Як покращити корпоративне середовище: підказки для керівників
Мотивація персоналу, культура, яка сприяє продуктивній роботі людей — всі знають, що це дуже важливо. Але як насправді виглядають реалії корпоративного середовища?
З 18 тис. працівників, опитаних LinkedIn, лише 15% висловили задоволеність роботою. У ході дослідження, поведеного Root Inc., 68% респондентів зазначили, що менеджери, здебільшого, фокусуються на власних потребах, а питання мотивації персоналу цікавить їх мало. А відповідно до висновку опитування Towers Watson: тільки менш ніж половина працівників вважають, що керівників цікавить їхнє психологічне благополуччя.
Втім, як зазначає Шон Мерфі (Shawn Murphy), співзасновник та CEO фірми Switch and Shift, — попри невтішну статистику, цю ситуацію можна змінити. Хай компанії виглядають вкрай непривабливо зсередини, але є в них і те, що вселяє надію. Відповідно до останнього звіту Gallup, 70% коливань рівня залученості працівників зумовлюється стосунками з їхніми безпосередніми керівниками.
Отже, якщо боси суттєво впливають на ставлення підлеглих до своєї роботи, вони при бажанні можуть зробити клімат у своїх структурах принаймні сприятливішим для продуктивної праці. Ось три підказки для керівників, які насправді прагнуть це зробити.
1. Створюйте позитиву атмосферу
Окремо взяті управлінці навряд чи можуть вплинути на формування корпоративної культури, але цілком в їхніх силах покращити атмосферу в колективі, яким вони управляють.
Ваш управлінський стиль — ось що найбільше впливає на контекст, в якому функціонують люди. Чи виявляєте ви доброзичливість? Чи намагаєтесь вдумливо розібратися в проблемах, з якими стикаються працівники? Чи відкриті до спілкування? Чи притаманна вам допитливість? Такі риси є чимось на кшталт камертону, що настроює атмосферу на позитивний лад. Якщо ж ви «не бачите», на які перипетії наражуються підлеглі при виконанні завдань, якщо намагаєтеся всіляко відгородитися від них, якщо вас не цікавлять ідеї, думки, сподівання й побоювання людей — це вбиватиме навіть рештки позитиву (якщо вони взагалі ще є). Відповідно, продуктивність структури неухильно знижуватиметься.
2. Виходьте з того, що підлеглі — це дорослі люди
Наприклад, у Netflix вважають: щоб працівники діяли як дорослі люди, здатні повною мірою відповідати за свої рішення та вчинки, — їм потрібні «свобода та відповідальність». Тому компанія ліквідувала всі правила та процедури, що суперечать цій тезі — наприклад, відмовилася від ідеї традиційних відпусток, бо вважає: працівники й так можуть взяти «тайм-аут», коли їм це потрібно без якихось формальностей.
Можливо, у вас немає повноважень, щоб змінити, скажімо, політику компанії стосовно відпусток, але ви завжди можете дати підлеглим достатньо свободи, аби вони самостійно вирішували, як найкраще організувати свою працю. Люди завжди відповідатимуть рівню очікувань, який ви встановлюватимете.
3. Сприяйте формуванню позитивних міжособистісних стосунків
Психолог Керол Ріфф (Carol Ryff) визначила позитивні стосунки з оточуючими як фактор, що формує наше психологічне благополуччя, котре, у свою чергу, є передумовою досягнення щастя та задоволеності життям. Упродовж тривалого часу в організаціях загалом не було прийнято згадувати про ці вкрай важливі складники нашого буття. Проте, якщо ви хочете, аби ваша структура досягала максимально високих результатів, то мусите створити умови, в яких люди відчували б себе щасливими. Одним зі складників щастя є почуття «спорідненості душ». Звісно, неможливо змусити людей відчути це, але цілком реально керувати групою так, що духовна близькість між її членами стане чимось природним. Для цього потрібно, зокрема:
- створювати можливості для частої та позитивної взаємодії між працівниками;
- формувати партнерства між «новачками» і досвідченими співробітниками;
- запропонувати образ, символ чи річ, які б служили ототожненням команди, прищеплюючи її членам відчуття спільної ідентичності;
- заохочувати працівників якнайчастіше зустрічатися один із одним — в онлайні чи офлайні.
Весь хід еволюції людства показує: разом ми можемо досягнути незмірно більше, ніж поодинці; а в нашому гіпермережевому світі спільна взаємодія набуває ще більшої актуальності. І як би непривабливо не виглядало організаційне середовище, завжди можна створити в ньому свою версію реальності. Першим кроком на шляху до позитивних змін повинно стати ваше бажання діяти.
За матеріалами "3 Great Ways to Make Your Workplace More Positive", Switch and Shift.
|