ІНТЕРВ'Ю | Mark Parker 14 грудня 2012 р.

Як Марк Паркер, CEO Nike, справляється із постійними змінами

Найкреативніший генеральний директор у світі стверджує, що культура Nike ідеально підходить для непередбачуваної і мінливої ери бізнесу.

Марк Паркер (Mark Parker)
Марк Паркер
(Mark Parker)
"Останнє, чого ми хочемо, — признається генеральний директор Nike Марк Паркер (Mark Parker), — це перетворитися на велику неповоротку компанію, яка вірить, що одного тільки її логотипу на будь-якому продукті достатньо, щоб люди захотіли його купити".

Марк Паркер не відповідає традиційним уявленням про те, як повинен виглядати генеральний директор великої компанії. Звісно, йому притаманна впевненість у власних силах і він дуже конкурентоспроможний. Але йому більше подобається прислухатися до інших і рефлексувати, ніж нав'язувати комусь свою точку зору.

Бізнес прискорюється

"Все навколо прискорюється, — говорить Паркер. — Швидкість перетворилася на один із невід'ємних атрибутів цього світу. Всі ми пов'язані завдяки цифровим технологіям, і все навколо змінюється дуже швидко".

Саме така атмосфера притаманна культурі Nike. Управлінські підходи тут не виникають тільки через навчання чи прочитання бізнес-книг. Вони більш інтуїтивні і народжуються через культуру та спорт. При цьому персонал компанії постійно шукає способи для подальшого вдосконалення.

"Компанії та люди дивляться на темп змін як на виклик чи перешкоду, — додає Паркер. — Ми ж сприймаємо його як можливість для розвитку".

Чи може в еру швидких змін великий розмір організації стати недоліком для компанії?

"Не думаю, що розмір компанії обов'язково повинен впливати на її здатність до адаптації, — відзначає Марк. — Ми й самі є великим глобальним брендом. Ми маємо безліч ресурсів. Але при цьому ми намагаємося розділити бізнес на підрозділи, які могли б ефективно реагувати на потреби споживачів і швидко змінюватися відповідно до цих потреб".

Втім, керівник Nike визнає, що розмір дійсно іноді може призводити до ускладнень: "У великій компанії процеси часто починають гальмуватися. Складається враження, що разом зі зростанням компанія втрачає здатність адекватно реагувати на те, що відбувається навколо. Іноді розмір та успіх вдихають у компанію хибне переконання, що вона знайшла формулу "вічного двигуна" і більше не може "втратити ринок".

Згори-донизу чи знизу-вгору?

"Ми дотримуємося змішаного підходу, — признається Паркер. — Традиційний підхід згори-донизу є занадто архаїчним. Сьогодні його просто неможливо дотримуватися. З іншого боку, не можна сказати, що всі наші ініціативи виникають "внизу".

Іноді компанії необхідно рухатися швидко і впевнено. Досягнути цього можна тільки якщо спускати певні ініціативи зверху. Ідеї можуть виникати і на нижніх рівнях, але управління та підтримка повинна надходити згори. Сам керівник Nike зазвичай знайомиться з ідеями, які надходять знизу, прогулюючись коридорами компанії та спілкуючись із лінійним персоналом.

Як зробити вибір у світі безкінечних можливостей?

"Це один із найбільших викликів, — визнає Паркер. — Ми вважаємо себе організацією, яка має дуже багато ідей. Сьогодні перед нами відкривається більше можливостей, ніж будь-коли раніше. Як же вибрати? Єдиний спосіб — змиритися з тим, що ви можете зробити помилку і завжди бути готовими змінити свій вибір".

"Ви не можете завжди з точністю передбачати переможців, — продовжує він. — Я завжди задаю дуже багато запитань і даю час своїй команді обдумати кожен з варіантів. Я ніколи не говорю: "Зробіть це" чи "Зробіть те". Я не мікроменеджер. Я в це просто не вірю. У Nike працюють надзвичайно розумні і кваліфіковані люди. Вони знають, що робити".

Як створити сучасну команду лідерів?

Паркер визнає, що перфекціонізм у мінливому світі просто неможливий. "Ми не можемо завжди бути правими", — говорить він, посміхаючись. Але до тих пір, поки люди будуть відкрито ставитися до змін, замість того, щоб боротися з ними, компанія буде рухатися у правильному напрямку. "Ми намагаємося пришвидшувати зміни, замість того, щоб протистояти їм, — пояснює Марк. — Якщо ви бачите перед собою можливість, яку так довго чекали — хапайтесь за неї без зволікання!"

За матеріалами "How CEO Mark Parker Runs Nike To Keep Pace With Rapid Change", Fast Company
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Кради як митець. Креативнi «фiшки», про якi тобi нiхто не розповiстьКради як митець. Креативнi «фiшки», про якi тобi нiхто не розповiсть
Вміти все. Чому універсальність перемагає спеціалізаціюВміти все. Чому універсальність перемагає спеціалізацію
Як ви збудуєте своє життя?Як ви збудуєте своє життя?

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2025, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)