ТЕНДЕНЦІЇ | Бізнес-мислителі 16 листопада 2015 р.

Глобальний рейтинг бізнес-мислителів Thinkers50 2015-го року

Опубліковано новий глобальний рейтинг Thinkers 50, в якому представлено 50 провідних бізнес-мислителів світу. Цього року найбільш впливовим бізнес-мислителем сучасності був обраний професор Гарвардської школи бізнесу Майкл Портер (Michael Porter).

Майкл Портер (Michael Porter)
Майкл Портер
(Michael Porter)
Портер, відомий насамперед своєю класичною роботою про модель п'яти сил конкуренції, вже удостоювався цієї премії 2007 року. Цього року експертами глобального рейтингу Thinkers50 визнано ідеї Портера про те, як розвиток «інтернету речей» революціонізує конкуренцію і призводить до суттєвих змін у суспільстві. Також була відзначена цінність «індексу соціального прогресу», одним із творців якого є Портер.

У нинішньому рейтингу Thinkers50 досить багато новачків. Один із найцікавіших — Чанг Руімін (Zhang Ruimin), CEO найбільшого в світі виробника «білої» побутової техніки Haier Group. Чанг Руімін — перший представник Китаю за всю історію рейтингу — зайняв 38-е місце. Він удостоївся номінації «Ідеї, реалізовані на практиці», сформулювавши п'ять ключових принципів успіху в бізнесі:

  • Змінюватися, а потім знову змінюватися. Haier відрізняється від більшості компаній, які змінюються лише тоді, коли їх до цього змушують конкуренти або бізнес-середа, що трансформуються. У Haier вважають, що чим успішніше компанія, тим сильніше її жага змін, яка характеризується «безперервною гонитвою за новими можливостями».
  • Запозичувати і адаптувати: Чанг є пристрасним шанувальником книг з менеджменту. Він запозичує ідеї з чужої управлінської практики і трансформує їх для впровадження в Haier.
  • Будувати бізнес на малих самоврядних групах: 80 000 співробітників від Haier поділені на більш ніж 2000 самоврядних команд, які працюють протягом проекту, а потім розформовуються.
  • Насамперед — користувачі. «Начальники не є клієнтами, так чому працівники повинні їх слухати?» — Запитує Чанг. Фокус на користувачах дозволив Haier домагатися найвищих рівнів кастомізації для своїх продуктів — холодильників, пральних машин та іншої побутової техніки.
  • Створення ринкового майданчика для ідей: співробітники Haier самі визначають можливості для розвитку бізнесу, грунтуючись на глибокому знанні потреб споживачів, і в деяких випадках мають право запустити власний напрямок бізнесу всередині Haier.

Переможцем у номінації «Проривна ідея» стала Рейчел Боцман (Rachel Botsman), співавтор книги «Що моє, то і ваше: як спільне споживання змінює наше життя» (What's Mine is Yours: How Collaborative Consumption is Changing the Way We Live, 2011). Боцман виступає проти марнотратно високої вартості володіння, коли «в середньому кожна дриль використовується її покупцем всього двадцять хвилин». Боцман, котра пристрасно вірить в економіку обміну, згадала у своїй вітальній промові, яким слабким інтересом користувалися її ранні роботи в цій області: «Було продано всього 12 екземплярів моєї першої книги, шість із них придбала моя бабуся». Однак Рейчел проявила наполегливість, і тепер тільки ролик з її промовою про економіку обміну на сайті TED набрав більше двох мільйонів переглядів.

Ще одна жінка-мислитель — Ерін Мейер (Erin Meyer) — стала переможцем у номінації «Радар», в якій відзначають представників нового покоління бізнес-мислителів молодше 40 років. Мейер, автор книги «Карта культури» (The Culture Map, 2014) була визнана переможцем за її роботи з крос-культурного менеджменту.

Лауреати премії Thinkers50

Глобальний рейтинг бізнес-мислителів Thinkers50 2015-го року

Лауреати у номінаціях:

  • "Радар": Ерін Мейер (Erin Meyer)
  • "Талант": Стью Фрідман (Stew Friedman)
  • "Інновації": Лінда Хілл (Linda Hill)
  • "Стратегія": Алекс Остервальдер та Ів Пинье (Alex Osterwalder & Yves Pigneur)
  • "Соціальне підприємство": Роджер Мартін і Саллі Осберг (Roger Martin & Sally Osberg)
  • "Цифрове мислення": Ерік Бріньолфссон та Ендрю Макафі (Erik Brynjolfsson & Andrew McAfee)
  • "Ідеї, реалізовані на практиці": Чанг Руімін (Zhang Ruimin) & Haier
  • "Лідерство": Маршалл Голдсміт (Marshall Goldsmith)
  • "Проривна ідея": Рейчел Боцман (Rachel Botsman)

Премія за видатні досягнення протягом всього життя: Генрі Мінцберг (Henry Mintzberg).

За матеріалами "Ведомости".


    Про рейтинг Thinkers50

    Глобальний рейтинг бізнес-мислителів Thinkers50 публікується кожні два роки. Для Thinkers50 2015 року більш ніж 20 000 чоловік назвали свого мислителя-фаворита на сайті Thinkers50 та 1200 чоловік номінували мислителів на різні нагороди.

    Кандидати у Thinkers50 оцінюються за 10-ма критеріями. Критерії 1-5 стосуються оцінювання діяльності претендента впродовж двох років, що минули з моменту формування попереднього рейтингу: 1 — релевантність ідеї, 2 — надійність методики проведення дослідження, 3 — представлення ідеї, 4 — доступність/поширення ідеї, 5 представленість ідеї у світі. Критерії 6-10 стосуються оцінювання діяльності претендента протягом 20 попередніх років: 6 — оригінальність ідеї; 7 — вплив ідеї; 8 — практичність застосування ідеї; 9 — значущість ідеї для успіху бізнесу, 10 — здатність надихати.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Зроби це зараз. 21 чудовий спосiб зробити бiльше за менший часЗроби це зараз. 21 чудовий спосiб зробити бiльше за менший час
Теорія каст і ролейТеорія каст і ролей
Емоційний успіхЕмоційний успіх

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)