Віддалені команди і віртуальна реальність
Вейн Тармел (Wayne Turmel), засновник Greatwebmeetings.com, а також промовець та письменник, розповідає про нову "віртуальну" реальність, у якій сьогодні доводиться працювати практично всім компаніям.
Принципи взаємодії між менеджерами та підлеглими на робочому місці постійно змінюються. І сьогодні два нових поняття глибоко увійшли у обіг. Ці поняття: "віддалені команди" і "віртуальні команди".
І якщо "віддалені" команди можуть бути "віртуальними", то останні не завжди працюють віддалено. В цьому полягає суттєва відмінність між ними, а також відмінність у способах співпраці з ними.
Спробуйте задатися запитанням, скільки часу особисто ви приділяєте роботі над проектами, які не мають безпосереднього відношення до ваших посадових обов'язків, і ви зрозумієте, про що йдеться. Якщо ви також берете участь у різноманітних крос-функціональних проектах, які проводяться у партнерстві з різними людьми, як із вашої компанії, так і з поза її меж — тоді ви також частина віртуальної команди. І з кожним місяцем людей, які беруть участь у таких командах, стає все більше та більше.
Віртуальна команда збирається разом на короткий період часу лише для того, щоб досягнути певної поставленої перед нею цілі і рушити далі. Вона існує рівно стільки, скільки потрібно для закінчення проекту, яким вона займається.
Дуже часто трапляється так, що різні учасники віртуальної команди підзвітні різним керівникам. Вони працюють разом тільки в одному проекті, а в реальному житті вони часто виявляються представниками різних відділів, різних груп інтересів, а іноді — навіть різних компаній. Оптиміст скаже, що це не має анінайменшого значення. Головне — проект, який об'єднує цю команду.
Втім, не все так привабливо, як бачиться через рожеві окуляри. Що трапиться, якщо двоє людей забажають отримати доступ до одного і того ж ресурсу, який виявиться обмеженим? Адже зрештою, на глобальному рівні цілі у цих людей різні.
Тому варто пам'ятати про деякі додаткові аспекти, які варто знати кожному менеджерові, що керує віртуальною командою:
- які "сили" впливають на учасників вашої команди, що перебувають поза межами вашого контролю;
- хто їхній "справжній" керівник і як він ставиться до вашого проекту? Чи буде їхній керівник підтримувати ваш проект, чи навпаки — бойкотуватиме?
- які ваші стосунки з їхнім керівником або відділом? Що ви можете зробити, щоб покращити їх?
- чим вони ще займаються, окрім безпосередньої роботи над вашим проектом? Яким чином їхні додаткові заняття впливають на ваш проект?
- як вони ставляться до проекту і які почуття він викликає у них? Наскільки вони мотивовані продовжувати?
Тож підсумок тут простий — віртуальні команди, які зібралися для того, щоб виконувати якусь важливу діяльність — це дуже позитивне явище. Але потрібно дивитися на них через призму реальності і об'єктивно оцінювати, чи зможуть вони виконувати свої завдання.
За матеріалами "Remote teams and the new virtual reality", management-issues.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.
|