ІНСАЙТИ | Лідерство 27 червня 2012 р.

Фокус — основна характеристика видатних лідерів

Майк М'ят (Mike Myatt), радник з питань лідерства та керуючий директор N2growth, розповідає про фокус — основну характеристику видатних лідерів.

Майк М'ят (Mike Myatt)
Майк М'ят
(Mike Myatt)
Різниця між посередністю та успіхом часто полягає у вмінні фокусуватися. Фокус дозволяє досягнути високого рівня продуктивності та дисципліни, що зазвичай виливається у надзвичайну результативність.

Відповідь на запитання, як досягнути виняткової продуктивності дуже проста — це спроможність стати дуже, дуже сфокусованим. Фокус є рушієм чітких пріоритетів, порядку, дисципліни і продуктивності. Більшість людей хибно вважають, що здатність займатися одночасно кількома справами є корисною навичкою ефективного лідера. Але насправді висока зайнятість практично ніколи не буває синонімом високої ефективності. Частіше буває навпаки — зайнятість стає на перешкоді ефективності.

Фокус — це не навичка. Фокус — це рішення. Ви або вирішуєте бути сфокусованим, або ні. У більшості випадків ніхто не змушує людину відволікатися, вона сама вибирає такий шлях, оскільки відволікання — один із найпростіших способів боротьби з нудьгою. Відволікання часто буває зручним, іноді — привабливим, і практично ніколи — вигідним.

Але замало просто навчитися бути сфокусованим. Вам потрібно вміти фокусуватися на правильних речах, в правильні моменти і з правильною метою. Ефективні лідери вміють застосовувати фокус в обмеженій кількості випадків та для обмеженого числа занять, які мають найвищий пріоритет. Вони знають, як подолати спокусу "розірватися" на кілька дрібних завдань, і віддають свій час та увагу тільки найважливішим стратегічним цілям.

Можна назвати три основні причини, які стають на заваді лідерського фокусу:

  1. Це досить складно і людям просто не вистачає дисципліни, щоб неподільно присвятити себе важливій справі.

  2. Успішні люди зазвичай дуже енергійні, креативні і активні. Їм важко утримувати свою увагу на чомусь одному.

  3. Людям не вистачає прагматичного дисциплінованого підходу до утримання свого фокусу. Як і більшість хороших речей у цьому світі, фокус не трапляється сам по собі. Тільки твердий намір людини може втілити його у реальність.

Нижче наведена ефективна стратегія збереження фокусу, яка складається із чотирьох кроків:

  1. Візія. Ви повинні завжди мати чітку візію того, що справді має для вас значення, і розуміти, чому ви робите те, що ви робите.

  2. Тактичні бізнес-плани. Намагайтесь розділити складні завдання на набір простих задач, досягнення яких набагато легше відстежувати. Це дасть вам відчуття прогресу і дозволить досягнути основної мети.

  3. Управління завданнями. У вас повинен бути список простих і зрозумілих завдань на кожен день.

  4. Контроль діяльності. Багато людей нібито й використовують списки завдань, але при цьому їм достатньо важко зберігати фокус. Щоб уникнути цього, потрібно раз на годину зупинятися і давати собі відповідь на запитання, наскільки наближає вас до цілі те, чим ви займаєтеся у даний момент. Якщо відповідь неочевидна, можливо, вам варто зайнятись чимось іншим.

За матеріалами "Great Leaders Have It — Do You?", Forbes.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Білл Гейтс рекомендує… 10 книжок про важливе в однійБілл Гейтс рекомендує… 10 книжок про важливе в одній
Самомотивація. Отримайте життя, якого ви прагнете, знайдіть сенс і мету, досягніть усього, про що мриєтеСамомотивація. Отримайте життя, якого ви прагнете, знайдіть сенс і мету, досягніть усього, про що мриєте
Магічне мистецтво ігноруванняМагічне мистецтво ігнорування

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)