ІНСАЙТИ | Digital Transformation 7 листопада 2022 р.

4 тактики успішного лідера цифрової трансформації

Успіх або невдача цифрової трансформації організації в кінцевому підсумку залежить від лідерства її CEO. Аби дійсно трансформувати технології компанії та культуру навколо них та ефективно вести свої організації через трансформацію, сильні лідери мають бути забезпечені відповідними знаннями, порадами та інструментами.

Ретт Пауер (Rhett Power), співзасновник компанії Wild Creations і автор книги «The Entrepreneur’s Book Of Action», пропонує чотири основні тактики для CEO, який прагне провести свою компанію через цифрову трансформацію та постійну адаптацію.

Як оцінити перспективність ідеї

Цифрова трансформація була в центрі уваги протягом багатьох років. Це стало особливо актуальним, коли почалася пандемія і багато підприємств були змушені майже миттєво перейти у віртуальну площину.

Хоча цілком логічно, що під час дискусій про цифрову трансформацію основна увага зазвичай приділяється пошуку правильних технологій і залученню всіх тих, хто постраждав від пандемії, один важливий елемент часто залишається поза увагою: лідерство. Відповідно McKinsey & Co., генеральний директор — це, зрештою, єдина людина в організації, яка може привести цифрову трансформацію до успіху.

Зрозуміло, що одних технологій недостатньо. Без сильного лідерства цифрова трансформація взагалі не є трансформацією.

Як провести успішну цифрову трансформацію

Якщо ви CEO, котрий прагне безперешкодно вести свою компанію через цифрову трансформацію та постійну адаптацію, ви досягнете більшого успіху, застосовуючи наступні чотири основні тактики.

1. Залишайтеся адаптивними

Ефективне керівництво через інновації і трансформацію вимагає від керівника гнучкості та спритності, щоб організація могла досягти постійного стану навчання та адаптації для перемоги у конкурентній боротьбі. Як кажуть експерти, розуміння того, що цілі та процеси можуть потребувати коригування — і часто — буде ключем до швидкого управління трансформацією.

З огляду на постійно мінливі потреби клієнтів і технології, важливо пам’ятати, що мета може трансформуватися або змінюватися з часом, а здатність до адаптації є невід’ємною частиною успіху. Цифрова трансформація — це більше про подорож, ніж про пункт призначення. Як тільки ви досягаєте першої цілі, як правило, є ще багато чого, що потрібно зробити.

Таким чином, важливо пам’ятати, що для того, аби ваша цифрова трансформація була успішною, ви маєте залишатися відкритими до змін — це є основною філософією лідерства. Цілком логічно, що для того, щоб очолити серйозні зміни у вашому бізнесі, ви повинні бути відкритими до постійних змін у способах своєї роботи і моделювати цю адаптивність зверху вниз.

2. Знайте свою компанію вздовж і впоперек

Частиною комфортного сприйняття та успішного подолання змін є глибоке знання свого бізнесу. Щоб вибрати правильні цифрові інструменти для вашої організації та очолити впровадження нових технологій, важливо тримати руку на пульсі — від думок членів команди про зміни до операційних викликів, які можуть виникнути в результаті змін, та процесів, які, як ви сподіваєтесь, має покращити трансформація. Це не лише допоможе вам обрати найкращі технології для цифрової трансформації, але й виявити нові стратегічні можливості, коли вони з’являться.

Продемонструйте радикальну прозорість шляхом послідовного, відкритого спілкування з командами та забезпечення того, щоб члени команди відчували себе комфортно, ділячись своїми поглядами та думками. Важливо тримати свої (віртуальні) двері відкритими і практикувати прозорість, щоб команда могла визначати варіанти, надавати рекомендації та ефективно вирішувати проблеми.

3. Застосовуйте комплексний підхід до цифрової трансформації

Як і у випадку з багатьма підприємствами, успішна цифрова трансформація вимагає комплексного підходу. Просто намагатися впроваджувати нові технологічні інструменти без стратегії або обирати технологічні інструменти лише тому, що вони є найпопулярнішими на ринку, не спрацює.

Якщо ви збираєтеся просити людей та організацію, яку ви очолюєте, приєднатися до великих змін, що вимагають добре спланованої цифрової трансформації, — ви маєте переконатися, що підходите до процесу з усіх боків і надаєте пріоритет стратегічній інтеграції.

Ті, хто ставиться до цифрової трансформації як до одноразового проєкту і відокремлює її від повсякденної діяльності підприємства, зазнають невдачі. Роздуми про ці нові рішення та майбутнє підприємства мають бути невід’ємною частиною повсякденної діяльності. Звідси ви можете заохочувати розвиток бізнесу, продовжуючи здійснювати поточні операції.

4. Подавайте приклад

Нарешті, приклад, який ви подаєте як лідер, буде мати вирішальне значення для визначення успіху вашої ініціативи. Якщо ви не будете йти цим шляхом, ваші команди теж не будуть цього робити.

Подавайте приклад, роблячи те, про що ви просите своїх співробітників, і привертаючи увагу до проблем, коли вони виникають. Якщо певні команди або люди в організації не роблять свого внеску в успішну трансформацію, ввічливо зверніться до них. Поговоріть із ними про причини, вислухайте їхні думки та разом знайдіть рішення. Коли люди працюють добре, зверніть на це увагу.

Крім того, переконайтеся, що ви працюєте над досягненням цілей трансформації і дієте у спосіб, який узгоджується з тими діями, яких ви вимагаєте від інших. Подавати приклад завжди потрібно, але це особливо важливо, коли ви просите тих, кого ви очолюєте, здійснити серйозні зміни, що вплинуть на їхнє повсякденне життя. Одне лише визнання цього може мати велике значення.

Зрештою, успішна цифрова трансформація — це більше про правильні дії, ніж про вибір правильних технологій. Хоча вибір правильної технології для впровадження, безумовно, важливий, вашим головним пріоритетом має бути забезпечення того, щоб: ви подавали приклад; давали людям знати, що ви цінуєте їхні думки про зміни; і були відкриті до всього, що трапляється на вашому шляху в процесі трансформації. Як тільки ви це зрозумієте, все інше додасться.

Ілюстрація: enterprisersproject.com



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Максимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалуМаксимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалу
Не нюнь. Просто, трясця йому, зроби це!Не нюнь. Просто, трясця йому, зроби це!
Рік продуктивності. Експерименти з часом, увагою та енергієюРік продуктивності. Експерименти з часом, увагою та енергією

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)