ІНСАЙТИ | Онлайн-робота 12 березня 2019 р.

П’ять типових помилок керівників онлайн-команд

Автор: Олександр Сударкін
Джерело: K.Fund Media

Керівники онлайн-команд доволі часто допускають промахи через незнання специфіки та інформаційного перевантаження. Одна з ключових особливостей онлайн-роботи — це ефективність, а роблячи ці п’ять помилок, можна «перекреслити» цей найважливіший «плюс».

П’ять типових помилок керівників онлайн-команд

Помилка 1. Відмовлятися від використання доступних онлайн-інструментів для спілкування

У чому проблема?

Часто при спілкуванні в соцмережах люди відмовляються від використання відеоканалів, а замість детального пояснення телефоном надають перевагу коротким смс.

Різноманітні месенджери — поганенькі інструменти для спілкування. Збіднювати і без того мізерний інструментарій для спілкування — це позбавляти себе можливості більше впливати на команду.

Відсторонена комунікація, відсутність пояснень до завдань — це ставлення до співробітників як до юнітів у комп’ютерній грі. Без урахування їхньої особистої мотивації або цілей.

До того ж, не використовуючи камеру або принаймні голос, співробітник може не «включитися» в комунікацію повністю: грати на телефоні, відволікатися, непомітно займатися своїми справами під час наради.

Як вирішити?

Необхідно максимально розширювати інструментарій для комунікації. Багато застосунків і програм дозволяють спілкуватися голосом і навіть бачити всіх своїх співрозмовників. Якщо у вас все ж є можливість зустрітися з кимось із співробітників, а інших підключити «віддалено» — зробіть це. Що більше каналів комунікації, то більше ми будемо зосереджені на предметі розмови. Десь потрібно говорити м’яко, десь — наполегливо, а десь і взагалі прописати ці нюанси у книзі правил.

Помилка 2. Комунікаційні прилади, що не працюють

У чому проблема?

Така ситуація найчастіше зустрічається серед співробітників ринків рітейлу і фармацевтики.

До прикладу, коли вам потрібно вийти на зв’язок у певний час, але ви пишете: «Я зараз не можу. Маю проблеми з програмою / комп’ютером / інтернетом. Увімкнуся за 5-10 хвилин». Один раз — нічого, але якщо це повторюється знову, то стає проблемою. Зрештою — зриваються наради.

А якщо ця проблема «випливає» у керівника, то з’являється такий неприємний момент — думки підлеглих «якщо ви не перевірили обладнання до початку наради, значить ця нарада не така і важлива». Навіть якщо ставлення керівника насправді не таке, «читається» ситуація саме так.

Як вирішити?

Якщо техніка нова або місце, з якого ви виходите на зв’язок, незвичне, вам варто бути готовим до дзвінка за півгодини. Але навіть якщо вам потрібно просто змінити локацію і перейти зі свого кабінету в «переговорку», однаково варто підготуватися і підключитися заздалегідь — хоча б за 15 хвилин.

Помилка 3. Розкидані комунікаційні канали

У чому проблема?

Інформація, якою ви обмінюєтеся з колегою, кочує по різним соцмережам: частина в Facebook, інша в Телеграм, третя — в електронній пошті. І зрештою — ви зазвичай забуваєте, де саме ви про щось домовилися.

Наскільки мені відомо, сьогодні не існує програми, яка дозволила б шукати інформацію в усіх месенджерах одночасно. А прикро.

Як вирішити?

Перевести усе робоче листування з колегами на єдину платформу, якою користуватимуться всі. Це може бути все що завгодно. Винятком може стати тільки листування з клієнтом. Я вважаю, що вести діалог з клієнтами все ж варто там, де зручно їм.

Помилка 4. Затикати собою усі дірки

У чому проблема?

Коли керівник тямить в питанні, іноді йому і справді легше зробити самому, а не пояснювати підлеглому, як виконати ту чи іншу задачу. Так керівник бере на себе безліч зайвих завдань і стає просто перевантаженим.

Іноді перевантаження дрібницями може бути таким, що просто не вистачить сил на свої основні завдання. А у співробітників з’являється спокуса перекинути частину своєї роботи на керівника.

Як вирішити?

Пояснювати і роз’яснювати. Навіть якщо це займає багато часу. Це робота «на перспективу», аби підлеглий засвоїв алгоритм. Звичайно, варто принципово опрацьовувати саме ті питання, які вимагають вашої безпосередньої уваги.

Якщо ж ви вже виявили, що завалені дрібними проблемами, терміново делегуйте їх підлеглим. Може бути певний період дискомфорту, але це необхідно.

Помилка 5. Не готуватися до онлайн-зустрічі

У чому проблема?

Оскільки сьогодні всі комунікації так чи інакше «зав’язані» на ґаджетах, може виникнути велика спокуса прийти на зустріч і під час спілкування зі співробітником швидко, краєм ока прочитати матеріали для зустрічі з екрану ноутбука або телефону.

Інколи підготовка дозволяє закінчити нараду, заплановану на годину, за 20-30 хвилин, а ось відсутність підготовки може коштувати додаткового часу: окрема зустріч з того чи іншого питання, наприклад.

«Віддалено» ми і спілкуємося за допомогою ґаджета, і готуємося з його ж допомогою. І тут навіть неможкиво скористатися правилом ділового етикету про те, що не можна дивитися в комп’ютер під час зустрічі: ви вже в нього дивитеся.

Як вирішити?

Від цієї помилки також врятує підготовка. Той самий комп’ютер можна відкрити за півдня до зустрічі, прочитати, зібрати інформацію і бути озброєним.

Другий нюанс — потрібно бути готовим до скорочення часу, відведеного на зустріч. Адже якщо ви вивчили питання заздалегідь, то не варто у час, що залишився піднімати інші питання, до яких, відповідно, ніхто не готовий. Не варто «заповнювати паузу».

Stock Photos from Syda Productions/Shutterstock

Про автора:

    Олександр Сударкін, директор програми pre-MBA «Менеджмент і лідерство» в Бізнес-школі МІМ.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Закони переможців. Як здійснити cвої мріїЗакони переможців. Як здійснити cвої мрії
Перетворюй проблеми на рішенняПеретворюй проблеми на рішення
Не нюнь. Просто, трясця йому, зроби це!Не нюнь. Просто, трясця йому, зроби це!

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2025, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)