РЕЦЕНЗІЇ | Огляд книги 15 квітня 2019 р.

Зачаровані предметами: чому варто прочитати книгу «Дивовижні технології»

Джерело: m!nd

Девід Роуз (David Rose) у своїй книзі «Дивовижні технології. Дизайн та інтернет речей» (Enchanted Objects: Design, Human Desire, and the Internet of Things) не просто прогнозує, він фантазує, пропонуючи власні цікаві розробки та «чарівні» трансформації звичних нам речей, балансуючи на межі мрій та серйозного наукового підходу.

Дивовижні технології. Дизайн та інтернет речей (Девід Роуз)

Бекграунд. Автор Девід Роуз знає про інтернет речей та чарівні предмети не з книжок: сам реалізував низку проектів у цій сфері. А ще він — дослідник та викладач Массачусетського технологічного інституту, письменник, журналіст, співпрацював із такими авторитетними виданнями, як Discover, Engineering Inc., Home, IQ, Wired.

Зачаровані предмети й інтернет речей — це вже не вигадка казкарів та фантастів, як раніше, а реальність, з якою зіткнеться найближчим часом кожен із нас. І те, що раніше було прерогативою чарівників та фей (надзвичайні вміння та чарівні предмети) — стане повсякденним атрибутом. Людство невпинно крокує до наступного щаблю свого розвитку — постлюдства.

«Ласкаво просимо до ери зачарованих предметів», — каже Девід Роуз. І людина, яка майже 20 років розробляє речі, пов’язані з інтернетом, та заснувала й має не одну профільну компанію у цій сфері, знає, про що каже.

Сюжет. Чарівний бездонний гаманець (зізнайтесь, хто з нас про таке не мріє?!), дисплей з можливістю демонстрації над головами людей їхніх імен та ключової біографії, коли ми їх уперше бачимо, протез для поліпшення пам’яті, куртка, яка обіймає, коли з’являються «лайки» на Facebook, будинки-трансформери, що миттєво змінюють свою форму та призначення, сміттєвий кошик як порадник, парасоля, що просить її взяти, квіти, які нагадують їх полити, самокеровані автомобілі, що гарантують безпеку, телепатичне спілкування, довголіття — багато що з цього людство вже має, а все інше матиме невдовзі.

І справа не лише у споконвічному прагненні зробити казку дійсністю. Це атрибути чергового витка розвитку людства, на порозі якого ми й перебуваємо. Так званих покращених версій самих себе. А далі на нас чекають всевідання, телепатія, безсмертя, телепортація, і все це крізь призму самовираження, вигадок та винаходів.

Чарівні речі покликані полегшити нам життя, зробити світ чутливішим до наших потреб, стати частиною нашої комунікації, спираючись на людиноподібні стосунки. На нас очікує еволюція світу предметів: вони перетворяться на аватарів і навіть твіти писатимуть, поліпшуючи нам певні сфери життєдіяльності.

«Я очікую, що в нашому житті ми матимемо стосунки із сотнями машин, кожна з яких виконуватиме спеціалізовану роль: наставника, психіатра, тренера, покупця, гумориста», — зазначає у своїй книзі Девід Роуз.

Якість життя з елементами чарівливості та збільшена тривалість життя з убезпеченням людей від хвороб, а то й наближення людини до безсмертя — такі завдання ставить на перспективу розвиток інтернет речей та новітніх технологій. У книзі аналізуються дослідження прихильників ідей довголіття, які прогнозують: до 2030 року «ми поміщатимемо в наші тіла мільйони крихітних вузькоспеціалізованих роботів, що називатимуться наноботи, для вдосконалення нашої імунної системи та викорінення хвороб». А до 2050 року наше тіло складатиметься з наноботів і нам взагалі не загрожуватимуть хвороби.

Людство вже багато чого втілило й користується цим: розумні будинки, безпілотні автомобілі, керування замками на відстані. «Ми також вигадали телефон, який стає важчим у міру накопичення непрочитаних повідомлень голосової пошти; черевик, який спрямовує ваші ноги в потрібному напрямку; дверну ручку, яка нагрівається, сигналізуючи, що люди в кімнаті сваряться; гаманець, що стає дедалі важче відкривати в міру наближення до попередньо встановленого вами ліміту витрат», — підкреслює Девід Роуз, демонструючи у цій книзі вдалий баланс між романтичним баченням та науковим підходом.

Вам сподобається, якщо: ви відкриті до нових знань, вмієте відчути тренди майбутнього, відслідковуєте світові процеси, зокрема й у сфері технологій, орієнтовані на довгострокові перспективи, піклуєтесь про якість та комфорт свого життя і загалом належите до категорії людей Open Mind.

Вам не сподобається, якщо: ви чекаєте чіткої відповіді на тему проблем детальної взаємодії людини та інтернету речей. Її у цій книзі ви не отримаєте, вона трохи про інше — загальну візію розвитку людства з можливими варіантами технологічного майбутнього та практичними навичками конструювання чарівності. Власне, відповіді на питання взаємодії з інтернетом речей, мабуть, зараз ще не має ніхто, нам хоча б розібратись із взаємодією людини зі штучним інтелектом загалом. Такі вже парадокси людської еволюції: спочатку ми винаходимо щось, а потім думаємо, як цим користуватись. Тобто спочатку винаходимо велосипед, а потім будуємо велодоріжки.

Головна причина прочитати: книга після прочитання залишає неймовірний «післясмак майбутнього», щедро винагороджуючи можливістю зазирнути вперед. А ще — переконує нас у тому, що нічого не буває просто так. От зачитувались ми в дитинстві казками про чарівні палички, килими-літаки, кришталеву кулю з можливістю побачити майбутнє, магічні черевички, а тепер все це наче за невидимим помахом якогось чарівника з’явилося в нашому житті. І з’являтиметься надалі.

«Слід пильно придивлятися до нагод, переваг та нескінченних задоволень, що очікують на нас у цьому майбутньому світі — світі, що перевершує бачення чарівності, створюване нами впродовж тисячоліть у фантазіях, фольклорі та уявних технологіях», — трохи наче з пересторогою пише Девід Роуз.

Автор присвячує цю книгу своїм дітям — Райні та Адаму, а також — усім нашим дітям. І в цьому — певний символізм. Ця книга — про невідворотнє наше майбутнє, хоч яке б скептичне бачення ми в собі не культивували.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
100 правил успішних людей. Маленькі вправи для великого успіху в житті100 правил успішних людей. Маленькі вправи для великого успіху в житті
Сила звички. Чому ми діємо так, а не iнакше в життi та бiзнесiСила звички. Чому ми діємо так, а не iнакше в життi та бiзнесi
Емоції на роботі. Як вони сприяють нашій успішностіЕмоції на роботі. Як вони сприяють нашій успішності

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)