2012-ий: Смерть реклами?
Краудсорсинг, вірусні інтернет-кампанії, продакт-плейсмент та численні партизанські акції швидко набирають розвитку, прирікаючи традиційну рекламу на забуття в анналах історії, переконаний Сету Сетараман (Seethu Seetharaman), професор з маркетингу в Olin Business School.
Сету Сетараман
(Seethu Seetharaman)
|
"Традиційна дорога реклама більше неефективна, зважаючи на весь навколишній гамір, а також постійний розвиток технологій", — пояснює Сету Сетараман.
Він запевняє, що майбутнє реклами лежить у проведенні дешевих промокампаній, які мають великий вплив, та рекомендує розміщувати рекламу своїх продуктів у тих місцях, де у клієнта не буде вибору і доведеться таки подивитися її.
"Одна з таких можливостей, наприклад, це використання рекламних повідомлень у кінотеатрах перед початком фільму. В аудиторії просто немає вибору — вони не можуть швидко перемотати рекламу і немає жодних інших справ, на які можна було б відволіктися замість того, щоб дивитися її", — пояснює Сетараман.
"Широке розповсюдження продакт-плейсменту у сіткомах, відео-іграх та інших медіа стало популярним з тієї ж причини".
Але найбільш перспективним маркетинговим інструментом до сих пір залишаються соціальні медіа, які можуть стати ідеальним майданчиком не лише для реклами, але й для розвитку продукту. Краудсорсинг дає змогу споживачам активно включатися в процес створення та тестування замість того, щоб пасивно реагувати на концепт, розроблений компанією.
"Подібний підхід до розвитку продукту вже зараз ефективно працює в деяких інформаційних проектах, наприклад Huffington Post. А сьогодні він активно входить до інших сфер — меблевої та автомобільної", — розповідає Сетараман.
Розвиток мобільних технологій та розповсюдження смартфонів сприяє подальшому зростанню ефективності вірусних рекламних кампаній і дає всі підстави очікувати, що вже найближчим часом новий підхід стане більш ефективним, ніж традиційна реклама.
За матеріалами "2012: the death of advertising?", management-issues.
|