ТЕНДЕНЦІЇ | Бізнес 6 грудня 2021 р.

Вісім найважливіших бізнес-трендів 2022 року

У всіх секторах організації прагнуть швидкої трансформації. На додаток до цього існують величезні глобальні зрушення та проблеми, що потрібно долати, такі як зміна клімату, а також політичної та економічної влади. Грубо кажучи, наш світ швидко змінюється. І організації мають навчитися належним чином адаптуватися.

Бернард Марр (Bernard Marr), футуролог, консультант зі стратегії та технологій, автор бестселерів про підвищення ефективності бізнесу, пропонує розглянути 8 головних трендів, котрі, на його думку, дають уявлення про те, як розвиватиметься бізнес-діяльність відповідно до швидкомінливого світу.

Вісім найважливіших бізнес-трендів 2022 року

Тренд 1: Стійкі, життєздатні операції

Кожна організація має прагнути прагнути усунути або зменшити екологічні витрати ведення бізнесу. Розумно почати з декарбонізації ланцюга постачання, але далекоглядні компанії виходять за його межі, щоб підвищити стійкість усіх бізнес-операцій. І, звичайно ж, стійкість пов’язана із життєздатністю, оскільки це означає здатність адаптуватися та виживати у довгостроковій перспективі. Будь-який бізнес, що ігнорує стійкість, навряд чи досягне успіху в наш час свідомого споживання.

Тренд 2: Баланс між працівниками та інтелектуальними роботами

Тепер у нас є все більш спроможні ро́боти та системи штучного інтелекту (ШІ), які можуть виконувати завдання, котрі раніше виконували люди. Це ставить перед роботодавцями кілька ключових питань: як знайти баланс між інтелектуальними машинами та людським інтелектом? Які ролі слід надати машинам? Які ролі найкраще підходять людям? Немає сумнівів у тому, що автоматизація торкнеться кожної галузі, тому керівники підприємств мають підготувати свої організації — і своїх співробітників — до характеру роботи, що змінюється.

Тренд 3: Зміна кадрового резерву та досвіду співробітників

Наші методи роботи розвиваються: все більше молодих людей потрапляє на ринок робочої сили, все більше гіг-робітників та віддалених співробітників. У своїй книзі «The Human Cloud» («Людська хмара») Метью Моттола (Matthew Mottola) та Метью Котні (Matthew Coatney) стверджують, що традиційна повна зайнятість піде в минуле, оскільки організації переходять на найм людей на контрактній основі — з тими, хто працює віддалено.

Тренд 4: Більш плоскі та гнучкі організації

Традиційно організації були дуже ієрархічними та жорсткими за своєю структурою. Але це змінюється, оскільки лідери усвідомлюють необхідність більш плоских і гнучких структур, які дозволяють бізнесу швидко реорганізовувати команди та реагувати на зміни. Це також є відповіддю на змінний характер роботи, особливо на зростання кількості позаштатних і віддалених співробітників.

Це епоха більш плоских організаційних структур, які більше схожі на гнучкі угруповання, ніж на структуру піраміди зверху вниз.

Тренд 5: Автентичність

Сьогоднішні споживачі шукають більш конструктивного зв’язку з брендами. І ця потреба у поєднанні породила автентичність (справжність) як самостійний бізнес-тренд. Автентичність допомагає зміцнювати людські зв’язки — тому що, нам, людям, подобається бачити, як бренди (і бізнес-лідери) демонструють такі важливі людські якості, як чесність, надійність, емпатія, співчуття, смирення і, можливо, навіть трохи вразливості та страху. Ми хочемо, щоб бренди (і лідери) дбали про проблеми та виступали за щось більше, ніж просто отримання прибутку.

Тренд 6: Цілеспрямований бізнес

Пов’язана з автентичністю, ця тенденція спрямована на те, щоб ваша організація існувала для досягнення значущої мети, а не просто для отримання прибутку стейкхолдерами. Ціль визначає, чому існує організація. (Не те, чим є організація, що вона робить або для кого — мета відрізняється від місії та візії.) Важливо відзначити, що сильна мета обіцяє трансформацію або прагнення чогось кращого — чи то кращий світ, кращий шлях робити щось або робити те, що важливо для вашої організації.

Тренд 7: Конкуперація (co-opetition) та інтеграція

Ми живемо в час, коли за допомогою аутсорсингу можна досягти практично всього. Глобальний бізнес-світ ще ніколи не був таким інтегрованим. І це хороша робота, тому що необхідність працювати разом для вирішення ключових бізнес-завдань (не кажучи вже про найбільші проблеми людства) величезна. Справді, у майбутньому буде все важче досягти успіху без дійсно тісного партнерства з іншими організаціями. На практиці це означає більшу інтеграцію ланцюга поставок, більшу інтеграцію даних та їх обмін між організаціями і навіть співпрацю між конкурентами (co-opetition).

Тренд 8: Нові форми фінансування

Змінюються також способи отримання компаніями фінансування. З’явилися нові платформи та механізми для з’єднання бізнесу з інвесторами та донорами — краудфандінг, первинне розміщення монет (ICO), токенізація та компанії з придбання спеціального призначення (SPAC). Багато з цих нових методів обумовлені рухом децентралізованих фінансів, у якому фінансові послуги, такі як запозичення та торгівля, здійснюються в одноранговій мережі через публічну децентралізовану мережу блокчейнів.

За матеріалами "The 8 Biggest Business Trends In 2022", Future Trends: Tech & Business.

Ілюстрація: industrywired.com



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Код винятковості. Живи за власними правиламиКод винятковості. Живи за власними правилами
X10: Правило переможця. Як отримувати максимум від життяX10: Правило переможця. Як отримувати максимум від життя
Розмови з незнайомцями. Що слід знати про людей, яких ми не знаємоРозмови з незнайомцями. Що слід знати про людей, яких ми не знаємо

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)