РЕЦЕНЗІЇ | Книга 15 жовтня 2008 р.

Правило «жодних скарг»

The No Complaining Rule

Остання книга Джона Гордона (Jon Gordon) "Правило «жодних скарг»" (The No Complaining Rule) — це історія однієї компанії, працівники якої завжди скаржилися на все, що їх оточувало. Гордон також є співавтором книги "Менеджер за одну хвилину" (The One Minute Manager).

Історія починається розповіддю про Хоуп (Hope), віце-президента з людських ресурсів. Вона постійно перебуває під стресом, що навіюється на неї людьми, з якими вона працює. Генеральний директор компанії EZ Tech (про яку йдеться у книзі) постійно остерігається негативної репутації, яка може бути створена співробітниками блогерами: вони виносять назовні внутрішню інформацію та розповсюджують її в Інтернеті. У EZ Tech серйозні проблеми.

Гордон використовує цю драматичну ситуацію, щоб на прикладі пояснити, як діє правило "жодних скарг" і як воно може зарадити, зробивши компанію більш відкритою, чесною та готовою до позитивних комунікацій. Генеральний директор EZ Tech помічає, що він та його персонал фокусується виключно на фінансових результатах, ігноруючи людський аспект діяльності.

Гордон вкладає ідею правила "жодних скарг" у вуста Дуайта Купера, генерального директора PPR, який впровадив подібну програму у своїй компанії. Репутація Гордона, як успішного мотиваційного промовця, грає йому на руку при створенні позитивної атмосфери як у бізнес- так і в особистому середовищі.

Правило "жодних скарг"

Правило "жодних скарг" було створено спеціально для використання у середовищі бізнесу, але може бути з не меншим успіхом застосоване у сімейному та суспільному середовищі. "Працівникам забороняється скаржитися своїм колегам на будь-які робочі негаразди. Якщо ж у них виникає певна проблема, єдина людина, до якої вони можуть звернутися — це їхній керівник, який наділений повноваженнями вирішити цю проблему. Але при цьому скаржник не спостерігає пасивно за вирішенням проблеми — він зобов'язаний також брати участь у її рішенні, і щонайменше — запропонувати кілька альтернативних підходів до вирішення ".

П'ять альтернатив скаргам

Коли людина відчуває природній потяг до скарги, Гордон пропонує п'ять альтернатив, які зможуть змінити спосіб мислення:

  1. Практикуйте позитивний погляд на речі. Дослідники звернули увагу, що люди почуваються щасливішими, коли обирають позитивний погляд на речі, і намагаються побачити щось хороше у кожній своїй дії.
  2. Хваліть інших — фокусуйтесь на тому, що інші люди роблять правильно. Якщо критикуєте їх — теж намагайтесь дотримуватися позитивного настрою. І щонайменше — хваліть людей втричі частіше, ніж критикуєте їх.
  3. Фокусуйтесь на успіху — кожного дня намагайтесь чітко визначити, якого успіху вам вдалося досягнути.
  4. Намагайтесь не концентруватись на негараздах. Фокусуйтесь на тих речах, які ви можете змінити, і намагайтесь не зациклюватися на тому, що від вас не залежить.
  5. Навчіться медитації — щоденна медитація знижує рівень стресу та навіть сприяє здоров'ю, насичуючи тіло позитивною енергією.

Ярослав Федорак, за матеріалами Suite101.com.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Магічне мистецтво ігноруванняМагічне мистецтво ігнорування
Не тупи. Працюй над собою, прокачуй свою крутість і отримай життя, про яке мрієш!Не тупи. Працюй над собою, прокачуй свою крутість і отримай життя, про яке мрієш!
Надприродний розум. Як досягнути надзвичайного силою розумуНадприродний розум. Як досягнути надзвичайного силою розуму

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)