що потрібно пам'ятати — такий пошук може зайняти чимало часу та багато зусиль. Але це варте того!
З.: Ви стверджуєте, що Ваша ціль — допомагати людям відточувати їхні ключові навички. Який перший крок в цьому напрямку?
В.: Перший крок — зрозуміти, чого ви не знаєте і в якій сфері ви можете досягнути досконалості. Як правило все, що потрібно для успіху, вже притаманне вам. Спрямування енергії в пошук покликання дозволить розвіяти туман над "сліпими плямами" і ви нарешті зрозумієте, в який бік хочете рухатися.
З.: А яку б пораду Ви дали майбутнім підприємцям?
В.: Якщо ви хочете створити власну компанію, тоді мотивації на зразок втоми від своєї теперішньої роботи чи ненависті до керівника буде замало. Вам доведеться подумати про ринок, на якому ви хочете працювати і бути готовими працювати набагато більше, ніж ви працюєте в офісі.
З.: Назва вашої книги — "Сліпі плями" — означає щось таке, що знаходиться просто перед нашим носом, але ми все-одно не бачимо цього. Яким же чином можна навчитися бачити такі речі?
В.: Передусім слід навчитися приділяти більше уваги довгостроковим результатам нашого ставлення та поведінки, уважно прислухатися до зворотного зв'язку від різних людей. І не боятися визнавати свої помилки (хоч це може бути і нелегко).
За матеріалами "Blind Spots and Career Myths", Jonathan Fields
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.
|