РЕЦЕНЗІЇ | Огляд книги 9 червня 2016 р.

Будь кращою версією себе!

Джерело: Blog.kniga.biz.ua

Вийди за межi. Забудь про успiх — стань видатним (Ден Вальдшмідт)
ДОКЛАДНІШЕ ПРО КНИГУ
Для багатьох читачів книга Дена Вальдшмідта (Dan Waldschmidt) «Вийди за межi. Забудь про успiх — стань видатним» (EDGY Conversations: How Ordinary People Can Achieve Outrageous Success) здасться дуже дратівливою. З одного боку вас буде приголомшувати різкий, грубуватий стиль автора. З іншого — його понти і занурення в самозамилування. Однак не поспішайте відкласти книгу в сторону. Потрібно пробитися в її глиб, наполегливо докопуючись до суті: так капітан Віллард зі своїм загоном пробивається крізь джунглі Камбоджі вгору по річці Меконг, щоб досягти своєї місії: знищити божевільного полковника Куртца. У процесі подорожі капітан досягає вісімдесятого рівня крутості. Ми спробуємо пройти з вами цей непростий маршрут.

Спочатку про стиль книги. Автор пише не просто коротко, його текст схожий на телеграму. Гранично стислий, повна відсутність сентиментів і "води". Крім того, Ден чесний. Він не намагається розповісти читачеві, що «буде складно, але ви зможете»... Нічого подібного! — Каже він. Найімовірніше, ви не витримаєте залізної дисципліни і сфокусованості, і зійдете з дистанції.

Будь жорсткіше!

Ден звучить іноді як одержимий тренер, іноді як маніакальний сержант, вганяючий новобранців у депресію і жах. До біса жалість, особливо до себе! Це емоція, що руйнує. «Не ний, запиши причини своїх останніх невдач». Ден — також великий шанувальник подолання фізичних слабкостей. Але досвідчений читач повинен уміти фільтрувати сказане і застосовувати те, що йому підходить.

Поступово, абстрагувавшись від епатажності автора, читач робить чітке і дуже неприємне відкриття: ставити цілі, працювати до сьомого поту, валиться з ніг і ні на сантиметр не наблизитися до успіху — це нормально. Тому що, пояснює Ден Вальдшмідт, успіх — це те, ким ви є, а не те, що ви робите.

Власне, вся книга Вальдшмідта саме про те, як, пробираючись крізь будь-якого роду перешкоди, виживаючи часом у нелюдських умовах, ми стаємо крутішими, сміливішими, яскравішими. За умови, що приймемо правильні рішення. Щоденні, невеликі рішення, з якими ми стикаємося, просто зобов'язані братися нами в розрахунок.

«Ваше майбутнє залежить від прийнятих рішень, а не від ваших ідей. Тут діють причинно-наслідкові зв'язки, а не випадковість. Ви справді впливаєте на те, що отримуєте», — пише автор.

Щоб вирватися з одиночної камери самого себе, потрібно проявити мужність, витривалість на фізичному рівні, дисципліну. Йти на екстремальні заходи, якщо це необхідно.

Надихаючі приклади

Намагайтеся налаштуватися на специфічну хвилю книги. Тоді ви відчуєте величезний заряд енергії, яким щедро ділиться автор. Ден Вальдшмідт, дійсно, дуже щедрий зі своїми читачами. Він навів сотні дивовижних прикладів із життя простих людей, які, опинившись в екстремальних умовах, зібрали волю в кулак, не здалися і вижили: тут і спортсмен Карл Джозеф, який примудрився грати в баскетбол і футбол без ноги і без милиць або протеза, стрибаючи там, де інші бігали; і поранений солдат; і кухар, хворий на рак язика. Та й сам Ден чесно ділиться суїцидальним досвідом. Дуже яскраві життєві замальовки демонструють наскільки сильною і живучою може бути людина, якщо вона вирішила не здаватися.

Корисні поради

Окрім маси надихаючих прикладів з життя знаменитих і не дуже людей, які не здалися, досягли успіху, не завдяки, а всупереч усьому, Ден так само щедро дає масу порад як стати кращими. Більшість із них досить корисні і дієві. Ден дає їх не просто так. Йому є що розповісти. По ходу книги починаєш розуміти, що Вальдшмідт — сильна, неординарна людина, не просто домагається свого, але долає сам себе. Ден займався різними речами: від продажу місць на кладовищі до стратегічного консультування. У нього були потужні злети і жорсткі падіння, одне з яких мало не закінчилося трагічно. Тому до порад такого хлопця варто прислухатися.

  1. Читаючи книги, робіть помітки.
  2. Будьте наставником.
  3. Знайдіть собі наставника і запитайте, що ви можете в собі покращити.
  4. Вислуховуйте протилежні точки зору.
  5. Піднімайте складні і гострі питання перед широкою аудиторією.
  6. Звертайтеся по допомогу в скрутних обставинах.
  7. Запишіть п'ять останніх причин своїх невдач.
  8. Не підтакуйте, якщо чогось не знаєте.
  9. Будьте вдячні за несподівані уроки.
  10. Поповнюйте список книг, які хочете прочитати, — і читайте їх.
  11. Продовжуйте запитувати «Чому?»

Поступово підходячи до фіналу книги, починаєш розуміти, який екстраординарний, надихаючий матеріал запропонував Ден Вальдшмідт читачам. Та й сам він із жорсткого командира раптом перетворився в добродушного, хоч і прямолінійного, приятеля. Ден каже прості речі: як важливо бути вдячним за все, тобто, як важливо бути щедрим, не закриватися від світу, не втрачати з ним зв'язку. Як важливо ставати кращою людиною. Виховуючи в собі добру, щедру, вдячну людину, ми вириваємося з похмурої клітини свого теперішнього «я» і стаємо кращою версією себе. Ми робимо це не для досягнення певних цілей, не для успішності, а тому що такими нас створила природа.

Одним із останніх кроків у самовдосконаленні стане краще розуміння самого себе. Порядок у своїй душі і думках. І, як результат, підвищиться емоційний інтелект. Ми зможемо краще розуміти і взаємодіяти з оточуючими.

Кілька думок з книги:

  • Багато що залежить від здатності зробити щось важке тоді, коли не хочеться.
  • Будучи екстремальним, зберігайте люб'язність.
  • Вас стримують не відсутність освіти, брак грошей або невдалі рішення, а страх перед тим, чого ви можете досягти, повіривши в себе.
  • Егоїстична поведінка обмежує потенціал.
  • Потрібно просто бути хорошою людиною.
  • Ви можете звинувачувати себе за звичку відкладати справи на завтра, орудуючи словами «пріоритети» і «потенціал». Але ви-то знаєте правду: ви можете стати екстраординарними, починаючи прямо зараз.
  • Часто люди розуміють під любов'ю пасивно-агресивні почуття і поведінку.
  • Озирніться навколо: нікому не простіше. Починайте і стійко продовжуйте робити. Видатний успіх вимагає екстремальних зусиль. Іронія в тому, що часто це просто ще одна дія.

Поступово ми дійшли до кінця нашої подорожі. Можливо, скоро нас зустріне сильний, добрий і мужній чоловік — наша краща версія себе.

Кому ця книга буде корисна? Тим, хто відчуває, що «загубився» на шляху. Тим, хто не подобається сам собі і хоче змінитися. Тим, хто подобається собі, але все-одно прагне стати кращим.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
12 правил життя. Як перемогти хаос12 правил життя. Як перемогти хаос
Кради як митець. Креативнi «фiшки», про якi тобi нiхто не розповiстьКради як митець. Креативнi «фiшки», про якi тобi нiхто не розповiсть
Зроби це зараз. 21 чудовий спосiб зробити бiльше за менший часЗроби це зараз. 21 чудовий спосiб зробити бiльше за менший час

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)