Онлайн-тренди 2010-го: Наскільки перспективний Інтернет для реклами
Все більше маркетологів підвищують застосування онлайн відео-реклами, яка підтримується вибухоподібним зростанням популярності відео в Інтернеті. Ще більше ця тенденція підсилюється сайтами, які пропонують професійний (спеціалізований) та ексклюзивний відео-контент. Такі пропозиції приваблюють більшу (або більш цільову) аудиторію.
Ефективний рекламний таргетинг залежить від свіжості та точності даних про аудиторію сайтів: чим вони займаються, звідки приходять і куди йдуть із сайту.
Негативним аспектом для рекламодавця є масове застосування користувачами спеціального софту та браузерних додатків, які блокують рекламу на сайтах, а також не дають можливості аналітичним сервісам збирати дані про користувача. При чому є всі підстави прогнозувати, що в майбутньому бажання захистити свою приватність в Інтернеті серед користувачів тільки зростатиме.
І тим не менше — разом зі зростанням кількості та залученості користувачів — увага рекламодавців та маркетологів до Інтернету продовжує зростати шаленими темпами.
Розвиток пошукових механізмів та контекстної реклами тепер значною мірою базується на даних, які сайт отримує про користувача через соціальні мережі, включаючи і поточні дані з різних комунікаційних сайтів (наприклад Твіттер). Використання соціальних даних для фільтрації пошукових результатів, ймовірно, допоможе досягнути ще кращої видачі.
Всі ці тенденції в інтернет-пошуку, які мають найбезпосередніший вплив на рекламну сферу, знову ж таки по суті шкодять приватності і вимагають повної відкритості дій користувача в Інтернеті.
Ще однією ключовою зміною, яка очікує користувачів Інтернету вже у 2010-му році — збільшення відео-результатів у пошуковій видачі.
Кількість користувачів Інтернету продовжуватиме зростати разом зі збільшенням можливих способів доступу до Інтернету: розповсюдження ноутбуків, смартфонів, комунікаторів, mp3-плеєрів, ігрових консолей та різноманітних інтернет-гаджетів. Найбільш активними користувачами, звісно ж, будуть молоді люди. А діти взагалі знайомитимуться з Інтернетом мало не з пелюшок.
За матеріалами "2010 Trends: Online Advertising & Usage", eMarketer.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.
|