ІНСАЙТИ | Business Analytics 6 лютого 2012 р.

Бізнес-аналітика: «за» чи «проти»?

Гері Кокінз (Gary Cokins), керівник продуктового маркетингу в SAS, а також визнаний експерт з управління витратами та підвищення результативності, автор книги "Управління результативністю" (Performance Management), пояснює, як визначити, що бізнес-аналітика — це дійсно суттєва конкурентна перевага вашої компанії, а не просто чергова данина моді.

Гері Кокінз (Gary Cokins)
Гері Кокінз
(Gary Cokins)

Технології більше не перешкода для аналітики

Основна перешкода на шляху впровадження аналітики — це природній супротив людей змінам. Якщо раніше технології також могли перешкоджати подібному впровадженню, то сьогодні вони більше не проблема. Використання аналітичних інструментів широким масивом користувачів, а не лише спеціально тренованих спеціалістів, сьогодні стає звичайною справою.

Джейн Гріффін (Jane Griffin), представник Deloitte Consulting LLP, стверджує: "Краще розуміння даних може суттєво покращити якість управлінських рішень. Ціноутворення, тенденції на ринку праці, реформування сфери охорони здоров'я, навіть безпека та загроза терористичних атак — все це виклики, які потребують комплексних рішень, з якими здатна справитися тільки глибинна аналітика".

Аналітика як стале джерело конкурентної переваги

Майкл Портер (Michael Porter), професор Гарвардської бізнес-школи та відомий експерт з питань управління, колись визначив поняття загальних (generic) стратегій для компаній (управління витратами, диференціація, фокус тощо). Всі ці стратегії є досить вразливими, оскільки конкуренти можуть досить швидко здійснити подібні дії і ліквідувати вашу конкурентну перевагу.

Тому здатність компанії швидко приймати найкращі рішення — що досягається завдяки впровадженню бізнес-аналітики — стає чи не єдиною стабільною конкурентною перевагою, яку дуже складно скопіювати.

Того самого можна досягнути, впровадивши управлінські методології, які базуються на бізнес-аналітиці. Ті компанії, які вже скористалися ними, сьогодні знаходяться відчутно попереду своїх конкурентів. Тому можна з впевненістю стверджувати, що бізнес-аналітика це дійсно конкурентна перевага, а не просто данина моді.

За матеріалами "Business Analytics — Opposition or Proposition?", Big Fat Finance Blog.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Максимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалуМаксимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалу
X10: Правило переможця. Як отримувати максимум від життяX10: Правило переможця. Як отримувати максимум від життя
Емоції на роботі. Як вони сприяють нашій успішностіЕмоції на роботі. Як вони сприяють нашій успішності

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)