Майбутнє найманої праці. Вдома, доглядаючи за бабусею
Разом зі старінням населення, яке продовжуватиме інтенсифікуватися протягом наступного десятиліття, працівникам все частіше доводитиметься знаходити баланс між кар'єрою та потребою доглядати за своїми старшими родичами. І хто знає, можливо саме демографічні чинники стануть основним рушієм змін у підходах до найманої праці.
Прогнози Chartered Management Institute, яким чином зміниться ринок найманої праці до 2018-го року, доводять, що до того часу технології дозволять "звільнити" мільйони працівників з-під офісного "ярма". А значна частка тих людей, які ще сьогодні протирають штани в офісах отримають змогу працювати віддалено (чи, попросту кажучи, з дому).
Проте не виключено, що таке "гнучке середовище" замість того, щоб зняти проблеми балансу між роботою та особистим життям, лише поглиблять їх. Адже тепер працівникам слід буде постійно перебувати у стресовому середовищі, розриваючись між необхідністю працювати, доглядати за дітьми та старшими родичами, приділяти увагу дружині (або чоловікові) тощо.
Як наслідок, ми станемо свідками меншого "балансу" між життям та роботою, але натомість — більшої "інтеграції" між цими двома сферами. Віддалена робота призведе до того, що межі між професійними завданнями та сімейними обов'язками розмиються, а можливо — навіть зникнуть.
З іншого боку, ми вочевидь станемо свідками процвітання та швидкого розповсюдження "віртуальних" компаній, які зазвичай є невеличкими підприємствами, в основі яких лежить та чи інша спільнота.
Мері Чепмен (Mary Chapman), директор CMI, стверджує: "Заглядаючи у недалеке майбутнє, ми розуміємо, що успішними будуть ті компанії, які не лише підуть на зміни, але й самостійно визначатимуть, стимулюватимуть та стануть рушіями змін. Звісно, ми не можемо керувати майбутнім. Але це зовсім не означає, що компаніям слід опустити руки і відмовитися від прогнозування. Адже в такому випадку організації будуть не готові зустрітися з тим, що їх очікуватиме у майбутньому".
За матеріалами "The future of work. At home, looking after grandma", management-issues.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак.
|