ІНТЕРВ’Ю | David Galea 8 квітня 2024 р.

Чи перебуває технологія Web3 у пошуках своєї бізнес-моделі?

Для того, щоб бізнес скористався перевагами Web3, необхідно змінити всю бізнес-модель, — стверджує гуру цифрової трансформації Девід Галеа.

Девід Галеа (David Galea), директор Centigo Ireland, є професіоналом у сфері цифрової трансформації з більш ніж 20-річним досвідом консультування технологічних стартапів і розробки нових бізнес-моделей, керівництва стратегічними та цифровими проєктами в Європі, Великій Британії та на Близькому Сході.

Галеа впроваджував програми цифрової трансформації в організаціях, починаючи від мікропідприємств, що запускають нові технології, і закінчуючи такими великими компаніями, як BP.

Серед іншого, він допомагав підприємцям формувати свої бізнес-моделі на основі технології розподіленого реєстру (DLT), Інтернету речей (IoT), штучного інтелекту, машинного навчання та хмарних технологій.

Його нова книга «Digital Made Simple» («Цифрові технології — це просто») розповідає про те, як успішно впровадити цифрову стратегію на будь-якому робочому місці. За словами Галеа, його головний меседж полягає в тому, щоб гуманізувати технології для успішного впровадження.

Чи перебуває технологія Web3 у пошуках своєї бізнес-моделі? (інтерв’ю з Девідом Галеа)

Як би Ви визначили Web3?

Web3 еволюційний за своєю природою. Ми бачили еволюцію інтернету від базової інформації в дев’яностих, якою був Web1, до транзакційного процесу в 2000-х, який був централізованим органом, що затверджував транзакції, наприклад, Google, Amazon і Facebook, до Web3, який перевертає цю концепцію з ніг на голову, створюючи систему, де транзакції обробляються демократично, використовуючи децентралізовану демократичну систему, і де кожен має право голосу в тому, як володіти своїми даними і як здійснювати транзакції.

Web3 може здатися концептуальним, але він має кілька важливих наслідків для бізнесу.

Оскільки метою Web3 є децентралізація власності на транзакції та дані, очевидно, що відбувається відхід від великих технологій і натомість розподіл цієї влади між людьми. Це створює можливість для малого бізнесу реально конкурувати у світі, де не домінують гіганти, і вони можуть конкурувати на рівних умовах, оскільки транзакційні витрати зведені майже до нуля.

Web3, здається, розпадається на конкретні сфери, такі як DLT, NFT, блокчейн і метавсесвіт. Чи можете Ви пояснити, як він використовується в кожній вертикалі?

DLT з’явилася завдяки криптовалюті, такій як біткоїн, децентралізованій валюті, яка не потребує втручання банків. По суті, нею торгують безпосередньо між людьми на основі консенсусу з використанням блокчейну.

Тоді як NFT є більш захищеною, вона обмежена у використанні для високоцінних активів, таких як твори мистецтва або земльні угоди, де ви маєте більше контролю або потребуєте додаткової безпеки. NFT має вужчу сферу застосування, ніж криптовалюта, хоча вони обидві використовують блокчейн.

Що є найбільшим викликом для компаній, які хочуть використовувати Web3?

Зміна бізнес-моделі. Я працював із різними стартапами у сфері технологій розподіленого реєстру, і те, що вони робили, могло призвести до революції в індустрії, але все, що вони робили, — це замінювали одну технологію на іншу, не змінюючи бізнес-моделі. Найбільший виклик полягає в тому, як використати цю нову демократичну силу з її нижчими транзакційними витратами і підвищеною безпекою для створення нових бізнес-моделей.

Питання полягає в тому, як придумати таку комерційну модель? Як можна монетизувати систему? У будь-якій іншій системі ви монетизуєте її, створюючи посередника. Але головна перевага DLT полягає в тому, щоб позбутися всіх посередників.

Я боюся, що так само вчинять усі бізнеси, якщо знайдуть новий спосіб створювати нових посередників за допомогою цієї технології. За визначенням, бізнес отримує прибуток, додаючи цінність, і ця цінність створюється за рахунок економії на масштабах і додавання певної форми брокерських послуг у процесі.

Іронія полягає в тому, що вся мета цієї технології полягає в тому, щоб покінчити з концепцією транзакції, на якій ґрунтується капіталізм!

Як Web3 впливає на метавсесвіт?

Очевидно, що метавсесвіт — це все про дані, і дуже важливо мати середовище, де дані є безпечними, де жодна компанія даними не володіє, і я можу довіряти системі, щоб користуватися ними.

Тепер може статися так, що в метавсесвіті буде створений персонаж або бренд — наприклад, Міккі Маус — який житиме вічно, а потім буде купуватися і продаватися як об’єкт інтелектуальної власності. Тому захист даних — і використання блокчейну для захисту цих цінних даних — набуває ще більшої важливості.

Якщо Web3 допомагає підірвати модель капіталізму, чи не буде протидії?

Метою децентралізації є чиста демократія, яка передбачає рівний доступ і можливості. Але це суперечить тому, що робить бізнес, а саме: мати перевагу над конкурентами, що, в свою чергу, створює прибуток. Тому я думаю, що будуть сили, які протистоятимуть поширенню децентралізації і натомість заберуть цю демократичну владу у людей.

Чи хтось із Ваших клієнтів вже почав працювати з технологією Web3?

Я бачив дуже мало прикладів роботи з DLT на практиці. За іронією долі, одне з небагатьох застосувань, яке я бачив, було в державному секторі, в управлінні процесом усиновлення дітей, де цифровий документ був ключовим.

Однією з прибуткових можливостей, яку я бачу, є використання блокчейну в ланцюгах поставок. Однією з таких галузей є фармацевтика, а іншою — харчова промисловість і виробництво напоїв. Оскільки DLT має незмінний ланцюжок транзакцій, ви маєте можливість аудиту та відстеження всього, що відбувалося — від початку транзакції до моменту, коли кінцевий продукт потрапляє до споживача. Це необхідно в обох галузях.

Те ж саме можна побачити в харчовій промисловості, де працює концепція «від ферми до виделки».

Одне із застосувань, яке я бачив, було у фармацевтичному секторі, де компанія, яка запустила додаток, могла відстежувати активний фармацевтичний інгредієнт серед різних гравців.

Який основний меседж Ви хотіли б донести до авдиторії про Web3?

Найбільший висновок полягає в тому, що організаціям, які хочуть потрапити в простір Web3, потрібно буде уважно придивитися до того, як працюватиме їхня бізнес-модель і як монетизувати свої операції в інший спосіб. Я вважаю, що першим кроком стануть блокчейн-системи на основі дозволів, на відміну від бездозвільних, який пропонує набагато більше можливостей для комерціалізації.

Мій меседж для клієнтів полягає в тому, що вам потрібно змінити свою бізнес-модель, якщо ви хочете використовувати Web3 якнайкраще.

За матеріалами Information Age



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Самомотивація. Отримайте життя, якого ви прагнете, знайдіть сенс і мету, досягніть усього, про що мриєтеСамомотивація. Отримайте життя, якого ви прагнете, знайдіть сенс і мету, досягніть усього, про що мриєте
50 найкращих книжок в інфографіці. Інструменти особистої ефективності50 найкращих книжок в інфографіці. Інструменти особистої ефективності
Принцип мозаїки. Шість навичок дивовижного життя і карєриПринцип мозаїки. Шість навичок дивовижного життя і карєри

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)