ІНСАЙТИ | Organizational Resilience 4 серпня 2021 р.

П’ять способів підвищити організаційну стійкість

Активне підвищення стійкості організації корисно для бізнесу, особливо з урахуванням швидких темпів змін, — вважає Сьюзан Робертс (Susan Roberts), генеральний директор The 1182 Group.

П’ять способів підвищити організаційну стійкість

Лідери сьогодні стикаються з проблемою — нові продукти і послуги створюються і впроваджуються значно швидше. Якщо виміряти, наскільки швидко інновації охопили 50 мільйонів користувачів, ми побачимо драматичну різницю. Електриці потрібно було 46 років, щоб охопити 50 мільйонів споживачів після того, як її було проведено в невеликій частині парку Нью-Йорка. Телефону знадобилося 50 років. Телевізору — 22 роки, а мобільному телефону — всього 12 років. У той час як технології Четвертої промислової революції змінюють безліч секторів, урбанізація, глобалізація, середній клас, що з’являється у всьому світі, та вплив соціальних мереж посилюють шквал змін, з якими бізнес раніше ніколи не стикався. Це ставить під сумнів нашу здатність осмислити зміни і розробити відповідний план дій. Ми ризикуємо перетворитися на «жабу в киплячій воді».

Хоча зміни завжди були постійними, вони були досить повільними, аби їх можна було включити в процеси планування, а також у загальну бізнес-культуру і стратегію бізнесу. Зараз вже не так. Сьогодні керівники зі стратегії, які мають величезні організаційні ресурси, не сплять ночами, турбуючись, що якихось п’ять студентів коледжу створять продукт, який може замінити їх в один момент. Лідери побоюються, що вони впроваджують інновації неправильно, в непотрібному темпі або з неправильними партнерами. Співробітники стурбовані тим, що вони можуть втратити актуальність, коли відбудуться наступні організаційні зміни. Все частіше і частіше ці лідери закликають своїх співробітників бути більш інноваційними. Прагнення до більш стійкої позиції, яка дозволяє організації та її співробітникам процвітати в радикально мінливому середовищі, потребують більшої стійкості для успіху їх інноваційних зусиль.

Повертаючить до аналогії з жабою — ніхто з нас не хоче, щоб його «зварили в воді». Однак робота з постійними, великомасштабними змінами або ініціативами з безперервних змін може змусити людей відчувати себе менш схильними до них. Люди, схильні до повсюдних змін, зношуються, як старий тенісний м’яч, котрий втратив відскік. Ця втома мислення впливає на інші критично важливі думки і моделі поведінки співробітників у сферах залученості в роботу і інновацій, що може підірвати конкурентну перевагу компанії, підвищити ймовірність провалу ініціатив щодо змін і привести до високої плинності кадрів. Аби захистити свій бізнес від втоми від змін, потрібно здорова доза стійкості.

Дослідження це підтверджують. Фактично, недавнє опитування співробітників великих технологічних компаній виявило тісний взаємозв’язок між стійкістю, залученістю в роботу і новаторською поведінкою, і показало, що конкурентна перевага компанії безпосередньо пов’язана зі стійкістю співробітників. На думку експертів, люди з високою готовністю до прийняття змін, швидше за все, будуть мати високий рівень стійкості. Крім того, стійкі люди також виявляють підвищену залученість, енергію і цікавість, що узгоджується з характеристиками новаторської робочої поведінки. Ці методи роботи — в тому числі прийняття змін, керівництво змінами та спроможність помічати проблеми і можливості — спонукають співробітників із більшою готовністю створювати і впроваджувати нові процеси, політики і продукти.

Що це означає для вас?

Якщо ви керівник, вам потрібно буде розвивати у своїх співробітниках стійкість і новаторські підходи до роботи. Якщо ви стратег, вам доведеться планувати швидкі і багатогранні зміни. Якщо ви співробітник, це означає, що отримання наступної роботи або контракту може залежати не тільки від ваших професійних навичок, а й від вашої здатності адаптуватися і процвітати в постійно мінливому середовищі.

Стійкість може бути в списку ваших основних характеристик, а новаторська поведінка на роботі і залученість можуть підвищити ваші шанси на співбесіді. Стійкі, інноваційні, зацікавлені співробітники адаптуються до потреб організації, набуваючи при цьому нові навички. Збільшення організаційної стійкості підвищує здатність організації адаптуватися до змін.

Вашій увазі 5 способів підвищити стійкість вашої організації.

1. Зосередьтеся на позитиві

Дослідники виявили, що потрібно як мінімум три позитивних переживання, аби збалансувати кожен окремий негативний досвід. Так що шукайте і підкреслюйте позитивний досвід, який є у вас, вашої команди і вашої організації. Відзначення можуть бути простими. Створіть фоновий екран досягнень. Надішліть корпоративного електронного листа з вдячністю за важку роботу команди — навіть якщо важка робота означає, що вони мають знайти інше рішення, ніж те, до якого прагнули.

2. Робіть одну дію за раз

Обробка кількох змін одночасно може виявитися непосильним завданням, але це все частіше і частіше здається необхідним. Майте на увазі, NASA знадобилося 10 років, щоб висадити людину на Місяць. Вони розробили різні технології, що дозволяли кожній команді зосередитися на своїй галузі знань. Отже, керуйте своїми змінами, покроково звертаючись до довгострокової мети і критичного шляху.

3. Створіть віртуальний час

Встановіть обмеження на тривалість зборів таким чином, щоб у кінці кожної години залишалося п’ять невитрачених хвилин. Потім переконайтеся, що зустрічі закінчуються швидко. Дайте людям час на те, щоб встати, порухатися, знову наповнити свої кухлі. Ви будете здивовані, наскільки ви піднімете настрій за допомогою цього простого трюку управління часом.

4. Проведіть «щасливий час»

Зустрічі з колегами не мають бути випадковими. Всі дуже зайняті. Повідомте своїм співробітникам, що їхня участь у вашій команді є дуже важливою. Зробіть це віртуально, якщо ваша команда не знаходиться в одному офісі, і проведіть вікторину — ви, наприклад, можете дізнатися, що у вашій команді достатньо честолюбних співаків, аби сформувати квартет.

5. Забезпечте «підтримку з повітря»

Можливо, саме цей пункт має бути першим, адже він життєво важливий. Якщо ви просите свою команду змінитися, ви повинні продемонструвати свою підтримку тим, хто конкретно кидається «на амбразуру» від вашого імені. Пам’ятайте, що зміни — це складно. Підтримуйте і відкрито цінуйте своїх агентів змін. Знайдіть час для навчання членів вашої команди. Усвідомте ризик і проблеми, пов’язані з негайним прийняттям змін. Радійте спробам, а не тільки успіхам. Найголовніше — залучатися, коли команда виявляє перешкоду. Успішні керівники змін вирішують проблеми своїх команд із більшою готовністю, якщо вони роблять це проактивно — а це рідко займає більше п’яти хвилин.

За матеріалами "5 Ways to Build Organizational Resilience", Entrepreneur.

Ілюстрація: mtdtraining.com



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Витончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблемВитончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблем
Ефект накопичення. Покрокова інструкція до успіхуЕфект накопичення. Покрокова інструкція до успіху
Тригери. Сформуй звички і стань тим, ким хочеш бутиТригери. Сформуй звички і стань тим, ким хочеш бути

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)