Проблема з HR: Посібник інсайдера щодо пошуку та утримання найкращих людей
The Trouble with HR: An Insider's Guide to Finding and Keeping the Best People
Попри виклики, поставлені перед компаніями суворою економічною кризою, потреба залучення, найму та утримання найбільш кваліфікованих та досвідчених співробітників залишається так само актуальною для компаній, як і раніше. У своїй книзі "Проблема з HR: Посібник інсайдера щодо пошуку та утримання найкращих людей" (The Trouble with HR: An Insider's Guide to Finding and Keeping the Best People) автори Джонні Тейлор-мол. (Johnny C. Taylor Jr.,) та Гарі Стерн (Gary M. Stern) діляться з читачем практичними та дієвими інструментами, які можуть посприяти створенню гнучкої, інтегрованої та креативної організації.
Автори пропонують щось на зразок посібника, який має на меті допомогти ідентифікувати та найняти "правильних" людей. У першій же частині досліджуються 10 найбільш розповсюджених помилок найму та даються поради щодо їх уникнення. Автори намагаються показати, що найм "правильних" людей відбувається на всіх рівнях організації. Вони підтримують цілісний підхід до найму. Читачеві пропонується написати детальний опис посади та сфокусуватися на найважливіших атрибутах кандидата. Причому оцінювати потрібно те, наскільки людина впишеться в культуру компанії, а не тільки її досвід та навички.
На думку Тейлора та Стерна вибір "правильних" людей — це лише перший крок на шляху до створення ефективної організації. З часом виникає необхідність надихати їх дійсно стати частиною візії організації та здійснювати свій внесок у досягнення цілей бізнесу.
Книга також пропонує програму із п'яти кроків, яка сприятиме "поглинанню талантів". При цьому згадується навіть посада "директор з поглинання талантів", який за важливістю та функціями прирівнюється до директора з продажу. Доволі несподівана і цікава частина книги.
Один із найскладніших викликів для багатьох роботодавців — це потреба утримувати "правильних" людей, на чий пошук та найм вони витратили так багато часу та зусиль. Досягнути цього, на думку авторів, можливо тільки змусивши цих людей по-справжньому закохатися у компанію.
Хоча саме по собі слово "утримати" сьогодні має інше значення, ніж в минулому. Якщо раніше під утриманням малося на увазі працевлаштування на все життя, чи принаймні на 25 років. То сьогодні при будь-яких умовах працівник навряд чи залишиться в компанії довше, ніж три-п'ять років. Але навіть цього терміну буде більш, ніж достатньо, щоб повністю повернути всі інвестиції, здійснені в нього.
У книзі також можна знайти безліч практичних порад щодо того, як оцінювати резюме, як аналізувати відгуки, як організовувати процес співбесід та інтерв'ю тощо.
Ярослав Федорак, за матеріалами Graziadio Business Report.
|