Стратегії "Above The Line" та "Below The Line": зміна маркетингової філософії
Сучасний ринок швидко адаптується до змін у технологіях, а також до інформації, що є в наявності, і завищених потреб споживачів. Традиційна реклама, цілком і повністю орієнтована на брендінг, більше не є головним маніпулятором поведінки споживчої аудиторії.
Останнім часом відбулося істотне зрушення в маркетинговій філософії, і рекламні витрати переважної більшості компаній фундаментально міняють свій напрямок.
Дослідження, проведене консалтинговою компанією Winterberry Group, показує, що зараз простежується тенденція, при якій маркетологи переносять свої маркетингові зусилля й рекламні витрати від стратегії "Above The Line" (ATL), спрямованої, головним чином, на розвиток брендінгу, до стратегії "Below The Line" (BTL), що включає в себе рекламні канали, повністю орієнтовані на методи прямого (дірект) маркетингу (див. малюнок).
Winterberry визначає ATL-маркетинг як стратегію широкого використання таких каналів, як телебачення, радіо, рекламних брошур, а також вуличної реклами й жовтих сторінок. BTL-стратегія містить у собі маркетинг із використанням баз даних, поштову розсилку (електронну і звичайну), методи інтерактивного і стимулюючого маркетингу, а також поширення рекламних вкладишів у журналах.
У назвах стратегій "Above The Line" ("вище лінії") і "Below The Line" ("нижче лінії"), так звана образна "лінія" просто розділяє дві маркетингові філософії. Границя цієї "лінії" чітко дотепер не визначена, а поділ маркетингових філософій засновано на трьох ключових якостях, які відрізняють сьогоднішні рекламні методи від основних робочих підходів недавнього минулого.
Універсальними елементами успішного маркетингу по філософії "Below The Line" є проникливість, взаємодія та вимірність (моніторинг результатів).
Відповідно до опублікованого звіту, у період з 2003-го по 2007-ий рік, фінансова частка ATL-маркетингу буде зростати щорічно, у середньому, на 5.5 відсотка, у той час як витрати на BTL-маркетинг зростуть на 7.8 відсотка в рік (див. наведений графік).
Щорічний приріст маркетингових витрат на 6.9 відсотка очікується, практично, по кожному з рекламних каналів "Below The Line". Їх робота заснована на методах інтерактивного маркетингу, що включають у себе пошукову рекламу, графічну онлайн-рекламу, а також рекламні блоки в поштових розсилках. Даний приріст розрахований для всієї індустрії США на період з 2003-го по 2007-ий рік.
За матеріалами Winterberry Group, //interbiz.ru.
|