ТЕНДЕНЦІЇ | Цифровий бізнес 1 вересня 2022 р.

Топ-5 трендів, що впливають на інновації в цифровому бізнесі

Пандемія змінила наш світ, змусивши компанії у всіх галузях заново винаходити або принаймні переосмислювати те, як вони ведуть бізнес, як задовольняють вимоги клієнтів для більш персоналізованого досвіду і навіть як оптимізують свій ланцюжок постачання та партнерські відносини з третіми сторонами.

У той же час, зміна клімату також змушує ці компанії звертати увагу на те, як їхні дії впливають на навколишнє середовище. У міру того, як все більше компаній переводять свої бізнес-процеси, продукти і послуги в онлайн, вони звертаються до передових технологій, таких як граничні обчислення, Інтернет речей (IoT), 5G і розробка компонованих додатків, щоб підвищити ефективність і відкрити нові потоки доходів. Одночасно вони фокусуються на стійкості, щоб допомогти мінімізувати ймовірність катастрофічних подій і, зрештою, зменшити їх вуглецевий слід.

Крім того, ці технології наступного покоління відкривають нові можливості для окремих осіб, а роль бізнес-технологів стає все більш важливою в організаціях, які вступають на шлях цифрової трансформації.

Безперечно, ми перебуваємо в епіцентрі безпрецедентних змін. Компанії продовжують шукати способи цифрової трансформації свого бізнесу, спрощуючи та прискорюючи розробку інноваційних рішень, що забезпечують реальну цінність для бізнесу як сьогодні, так і в майбутньому.

Топ-5 трендів, що впливають на інновації в цифровому бізнесі

Ось п’ять основних трендів, що впливають на інновації у цифровому бізнесі сьогодні.

1. Гранично-нативні додатки

Граничні обчислення — це розподілена ІТ-архітектура, в якій клієнтські дані обробляються на периферії мережі, якомога ближче до вихідного джерела, через розподілену мережу пристроїв IoT, систем штучного інтелекту, камер та всього іншого, що поєднує фізичний та цифровий світ. І хоча колись це вважалося лише гіпотетичною концепцією, це вже не так. Вона вже тут і наближає зберігання та аналіз даних до їх фактичного джерела, забезпечуючи швидший час відгуку для доступу, аналізу та реагування на події у реальному часі.

Ця еволюція призводить до появи нової категорії «гранично-нативних» систем та додатків, спеціально створених для використання переваг низької затримки, масштабованості та швидкості реагування в реальному часі, які стають можливими, коли обробка відбувається ближче до дії. Ці програми здатні розкрити весь потенціал штучного інтелекту (AI) і дозволяють компаніям швидко виявляти, аналізувати та реагувати на події, що відбуваються в режимі реального часу, що в кінцевому підсумку допомагає їм стати більш зв’язаними, ефективними та стійкими.

2. Критично важливе розгортання IoT

Edge — це динамічне середовище, що складається з мережі датчиків, пристроїв і корпоративних систем. Останні досягнення у сфері граничних обчислень та подійно-орієнтованих архітектур, які підтримують ці розподілені середовища, тепер оптимізують масштабованість IoT для підтримки критично важливих IoT-додатків. Забезпечуючи бачення подій у реальному часі, ці програми дають компаніям можливість уникати негативних ситуацій або негайно реагувати на них.

Від кращого управління операційними процесами, ресурсами та матеріалами до запобігання та пом’якшення аварій перед тим, як вони завдадуть істотних збитків, — здатність бачити, коли виникають проблеми, і негайно реагувати на ці критичні події змінює правила гри.

3. Компонування: кількість ПЗ у світі щороку зростає експоненційно

Компонований підхід до розробки програмного забезпечення дозволяє компаніям створювати готові для спільного використання модулі додатків, які забезпечують комбіновану інтеграцію, не починаючи з нуля. Це значно прискорює роботу з перевірки концепції, починаючи з тестових лабораторій до реальних варіантів використання. Як наслідок, бізнес-цінність реалізується за коротші терміни.

Відмовившись від того, що аналітична компанія Gartner назвала «негнучкими, монолітними додатками», і обравши більш модульний підхід, компанії можуть покладатися на збірки та комбінацію існуючих бізнес-можливостей для прискорення розробки додатків, а потім впроваджувати інновації та задовольняти нові потреби бізнесу швидше, ніж будь-коли раніше.

4. Стійкість у режимі реального часу

Граничні обчислення і можливість переміщувати дані та обчислювальну потужність на периферію мережі, якомога ближче до вихідного джерела, дають безліч переваг, таких як менша затримка та більша надійність. Однак менш очевидним впливом граничних обчислень є здатність вирішувати проблеми зміни клімату шляхом створення нового цифрового інтелекту на периферії, який може оптимізувати споживання енергії та знизити вплив на довкілля.

Інноваційні технології, такі як датчики, AI, IoT та аналіз даних наступного покоління на периферії, можуть дозволити компаніям вирішувати проблеми сталого розвитку, допомагаючи їм відстежувати та керувати викидами вуглецю. Крім того, ці технології наступного покоління також можна використовувати для швидкого й ефективного реагування на стихійні лиха, такі як лісові пожежі, землетруси, урагани, витікання та розливи хімічних речовин, щоб зменшити вплив таких катастрофічних подій на довкілля.

Коли ситуацію можна проаналізувати та відреагувати на неї в режимі реального часу за допомогою автоматизації або взаємодії людини та машини, організації можуть уникнути несприятливих наслідків та вирішити проблеми, пов’язані зі стійкістю, за рахунок оптимізації енергоспоживання, використання меншої кількості ресурсів та скорочення свого вуглецевого сліду.

5. Зростання ролі бізнес-технолога

У міру того, як все більше компаній використовують цифрові технології для створення нових бізнес-процесів, культур та клієнтського досвіду, з’являється нова роль: бізнес-технолог. Це той, хто долає розрив між технологіями і бізнес-стратегією та зосереджений на використанні технологій для вирішення найбільших бізнес-завдань компанії.

Бізнес-технологи працюють із кількома функціями — маркетингом, операціями, розробкою продуктів та командою інженерів — для виявлення критичних бізнес-проблем, а потім для створення творчих рішень. Вони часто очолюють зусилля з цифрової трансформації всередині організації, впроваджуючи нові стратегії та розмірковуючи про те, як технології можуть створити цінність для бізнесу. Оскільки ці технологи часто перебувають ближче до клієнтів, вони, як правило, краще обізнані про необхідні цифрові можливості, щоб підтримувати їхню залученість, і, отже, найкраще підходять для переосмислення бізнесу і того, як він може досягти успіху шляхом цифрової трансформації.

Майбутнє обчислень лежить на межі із всюди працюючим ПЗ і додатками, створеними для використання переваг поширення даних у реальному часі. У міру того, як наш цифровий і фізичний світи стають все більш зв’язаними, можливість обробки даних і подій та реагування на них у мілісекунди стане ще більш важливою, а передові технології, такі як IoT, 5G та розробка компонованих додатків, реалізовані у вигляді цифрових стратегій (керованих частково бізнес-технологами) зробить це можливим.

За матеріалами "Top 5 Trends Impacting Digital Business Innovation", CEOWORLD Magazine.

Ілюстрація: vecteezy.com



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Закони переможців. Як здійснити cвої мріїЗакони переможців. Як здійснити cвої мрії
Мудакам тут не місце. Як вижити в офісних джунгляхМудакам тут не місце. Як вижити в офісних джунглях
Нетворкінг для інтровертів. Поради для комфортної та ефективної комунікаціїНетворкінг для інтровертів. Поради для комфортної та ефективної комунікації

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)