ІНСАЙТИ | Лідерство 11 березня 2013 р.

Яка установка — такий і керівник

Який фактор є визначальним для лідерської ефективності? На переконання Майка М'ята, директора зі стратегії N2growth — компанії, що займається питаннями управлінського розвитку — у підсумку все зводиться до базового запитання: Якою є психологічна установка лідера?

Майк М'ят (Mike Myatt)
Майк М'ят
(Mike Myatt)
«Покажіть мені CEO з негативною установкою, і я доведу, що він поганий керівник, — зазначає М'ят. — Адже, як ви можете когось надихати, мотивувати, вести за собою, якщо ваше ставлення до людей та подій — негативне». У своєму блозі Майк М'ят обґрунтовує, чому, на його думку, позитивний світогляд є вкрай важливим для управлінців. Ось, що він пише:

Кілька тижнів тому я спостерігав за виступом одного із моїх клієнтів на конференції національного масштабу. У тому, що презентація відбудеться на найвищому рівні я ані на мить не сумнівався. Втім, мені пощастило стати свідком чогось вражаючого — побачити, якою заразливою та надихаючою може стати сила позитивного лідерства. Це не було таке собі дійство, розігране зі сцени. Спікер по-справжньому зворушив присутніх, бо був щирий. І хоча це мій відносно новий клієнт, можу з певністю сказати — він налаштував цілу організацію на позитив. Тому вона й демонструє немислимі результати. Тож силу позитивного ставлення не можна недооцінювати.

Тоді чому CEO з негативним ставленням зустрічаються доволі часто? Зокрема, це може бути зумовлено завищеною самооцінкою, зарозумілістю, гординею. Але, на моє переконання, значною мірою негативна установка — це звичка. Звички ж, навіть ті, що стали нашою «другою натурою», можливо змінити.

Як же довідатися, що вас вразила руйнівна для вашої управлінської результативності звичка? Якщо хоча б на одне із запитань, що наводяться нижче, ви відповісте «так», це означає, що прийшов час для вашого внутрішнього «перезавантаження».

Чи є ваша популярність в компанії низькою? Звісно, організація — не площадка для телешоу, а її генеральний директор — не зірка серіалу. Проте, неспростовним фактом є те, що усі найвидатніші керівники світу — дуже популярні в своїх компаніях. Їх там і люблять, і поважають. Отже, якщо вам бракує симпатій з боку підлеглих, це означає, що ви власноручно руйнуєте вашу ефективність як лідера. Запитайте себе, якби сьогодні провести вибори CEO, чи здобули б ви на них беззастережну перемогу? Якщо ні, чому саме?

Чи тяжієте ви до песимістичного погляду на речі? Якщо ви не радієте початку кожного нового дня, якщо вранці ви думаєте про те, «як все це набридло» і якби відбути черговий робочий день, — висока ймовірність того, що ви піддалися негативним настроям.

Чи намагаються підлеглі уникнути спілкування з вами? Видатні керівники притягують до себе людей, як магніт. Якщо ж підлеглі, побачивши вас, прискорюють крок, повертають в інший бік або якось інакше намагаються уникнути зустрічі з вами, це повинно вас насторожити. Скоріше усього, вам бракує позитиву.

Чи дозволяєте ви спілкуватися у негативній тональності? Час від часу мінорний настрій охоплює усіх людей — і керівники тут не виключення. Але, як лідер ви не повинні виявляти поганий настрій і тим більше «розряджатися» у розмовах з іншими — жалітися на те, як вам важко; звинувачувати когось у ваших проблемах, публічно критикувати підлеглих. Якщо таке трапляється — це вірна ознака того, що з установкою у вас не все гаразд.

Чи важко вам підбирати безпосередніх підлеглих? Люди завжди прагнуть працювати під началом видатного керівника, бо саме тоді вони отримують можливість реалізувати себе.

Тож, якщо у вас проблеми з підбором членів вашої управлінської команди, якщо ваші топи тишком-нишком підшукують собі іншу компанію, варто задати собі запитання, чому це так? Швидше за все, без особистісного «перезавантаження» вам не обійтися.

Якщо ж ви і надалі не певні щодо того, як ваша психологічна установка впливає на результат, раджу — організуйте для себе оцінювання «360°». Попросіть кількох підлеглих написати, як, на їхню думку, проявляються ваші сильні сторони, а як — слабкі. А потім знайдіть час, щоб усе це проаналізувати.

Якщо я й досі вас не переконав щодо сили позитиву, тоді наведу кілька цифр. Можливо вони, врешті-решт, спонукають вас змінити песимістичний світогляд.

Так, ймовірність стати жертвою клінічної депресії у песимістів на 800% вища, ніж у позитивно налаштованих індивідів. Крім того, у людей з песимістичним поглядом на життя учетверо частіше, ніж в оптимістів, стається інсульт чи інфаркт або діагностується онкологічне захворювання. І ще, люди, які сприймають світ у чорних тонах, частіше за оптимістів змінюють місце роботи. До того ж, вони розлучаться на 50% частіше, ніж люди з позитивною установкою. А ймовірність того, що стосунки з дітьми складуться добре — у песимістів удесятеро нижча, ніж в оптимістів.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Ніколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомствНіколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомств
Білл Гейтс рекомендує… 10 книжок про важливе в однійБілл Гейтс рекомендує… 10 книжок про важливе в одній
Tiny Habits. Крихітні звички, які змінюють життяTiny Habits. Крихітні звички, які змінюють життя

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)