ТЕНДЕНЦІЇ | Фінанси 18 травня 2022 р.

Чотири найбільші майбутні тренди у фінансовому секторі

Подобається вам це чи ні, але гроші є важливою частиною суспільства. І наше ставлення до грошей — те, як ми їх використовуємо, кому ми довіряємо дбати про них і як ми, фінансові клієнти, очікуємо, щоб до нас ставилися — змінюються. Зокрема, найближчими роками на фінансовий сектор впливатимуть чотири основні тренди. Бернард Марр (Bernard Marr), футуролог, консультант зі стратегії та технологій, автор бестселерів про підвищення ефективності бізнесу, пропонує ознайомитись із цими трансформаційними трендами.

Чотири найбільші майбутні тренди у фінансовому секторі

Тренд 1. Цифрові гроші

Гроші справді стали цифровими. Тепер ви можете оплачувати товари та послуги одним дотиком до екрана через мобільні програми або завдяки скануванню телефона в магазині. У Китаї люди можуть платити навіть просто посміхаючись, використовуючи платіжний сервіс розпізнавання осіб «Smile to Pay». У наші дні фізичні гроші не часто використовуються.

По суті, цифрові гроші відносяться до будь-якої форми грошей або платежу, яка існує тільки в електронному вигляді, і це може бути як простий платіж або грошовий переказ, який відбувається в інтернеті (зазвичай за допомогою традиційного банку або компанії, яка випускає кредитні картки), так і складний, у вигляді криптовалют, таких як біткоїн (які зазвичай перебувають поза традиційними фінансовими інститутами). Таким чином, цифрові гроші можуть включати кредитні картки, смартфони, програми, онлайн-банкінг, платформи грошових переказів і криптовалютні платформи, але, як би не відбувалася транзакція, ключовим фактором є те, що фізичні гроші не переходять із рук у руки. Цей тренд прискорився через пандемію COVID-19, оскільки люди та бізнес стали неохоче розпоряджатися фізичними грошима, а безконтактні платежі різко зросли.

Коротше кажучи, довіра, яку люди тривалий час покладали на банки та традиційні форми оплати, дедалі більше переноситься на цифрові гроші. І це породжує цілу низку нових послуг, котрі мають кинути виклик традиційним постачальникам фінансових послуг.

Тренд 2. Майбутнє грошей — чи зникнуть фізичні гроші?

Оцифрування грошей назавжди змінює наші стосунки з ними, причому настільки, що фізичні гроші можуть повністю зникнути. Якщо це звучить неправдоподібно, врахуйте, що за останні 30 років зникло понад 600 валют, і не виключено, що ще більше зникне або буде замінено цифровими валютами. Це стосується й основних валют. Наприклад, Європейський центральний банк уже вивчає можливість запровадження «цифрового євро».

Є ще один наслідок оцифрування грошей: наші особисті дані дедалі більше переплітаються із нашими грошима. У майбутньому ще більше ваших особистих даних — скажімо, чи є ви студентом або домовласником — можуть бути вбудовані у ваші гроші і транзакції. Наприклад, платіжні системи можуть стати значною мірою невидимими, а оплата товарів та послуг може здійснюватися автоматично на основі вашої ідентичності. Це досить трансфораційна річ, але вона також несе у собі величезні ризики, пов’язані з безпекою даних та шахрайством з ідентифікацією.

Тренд 3. Зростання кількості фінансових додатків

Цій новій хвилі цифрових грошей сприяють мобільні платіжні програми та так звані «цифрові гаманці» — зазвичай сервіси на основі додатків, які дозволяють користувачам оплачувати речі (наприклад, за допомогою безконтактних платежів) та переводити гроші іншим.

Що дійсно важливо в цьому тренді, так це те, що багато цих додатків і сервісів пропонуються не традиційними банками, а технологічними гігантами і цифровими стартапами, такими як Apple, Google, Samsung і PayPal. Це нове покоління фінтех-провайдерів, засноване на даних і можливостях штучного інтелекту, загрожує монополії традиційних банків і постачальників фінансових послуг, що давно встановилася. Тільки одна компанія Venmo, що належить PayPal, обробила платежі на суму $159 млрд у 2020 році, що на 59% більше, ніж у попередньому. Лише подумайте, скільки часу потрібно традиційному банку, щоб досягти такого зростання кількості клієнтів. Це дивовижно.

Додатки також починають проникати у світ незабезпеченого кредитування з такими послугами, як Klarna — популярна серед мільйонів цифрова платіжна система «купи зараз — заплати потім» (buy-now-pay-later). Це знову відніме частку ринку великих банків та інших кредиторів.

Тренд 4. Очікування споживачів щодо більш персоналізованих та інтелектуальних послуг

Оцифрування грошей створює величезні потоки даних про те, що клієнти насправді роблять зі своїми грошима, і цю інформацію можна використовувати, щоб пропонувати клієнтам корисну інформацію про їх витрати або навіть для перехресного продажу інших відповідних фінансових продуктів та послуг у майбутньому.

Наприклад, незалежний британський банк Metro Bank має інтелектуальний інструмент під назвою Insights, який аналізує моделі витрат клієнтів та робить прогнози щодо того, чи може клієнт перевищити свій кредитний ліміт до отримання наступної зарплати або ж непередбачені витрати можуть призвести до того, що він опиниться у мінусі. Це свого роду персоналізоване, спеціально розроблене обслуговування, яке клієнти банків все частіше чекатимуть у XXI столітті.

Цей тренд настільки значний, що дослідження PwC щодо технологій у фінансах назвало інформацію про клієнтів найважливішим предиктором зростання доходів та прибутковості. Суть у тому, що клієнти чекають на ці інтелектуальні послуги, і якщо традиційні постачальники їх не пропонують, ви можете бути впевнені, що технологічні гіганти та цифрові стартапи швидко заповнять цю прогалину.

За матеріалами "The 4 Biggest Future Trends In The Financial Sector".

Ілюстрація: biometricupdate.com



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Магічне мистецтво ігноруванняМагічне мистецтво ігнорування
Ігропрактика. Перший підручник з ефективного проведення прикладних ігорІгропрактика. Перший підручник з ефективного проведення прикладних ігор
Розум без меж! Навчайся, зростай і живи без бар’єрівРозум без меж! Навчайся, зростай і живи без бар’єрів

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2025, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)