Щастя — це маленька частинка величезної машини
Ви хочете бути щасливими на роботі та мати збалансоване життя вдома та в офісі? Це просто — не працюйте на маленьку, погано керовану компанію, хоча б беручи до уваги результати останнього дослідження, в якому взяло участь 700 компаній з Франції, Німеччини, Великобританії та США.
Результати дослідження Центру економічної результативності (Centre for Economic Performance) показали, що великі добре керовані глобальні компанії забезпечують більш щасливий баланс "життя-робота" для своїх співробітників. Виявилося, що ключ до успішного управління — це зовсім не "приковування" працівників до їх робочих місць, це фокус на допомогу персоналу працювати "більш розумно".
І все ж таки, хоча ці фірми забезпечують кращий баланс "життя-робота" для персоналу, вони зовсім не обов'язково є більш продуктивними.
Дослідження також показало, що частка жінок на керівних посадах по відношенню до некерівних була значно вищою саме у фірмах з так званим кращим балансом "життя-робота".
Не зважаючи на все це, годин, відпрацьованих як менеджерами, так і їх підлеглими, було не набагато більше, ніж у погано керованих фірмах.
Коли взяли до уваги хороший менеджмент, не було знайдено взаємозв'язків між жорсткішою конкуренцією та балансом "життя-робота", чи між продуктивністю та балансом "життя-робота".
"Не правда, що глобалізація — справжнє лихо для роботодавців", — говорить співавтор доктор Nick Bloom в інтерв'ю BBC. Він додав: "Роботодавці у більших глобалізованіших компаніях тримаються краще і довше на своїх посадах за своїх колег у менших, переважно національних фірмах".
Дослідження підтвердило, що хороший та справедливий баланс "робота-життя", що не впливав на продуктивність, був явно "соціально бажаним", тому що робітники цього прагнуть.
Анна Качкалда, за матеріалами management-issues.
|