ТЕНДЕНЦІЇ | Медіа 28 січня 2011 р.

Соціальні медіа та співпраця — Зміна комунікаційного поля

Підприємницькі комунікації продовжують еволюціонувати в небаченому темпі, залишаючись надзвичайно чутливими до конкурентної диференціації. Ті, хто комунікує більш ефективно, безперечно, виявляються більш успішними. Яку ж роль взаємодія та активність у соцмережах відіграють у змінах комунікаційного поля?

Соціальні медіа та співпраця - Зміна комунікаційного поля Зв'язок стає ключовим аспектом успіху, оскільки людям необхідний доступ до інформації в будь-який час та в будь-якому місці. А прагнення компаній продовжити скорочення витрат при цьому підвищуючи ефективність роботи перетворило комунікації та взаємодію на життєво необхідний елемент практично будь-якого бізнесу. Сьогодні компанії просто змушені вміти отримувати доступ до людей у потрібний час та з допомогою найбільш зручних методів.

Комунікації наступного покоління

За даними дослідження IDC, програми співпраці користувалися шаленим попитом у 2007-му році, генеруючи $6,3 млрд. прибутку у всьому світі. Марк Левітт (Mark Levitt) провідний стратег компанії IDC, переконаний, що основним рушієм зростання програм співпраці було продовження пошуку способів підвищення продуктивності. "Організації зрозуміли, що впровадження сервісів миттєвих повідомлень та онлайн-зустрічей може не лише зміцнити команду, але й посприяти скороченню коштів на подорожі", — говорить Левітт.

Бізнес перебуває в пошуку способів підвищення зв'язку та все більшу увагу приділяє концепції SaaS (Software as a Service), адже неможливо приділити достатньо уваги кожному окремому інструменту. "SaaS дає змогу окремим людям та цілим командам розпочати використання нового програмного забезпечення без необхідності вдаватися до складного формального і часовитратного процесу залучення ІТ-персоналу", — пояснює Марк.

Компанії використовують інструменти Web 2.0 як для того, щоб покращити внутрішню взаємодію між співробітниками та відділами, так і для того, щоб вдосконалити зовнішню співпрацю з постачальниками, партнерами та клієнтами. Левітт щиро переконаний, що подібні технології дають змогу користувачам та командам ідентифікувати та кастомізувати інструменти, необхідні їм для виконання робочих завдань. Інструменти Web 2.0 знищують бар'єри для командної праці та узгодження цілей, дозволяючи працівникам впевнено рухатися до наміченої мети.

Соціальні мережі

З розвитком технологій для взаємодії та співпраці компанії здатні досягнути небаченої раніше внутрішньої ефективності. Але як їм залишатися ефективними зовнішньо? Шальки терезів, схоже, схиляються в бік соціальних мереж. І особливо помітною ця тенденція стає в часи економічної кризи.

Джеффрі Манн (Jeffrey Mann), віце-президент з питань досліджень групи співпраці та соціального програмного забезпечення у Gartner, переконаний, що впізнаваність компанії та бренду, не меншою мірою, ніж мотивація споживача, є одним з ключових аспектів успішності компанії. І особливо — в часи економічної рецесії. Коли рекламні та маркетингові бюджети скорочуються, саме соціальні медіа стають новою мережею, яка пов'язує компанію зі споживачами.

Втім, соціальні мережі здатні на багато такого, що було недоступне для реклами. Наприклад, вони дозволяють краще зрозуміти бажання та потреби клієнтів. По-друге, вони дозволяють брати активну участь у взаємодії зі спільнотою та отримувати від неї безцінний зворотній зв'язок.

Втім, для того, щоб зробити використання соціальних медіа максимально ефективним, дуже важливо розуміти важливість власної відкритості та щирості зі споживачами. Спільнота повинна бачити, що вона справді може впливати на компанію, а її ідеї беруться на озброєння і активно використовуються.

За матеріалами "Collaboration and Social Media — Changing the Field of Communication", International Business Management News.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
В овечій шкурі. Маніпулятор. Виявити та здолатиВ овечій шкурі. Маніпулятор. Виявити та здолати
Творча крива. Як створити потрібну ідею в потрібний часТворча крива. Як створити потрібну ідею в потрібний час
Як здобути прихильність людей і навчитися впливати на них: рекомендації колишнього агента ФБРЯк здобути прихильність людей і навчитися впливати на них: рекомендації колишнього агента ФБР

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)