ІНСАЙТИ | Історія успіху 8 вересня 2008 р.

Віртуальна конкуренція

Діана Грін (Diane Greene), керівник VMware, віддає перевагу співробітництву, а не конкуренції.

Діана Грін (Diane Greene) Альфа-самець, проривний, що вміє добиватися поставлених цілей будь-якою ціною, надзвичайно амбітний і впевнений у власних силах — ось характеристики лідера, який здатен зайняти найвищу посаду в ІТ-компанії. Втім, жодна з цих ознак не притаманна Діані Грін, генеральному директору компанії VMware. Її компанія, яка займається розробкою програмного забезпечення для ефективної роботи баз даних, без зайвого шуму та галасу займає четверте місце у своїй сфері, а її вартість оцінюється у $20 млрд. Продажі компанії оцінюються у $440 млн. щоквартально, а експерти очікують, що лише в цьому році вони зростуть ще на 50%. Яким же чином пані Діані вдається утримуватися на цьому висококонкурентному ринку?

Вона обрала незвичний маршрут входження до сфери програмного забезпечення. Отримавши ступінь у механічному інжинірингу, вона хотіла працювати у нафтовій галузі. Втім, у далекі 1970-ті роки ця галузь повністю належала чоловікам. І навіть після отримання нею ще одного диплому (цього разу — архітектора), Діана отримала дозвіл лише розробляти нафтові платформи (але не перебувати на них). Втім, була одна річ, яка захоплювала її уяву — віндсерфінг. Після організації кількох регат, включаючи і світову першість, Діана переїхала на Гаваї на початку 1980-их років.

Відчуваючи себе відрізаною від людей та можливостей, міс Грін зрештою повернулася до Сан-Франциско і зайнялась розробкою комерційних кораблів та човнів для віндсерфінгу. І лише у 1986-му році вона почала вивчати комп'ютерні технології в Каліфорнійському університеті. Після кількох посад у технологічних компаніях, вона зрештою потрапила до Кремнієвої долини, де у 1998-му році допомогла своєму чоловікову Менделу Розенблуму (Mendel Rosenblum) заснувати компанію VMware, в основі якої лежить ідея "віртуалізації". Ідея полягає в розділенні одного комп'ютера на кілька "віртуальних машин", що дає змогу цьому комп'ютерові виконувати багато паралельних робіт, а компаніям — більш ефективно використовувати свої інформаційні ресурси.

Щоб відчути особливості управлінського стилю Діани Грін, вам потрібно хоча б раз потрапити до головного офісу компанії, який знаходиться на пагорбах Пало-Альто. Складається враження, що навіть будівлі тут створені для комунікації. Мости поєднують всі будівлі, а стіни тут зроблені зі скла. Діана проводить співбесіди з кандидатами на посади у кімнаті з прозорими стінами, яка знаходиться біля самого входу до офісу. Таким чином все відбувається на очах у співробітників та відвідувачів.

Не дивно, що корпоративна культура VMware, де сьогодні працює більше 6000 чоловік, є абсолютно відкритою, спрямованою на взаємодію та співробітництво.

Одним із нетрадиційних підходів Діани є її ставлення до конкуренції та партнерства. "Я виросла на грі «Монополія», — розповідає міс Грін. — У цій грі вам обов'язково потрібно вступати у партнерські стосунки із потенційними конкурентами і починати по-справжньому конкурувати лише тоді — коли для цього настане час. Якщо ви спробуєте занадто рано витіснити своїх конкурентів — то самі дуже швидко втратите все". У грі, як і у бізнесі, все базується на довірі. Якщо ви втратите довіру своїх партнерів, то, з великою ймовірністю, ви зруйнуєте і сам бізнес.

Підтримка довіри передбачає розуміння того, що ви робите і навіщо ви це робите, особливо, коли значна кількість партнерів потенційно можуть скласти вам конкуренцію. Особливі можливості для конкуренції сьогодні дає Інтернет. Саме у цій сфері ви можете конкурувати завдяки своїй відкритості.

Протилежність Стіву Джобсу

Зі своїм ставленням до конкуренції Діана відрізняється від більшості учасників цієї сфери. У високотехнологічній галузі конкуренція та співробітництво завжди йдуть рука-об-руку. Цей феномен найбільш винахідливі підприємці назвали конкуробітництво (co-opetition). Але в кінцевому результаті конкурентні сили завжди виявляються більш потужними.

На щастя, тенденції переходу програмного забезпечення в Інтернет та розвитку онлайн-програм, взаємозв'язок між програмами ставитиме дедалі тіснішим, а це, в свою чергу, відкриватиме все нові та нові можливості для співробітництва. Якщо "коробкове" програмне забезпечення передбачало "війну" з конкурентами. То розвиток онлайн-програм вимагатиме все більше та більше взаємодопомоги та партнерських стосунків.

За матеріалами статті "Virtual competition" Economist.com.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.




ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
МікромайстерністьМікромайстерність
Усе замахало. Але надія єУсе замахало. Але надія є
Ніколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомствНіколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомств

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)