Кремнієвий стиль: «Долина богів» Александри Вульф
Джерело: K.Fund Media
Thiel Fellowship — стипендійна програма Пітера Тіля (Peter Thiel), засновника PayPal та одного з інвесторів Facebook. Гасло програми «Два роки. $100 000. Деякі ідеї не можуть чекати». Її надають молодим людям віком до 23 років, які готові створювати та втілювати у життя інновації. Концепція — ризикнути і скористатися шансом на професійне зростання або допомогу в розробленні й запуску стартапу від фундації Тіля. Стипендія дає змогу два роки пожити у Кремнієвій долині та випробувати себе.
Молоді, розумні й амбітні мешканці Кремнієвої долини, які на наших очах здійснюють, по суті, чергову технологічну і культурну революцію, — сучасні «боги».
Як живеться в цьому «місті майбутнього» стипендіатам Thiel Fellowship, розповіла американська журналістка Александра Вульф (Alexandra Wolfe) у книжці «Долина богів. Історії з Кремнієвої долини». Її переклад українською випустило 2018-го року видавництво Yakaboo Publishing.
Новачки, за словами автора, не лише професійно зростають поруч із «богами», а й переймають основні аспекти їхнього стилю життя. Деякі з них — у цьому огляді.
1. Манера одягатися
У цьому і чоловіки, і жінки у Кремнієвій долині надають перевагу комфорту. Мода обох статей дуже проста — зазвичай це джинси та светр або футболка. Людей, одягнених інакше, завжди сприймають як немісцевих. Усі прагнуть мати молодий вигляд і тому продовжують наслідувати моду студентських років. Яскравими прикладами такого стилю є Марк Цукерберґ і Стів Джобс, які завжди з’являлися на публіці у джинсах, кросівках, чорному гольфі або сірій футболці. Вони не купуватимуть нові речі спеціально для презентації чи конференції.
2. Поліамурність і безглютенність
Як відомо, Кремнієва долина знаходиться на історичному місці зародження культури хіпі. Концепцією взаємовідносин сімей і пар є так звана поліамурність, що передбачає відсутність ревнощів та можливість вільних сексуальних відносин. Мешканці Долини переконані, що цей підхід є здоровим і запобігає виникненню хворобливої залежності від іншої людини.
Більшість тутешніх мешканців також дотримуються безглютенової дієти, і місцеві магазини та кав’ярні враховують це у своєму асортименті.
3. Один будинок на всіх
Життя комуною зменшує не лише фінансові витрати, а й час на проїзд до офісу, адже маєш його вдома. Інтер’єр будинку для стипендіатів організований таким чином, щоби було зручно працювати за комп’ютерами. Є в ньому і велика дошка для спільних ідей або обговорень. Зазвичай усі працюють до світанку, а потім роблять перерву на сон або ранкову пробіжку.
У будинку живуть стартапери, які не мають зайвих грошей, але мешканці Долини готові їм допомагати. Окремі кімнати можуть отримувати лише жінки.
4. Зайнятість як ознака успішності
Стартапери та підприємці, що живуть у Долині, не мають речей класу люкс і не подорожують екзотичними куточками планети. І навіть якщо й мають у власному гаражі останню модель Ferrari, вона не стане об’єктом їхнього вихваляння або гордості.
Зайнятість протягом 24 годин, постійне навчання чи робота над новим проектом є атрибутами успішності. Відсутність вільної хвилини упродовж дня — критерій, за яким оточуючі можуть оцінювати рівень успішності особи.
5. Нескінченне навчання
Попри те, що стипендійна програма пропонує відмовитися від навчання в університеті чи коледжі, вона передбачає постійне самовдосконалення протягом двох років та можливість у майбутньому повернутися до освіти.
Усі стипендіати мають змогу відвідувати Стенфордський університет, що знаходиться у серці Кремнієвої долини, та користуватися його лабораторіями для власних досліджень. Сам Пітер Тіль, попри скептичне ставлення до освіти, закінчив цей знаменитий заклад.
|