ІНСАЙТИ | Результативність 20 лютого 2023 р.

Як прояснити очікування за допомогою моделі GETSET

Коли йдеться про поведінку та результати, потрібна ясність щодо очікувань, — вважає коучка із лідерства Сьюзі МакАлпайн (Suzi McAlpine). Вона розповідає про так звану модель GETSET, яка є корисним інструментом при прийнятті нового члена команди, початку нового проєкту або при призначенні конкретних завдань.

Отже, у вас є член команди, який не справляється зі своїми обов’язками.

У такій ситуації лідерам легко стати жертвою фундаментальної помилки атрибуції, коли ми приписуємо дії інших людей їхньому характеру чи особистості, а свою власну поведінку пояснюємо зовнішніми ситуативними факторами, які ми не можемо контролювати. Іншими словами, ми схильні звільняти себе від відповідальності, покладаючи на інших 100-відсоткову відповідальність за їхні вчинки!

А що, якщо я скажу вам, що причиною проблем із результативністю може бути ваше лідерство?

Як прояснити очікування за допомогою моделі GETSET

Глобальне дослідження, проведене Gallup, показало, що приголомшливі 50% працівників не знають, чого від них очікують на роботі. Якщо ви вимагаєте від них результативності, не прояснивши кожному члену команди (і команді в цілому), що саме від них очікується, це ваша провина.

Встановлення чітких очікувань для кожної конкретної ролі, а також те, як виглядає успіх для вашої команди в цілому, — це те, про що ми повинні повідомляти заздалегідь і послідовно.

Ясність щодо очікувань, коли йдеться про поведінку та результати:

  • допомагає членам вашої команди зосередитися на тому, що вони повинні робити (і, можливо, що більш важливо, чого вони не повинні робити);
  • запобігає тому, що високопродуктивним членам команди доводиться брати на себе частину роботи;
  • зменшує розчарування та пасивне обурення у вашій команді;
  • дозволяє вашій команді відстежувати свій прогрес на шляху до поставлених цілей;
  • допомагає вам усунути всі непродуктивні та некорисні моделі поведінки, які спричиняють проблеми в командній культурі.

Модель GETSET є корисним інструментом при прийнятті нового члена команди, початку нового проєкту або навіть при призначенні конкретних завдань. Кожна буква в абревіатурі — це контрольний список, який ви, як керівник, маєте заповнити, перш ніж залишити членів команди напризволяще. Маючи чітке уявлення про те, як виглядає успіх, у вас буде менше шансів на невдачу в майбутньому.

Проясніть (Get clear)

По-перше, чітко уявіть собі, як би виглядав успіх, якби вони ефективно виконували цю роль чи завдання. Що б ми побачили? Як би ви про це дізналися? Чи є якісь підзадачі, інформація або кроки, які їм потрібні, аби переконатися, що вони чітко розуміють свої цілі та обов’язки?

Будьте чіткими (Explicit)

Будьте чіткими, коли йдеться про результати та поведінку. «Бути організованим» не підходить — це те, що ми називаємо «розмитим словом», і воно надто розпливчасте, щоб бути корисним. «Надсилайте план зустрічі за день до її початку» — набагато краще, адже це чітка дія, якій члени вашої команди знають, що мають слідувати.

Розкажіть (Tell)

Навіть якщо ці очікування зазначені в посадовій інструкції, пройдіться по них ще раз, коли член вашої команди долучається до роботи. Запитайте їх про завдання, у виконанні яких вони відчувають себе більш-менш впевнено, і запропонуйте їм можливість розповісти вам про все, щодо чого вони не впевнені. Це має бути двостороння розмова. Потурбуйтеся також, щоб вони не соромилися говорити з вами про можливі проблеми, де їм може знадобитися додаткова допомога. Це дасть вам обом уявлення щодо того, де потрібна ваша підтримка.

Діліться (Share)

Запитайте членів вашої команди, що, на їхню думку, означає успіх, а потім порівняйте та узгодьте спільні очікування. Ви можете застосувати це до всієї команди в цілому, якщо ви досягаєте успіху як команда. Що, на їхню думку, є успіхом? Так ви з більшою ймовірністю отримаєте їхню прихильність, а не просто дотримання вимог, коли справа стосується результативності.

Очікуйте (Expect)

Вірте, що ваша команда може досягти успіху. Пропонуйте їм багато заохочень і позитивного зворотного зв’язку в міру того, як вони просуваються вперед. Підхоплюйте їхні успіхи і показуйте, що ви вірите в них.

Відстежуйте (Track)

Заздалегідь узгодьте з членами команди, як ви збираєтеся відстежувати результати роботи. Як ми дізнаємося, що досягли успіху? Що ми будемо вимірювати? Через які проміжки часу ви разом перевірятимете, як ідуть справи?

Очікування і цілі мають бути предметом активних розмов між лідером і тими, кого він веде, — і що більше ми обговоримо заздалегідь, то менша ймовірність того, що у вас згодом виникнуть проблеми. Використання моделі GETSET може допомогти вам у цьому.

Прояснюючи ситуацію, ви даєте членам своєї команди більше шансів на успіх. Організація, ваша команда і ваші показники ефективності будуть вам за це вдячні.

Ілюстрація: shutterstock.com



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Емоції на роботі. Як вони сприяють нашій успішностіЕмоції на роботі. Як вони сприяють нашій успішності
Сила звички. Чому ми діємо так, а не iнакше в життi та бiзнесiСила звички. Чому ми діємо так, а не iнакше в життi та бiзнесi
Не тупи. Працюй над собою, прокачуй свою крутість і отримай життя, про яке мрієш!Не тупи. Працюй над собою, прокачуй свою крутість і отримай життя, про яке мрієш!

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)