ІНСАЙТИ | Перфекціонізм 12 вересня 2014 р.

Парадокс перфекціонізму

Джерело: kmbs

У кожного менеджера є ідеї або проекти, які постійно знаходяться в статусі «майже закінчено», але так і не набирають остаточного вигляду. Майкл Хайятт (Michael Hyatt), відомий експерт та автор бестселлеру "Платформа" (Platform: Get Noticed in a Noisy World), у своєму блозі розмірковує, чому таке відбувається та як вийти з цієї пастки.

Майкл Хайятт (Michael Hyatt)
Майкл Хайятт
(Michael Hyatt)
Одна з найбільш поширених причин цієї проблеми полягає в перфекціонізмі. Коли ви працюєте над чимось до тих пір, аж поки воно не стане "ідеальним", ви втрачаєте величезну кількість можливостей.

Як знайти шлях з цієї пастки? Можна спробувати подивитись на свою роботу як на програмне забезпечення. Як відомо, у будь-якій програмі є свої недоліки — "баги". Але в процесі експлуатації ці помилки виявляють, повідомляють про них розробників, і ті виправляють їх. Цей цикл є нормальною складовою створення програмного забезпечення. Власне, чим успішнішим та кориснішим є програма, тим більш ймовірно, що вона пройде через численні ітерації.

Можливо, варто так само поставитись до своїх проектів? Вони необов'язково мають бути ідеальними. Головне, щоб проекти були достатньо хорошими та корисними вже сьогодні. А якщо буде необхідність, завтра ви зможете їх покращити.

Щоб змінити своє ставлення до незакінчених проектів, будуть корисними наступні рекомендації.

1. Спробуйте мислити по-іншому. Подумайте: адже ніщо у світі не є постійним, чи має сенс вважати, що ваші проекти будуть такими? У сучасних умовах ситуація змінюється дуже швидко, тому мати змогу адаптувати чи оновити проект — це додаткова конкурентна перевага. В першу чергу це стосується інформаційних продуктів, але є так само справедливим і для інших сфер, у тому числі мистецької.

2. Звузьте свій фокус. Як відомо, ідеальне — ворог хорошого, але ще одним ворогом є відволікання. Тому завжди потрібно фокусуватись на головному, на тому, що має першочергове значення, — і займатись лише ним. А потім — переходити до наступного проекту.

Дуже часто, коли нам не вдається досягти ідеалу в одній справі, ми "перемикаємось" на іншу. В результаті ми втрачаємо фокус, а якість страждає.

3. Не плутайте перфекціонізм з майстерністю. Прагнучи до ідеалу, ми, як правило, не приймаємо до уваги витрати, час та інші важливі фактори. Отже, наша ціль стає ілюзорною та майже недосяжною.

Набагато краще — робити якісну роботу, вчасно, ефективно, результативно. Так ви справді досягаєте важливої мети, впливаєте на людей, а не просто прагнете до якихось примарних вищих стандартів.

Нам усім варто перестати питати себе: "Чи ідеально те, що я зробив?". А замість цього думати: "Чи може те, що я зробив, вплинути на світ, на життя людей? Чи має воно значення, цінність?". Якщо так — можна ставити крапку і переходити до наступного проекту.

За матеріалами "The Paradigm Shift That Helped Me Defeat Perfectionism Once and for All", Michael Hyatt.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
МікромайстерністьМікромайстерність
Міф про мотивацію. Як налаштуватися на перемогуМіф про мотивацію. Як налаштуватися на перемогу
Ігропрактика. Перший підручник з ефективного проведення прикладних ігорІгропрактика. Перший підручник з ефективного проведення прикладних ігор

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)