ІНСАЙТИ | Business Strategy 14 листопада 2024 р.

Справжня причина, чому ваша бізнес-стратегія зазнає невдачі

Масові звільнення. Провальні продукти. Падіння продажу і цін на акції. Чи то в новинах, чи то у нашій стрічці LinkedIn, ми щодня оточені історіями про те, як організації переживають наслідки жахливої стратегії. Компаніям вкрай необхідно розвінчати міфи про те, що насправді є стратегією, і повернутися до базових принципів її ефективної реалізації, — вважають експерти компанії NOBL. А першим кроком може бути просто припинити на певний час називати вашу стратегію «стратегією».

Як концепції, стратегії надається надто багато значення (візія, передана оракулом!) і надто мало визначення (це план, календар дедлайнів чи список справ?). Зрештою, «стратегія» передбачає прийняття рішень групою людей. І насправді, якщо ми повністю замінимо слово «стратегія» на термін «груповий вибір», то, ймовірно, підійдемо до цього більш ефективно. Поміркуйте над внутрішньою стратегією вашої організації та процесами прийняття рішень у порівнянні з простими уроками, які допомагають групам краще робити вибір і приймати рішення.

Справжня причина, чому бізнес-стратегія зазнає невдачі

Можна виявити кілька наступних ключових моментів для вдосконалення.

1. Обмежити кількість учасників у процесі прийняття рішень, щоб уникнути упередженості підтвердження

У більшості організацій багато рук торкаються і формують рішення (іноді знову і знову) до того, як воно буде офіційно прийняте, щоб забезпечити його узгодженість. На жаль, великі групи схильні до упередженості, що робить їх більш вразливими до упущення змін на ринку чи в поведінці споживачів.

2. Залучати різноманітні точки зору

Група, яка приймає рішення, часто є досить однорідною, а її члени зазвичай безпосередньо рекрутовані один одним. Але чим складніше завдання чи рішення, тим більше нам потрібні різні точки зору. Тому варто прагнути більшого розмаїття у ваших рядах тих, хто ухвалює рішення.

3. Створити атмосферу, де висловлювання різних думок заохочується, щоб уникнути групового мислення

Інакомислення у вашій організації може не придушуватися активно, але воно часто пасивно не схвалюється в процесі роботи або витісняється в інший спосіб, а інформацію зазвичай збирають на великих зібраннях, на очах у всіх. Щоб протидіяти прагненню до консенсусу та стадному мисленню, слід призначати щонайменше двох «адвокатів диявола». Також — спочатку збирати інформацію індивідуально, аби уникнути ефекту колективної роботи.

4. Забезпечити психологічну безпеку, щоб заохотити справжню дискусію

Надто часто психологічна безпека ставиться на друге місце після групової гармонії чи відданості місії. Натомість необхідно активно сприяти створенню середовища, в якому люди могли б ділитися своїми справжніми думками та проблемами, без токсичного позитивізму чи цинізму.

5. Прислухатися до думок експертів, але ставити під сумнів їхню достовірність

Часто рекомендації зовнішньої консалтингової фірми щодо стратегії приймаються без справжнього обговорення — чи то через віру в їхню компетентність, чи то через намагання перекласти провину на інших, якщо щось піде не так. Хоча зовнішні думки, звичайно ж, можуть бути корисними, групи можуть стати жертвами надмірної довіри до експертів. Саме тому обговорення має йти від самої організації.

6. Вимагати, щоб кожен член групи відповідав за результати своїх рішень

Потрібно створити умови, при яких кожен би відчував рівну відповідальність за свою участь у прийнятті рішень. Погані рішення можуть мати наслідки, але за них рідко платять ті, хто їх ухвалював. Тому слід узгодити дії «відповідальних» і «підзвітних» сторін і зробити все можливе, щоб забезпечити відповідні стимули.

Ось остання неприємна істина: багато людей у вашій організації можуть насправді розуміти стратегію, але вони роблять вибір, який ставить їхній власний успіх (або успіх їхньої команди) вище за успіх відділу чи організації. І вони не обов’язково роблять це зі злого наміру; можливо, вони наслідують приклади інших або реагують на погано розроблені стимули. Іншими словами, це ширша культурна проблема, яку потрібно вирішити, а це означає, що ви зіткнетеся зі значним опором.

За матеріалами NOBL

Ілюстрація: strategyn.com



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Змінюючи правила гри. Як лідери, новатори та візіонери перемагають у життіЗмінюючи правила гри. Як лідери, новатори та візіонери перемагають у житті
Синдром самозванця. Як прожити неймовірне життя, на яке ви заслуговуєтеСиндром самозванця. Як прожити неймовірне життя, на яке ви заслуговуєте
Творча крива. Як створити потрібну ідею в потрібний часТворча крива. Як створити потрібну ідею в потрібний час

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)