10 секретів комунікації великих лідерів
Майк М'ят (Mike Myatt), один з авторів журналу Forbes, ділиться секретами комунікації справжніх лідерів.
Майк М'ят
(Mike Myatt)
|
Неможливо стати великим лідером, не будучи великим комунікатором. При чому йдеться саме про комунікацію, а не просто про вміння говорити!
Навичці комунікації дуже рідко можна навчитися в стінах університету чи академії. З перших днів у аудиторії ми навчаємося фокусуватися на формулюванні, словниковому запасі, граматиці, синтаксисі та подібних речах. Інакше кажучи — ми навчаємося фокусуватися на самих собі. Для того ж, щоб вести успішну комунікацію, нам потрібно навчитися фокусуватися на інших.
Нижче наведено перелік навичок, які допоможуть досягнути кращих комунікаційних результатів.
- Не розмовляйте зверхньо. Ефективна комунікація можлива тільки у випадку, якщо люди довіряють одне-одному. Якщо ж ви намагаєтесь проявити свою зверхність, ні про яку довіру не може бути навіть мови.
- Будьте більш персональними. Цікавтесь приватним життям свого співрозмовника. Класична бізнес-теорія навчає керівників триматися на віддалі від своїх підлеглих. Але якщо ви хочете стати не просто формальним менеджером, а справжнім лідером — вам потрібно ігнорувати це правило.
- Переходьте до суті. Навчіться говорити чітко і однозначно. Ваше основне завдання — щоб співрозмовник зрозумів, про що ви говорите. Але головне — вам потрібно навчитися переходити до суті так швидко, як це взагалі можливо. Ніколи не витрачайте свій час та час співрозмовника на неважливі і необов'язкові речі.
- Фокусуйтеся на тому, що ви можете дати, а не на тому, що ви хочете отримати. Найкращі комунікатори вміють надихати співрозмовника своєю візією та ідеями. І ключ до такого натхнення полягає у вмінні по-справжньому зрозуміти того, з ким ви розмовляєте і спробувати дати йому те, що йому потрібно.
- Навчіться відкривати свою свідомість. Жорсткість "закритої" свідомості найчастіше виявляється основною перешкодою для нових можливостей. Замість того, щоб захищати свою власну точку зору, спробуйте прислухатися до ідей інших і проаналізувати їх. Дуже часто ви відкриєте для себе багато нових цінних речей.
- Замовкніть і слухайте. В той момент, коли ви зрозумієте, що комунікація в першу чергу базується на вмінні слухати, а не на вмінні говорити — ви на крок наблизитеся до справжнього лідерства.
- Замініть его емпатією. Проявляйте щирий інтерес до своїх співрозмовників і не дозволяйте власному его заволодіти ситуацією. Тільки так ви зможете створити справжню довіру.
- Помічайте те, що не було сказано вголос. Великі лідери досягнули справжньої майстерності у вмінні помічати те, що не було сказано вголос. Дуже часто ваші співрозмовники доносять свою думку не словами, а жестами, інтонацією та настроєм. І їхнє повідомлення може повністю відрізнятися від того, що вони говорять вголос.
- Завжди знайте, про що ви говорите. Вас це може здивувати, але дуже часто ваші співрозмовники виявляються набагато більш компетентними, ніж ви. Не варто намагатися вголос розмірковувати про речі, в яких ви не є експертом, тільки для того, щоб продемонструвати свою владу.
- Звертайтеся до груп як до індивідів. Лідерам далеко не завжди вдається поговорити окремо з індивідами в ситуації, коли ніхто не може їм завадити. Але найкращі з них можуть звертатися до аудиторії будь-якого розміру (10 чи 10000 людей), при цьому кожен з присутніх буде відчувати, що лідер звертається особисто до нього.
- Бонус: Будьте готові змінити своє повідомлення, якщо цього вимагатиме ситуація. Ви не зобов'язані дотримуватися плану чи заздалегідь записаного на папері повідомлення. Найкращі комунікатори миттєво адаптуються до ситуації, навіть якщо вона змінюється досить неочікувано.
За матеріалами "10 Communication Secrets of Great Leaders", Forbes.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.
|