ТЕНДЕНЦІЇ | Антирейтинг керівників 30 січня 2017 р.

Десять найгірших CEO 2016-го року за версією Entrepreneur

Джерело: Blog Imena.UA

Не помиляється лише той підприємець, який (чи яка) нічого не робить — але, схоже, ці 10 дівчат та хлопців у 2016-му році наробили достатньо помилок, аби очолити антирейтинг керівників компаній. Дивіться на них — та пам’ятайте, яким не варто бути, якщо ви все-таки прагнете успіху у Кремнієвій Долині.

Десять найгірших CEO 2016-го року за версією Entrepreneur

10. Метт Герріґен (Matt Harrigan), засновник та колишній CEO PacketSled

У день виборів президента у США він погрожував дістати снайперську рушницю та застрелити Дональда Трампа. От тільки зробив він це не в колі п’яних приятелів у барі — а постом у Facebook. Реакція спільноти була більш ніж бурхливою, скандал розлетівся навіть у Twitter та Reddit. Підприємець почав виправдовуватися, що це була лише п’яна витівка-жарт, але Секретна служба США не надто повірила у ці запевнення — як і рада директорів його власної компанії. Герріґену довелося піти з посади.

9. Шені Гіґґінз (Shani Higgins), CEO Technorati

Technorati колись був відомими сайтом із трекінгу та оцінювання якості та відвідуваності сайтів. Потім на посаду керівниці компанії прийшла Гіґґінз, яка перетворила сайт на рекламну платформу для просування блогів — 2011-го року цей проект ще був прибутковим і постійно зростав, посідаючи 14-ий рядок у рейтингу медіакомпаній у США за версією ComScore. Але вже у лютому 2016-го компанію було продано усього за $3 млн. (при тому, що перед цим розмір венчурних інвестицій склав $38 млн.).

8. Дейв Маклур (Dave McClure), засновник 500 Startups

Не найкраща ситуація, коли очільник відомої компанії втрачає рівновагу та самоконтроль через програш свого кандидата на президентських виборах — але саме це трапилося із Дейвом під час Web Summit у Ліссабоні. Сумний урок і для керівника компанії, і для тих стартаперів, які колись вважали його своїм взірцем.

7. Джессіка Альба (Jessica Alba) та Кріс Ґевіґен (Chris Gavigan), співзасновники Honest

Що може бути більш нечесного за використання токсичного компоненту SLS (про який ви усім розповідаєте, що саме його не містить ваш продукт), а потім заперечення звинувачень і зустрічне звинувачення розслідувачів із The Wall Street Journal у тому, що вони публікують «сміття»? Більш нечесним може бути лише назвати себе Honest Company — помістити слово «чесність» у свою назву. Колись вартість цього стартапу сягала $1,7 млрд. — а 2016-й вони закінчили із низкою споживацьких позовів та загрозою закриття.

6. Шервін Пішевар (Shervin Pishevar) та Броґан Бемброґен (Brogan BamBrogan), співзасновники HyperLoop One

Крах цих двох людей стався внаслідок майже детективного сюжету — спроби корпоративної змови, внаслідок якої їх самих і вигнали з компанії, а ще сталися спроби викрадення, погрози, маніпуляції і багато чого іншого, через що співробітники тепер судяться із своїми вже колишніми керівниками (щоправда, є інформація, що позов досяг якогось компромісу).

5. Дайнеш Латі (Dinesh Lathi), CEO One Kings Lane

Понад $200 млн. інвестицій та оцінка компанії у $800 млн. — а потім зміна директора і втрата всіх набутків, починаючи із 2014-го року. Сайт було куплено рітейлером Bed Bath & Beyond менш ніж за $12 млн.

4. Ґурбакш Чагал (Gurbaksh Chahal), засновник та CEO Gravity4

Цей фаундер — приклад того, як можна перетворити перспективний стартап на катастрофу через власну поведінку, діставши декілька позовів та арештів через сексуальні домагання та переслідування двох своїх колишніх дівчат, порушення громадського порядку, політичні спекуляції, а також втратити посаду CEO у RadiumOne, дістати рік тюрми, скасування умовного терміну та позов про домагання на робочому місці.

3. Джош Тетрік (Josh Tetrick), засновник та CEO Hampton Creek

Наприкінці літа — на початку осені 2016-го року у Bloomberg з’явилася низка матеріалів про те, що Тетрік викупає власні товари та послуги, аби вплинути на показники продажів, штучно збільшити виручку компанії та ввести інвесторів у оману. Перед тим Тетрік заявляв, що отримав раунд інвестицій розміром у $100 млн., а оцінка компанії буцімто складала $750 млн. Тепер його справу розслідують федеральні служби — а інвестори у роздумах, чи варто продовжувати співпрацю.

2. Паркер Конрад (Parker Conrad), засновник та колишній CEO Zenefits

У ролі CEO гучно розпіареного стартапу для HR під назвою Zenefits Конрад виступав за культуру агресивних продажів послуг своєї компанії. Закінчилося це тим, що люди без відповідної ліцензії почали продавати медичні страхові поліси малому бізнесу. Скандал унаслідок цього призвів до відставки Конрада та втрати вартості компанії у розмірі $2,5 млрд.

1. Елізабет Голмс (Elizabeth Holmes), засновниця та CEO Theranos

Напевно, найгірший із підприємців року. Технологія, яку вона презентувала як революцію стосовно аналізів крові, виявилася суцільним фейком. Компанія, яка оцінювалася у $9 млрд., до кінця 2016-го року опинилася на межі повного закриття, отримала низку позовів від Walgreens, інвесторів стартапу та обурених клієнтів. Дива не сталося: ми досі не вміємо брати всі показники крові виключно із 1-2 крапель, як це обіцяла нам Голмс.

За матеріалами "The 10 Worst Entrepreneurs of 2016", Entrepreneur.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Закони переможців. Як здійснити cвої мріїЗакони переможців. Як здійснити cвої мрії
Одна справа. На диво простий рецепт неперевершених результатівОдна справа. На диво простий рецепт неперевершених результатів
Великий потенціал. Припиніть гонитву за успіхом і отримайте більше щастя й гараздівВеликий потенціал. Припиніть гонитву за успіхом і отримайте більше щастя й гараздів

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)