БІЗНЕС-ОСВІТА | Інтерв'ю 23 лютого 2007 р.

В якому випадку обирають парт-тайм

Останні дослідження виявили, що за період 2001-2006 років кількість претендентів на програми МВА, які вже здали GMAT, але при цьому не вирішили, який саме тип програми їм найбільше підходить, потроїлася: з 2,71% у 2001 до 7,9% у 2006. В інтерв'ю, яке наведено нижче, Kristine Mackey, декан вечірнього та вихідного відділень Chicago Graduate School of Business, розповідає про свої підходи до цієї проблеми.

З.: Які фактори можуть вплинути на рішення абітурієнта поступати на повну чи скорочену МВА програму?

В.: Перше питання, на яке повинен відповісти абітурієнт: "Чи задоволений я своїм теперішнім місцем роботи? Чи ціную я свою роботу і чи погоджуся покинути її заради навчання?"

Студенти, які поступають на вечірні або вихідні програми втрачають досить багато. Вони не можуть повністю перейнятися внутрішнім духом студента МВА, вони менше спілкуються зі своїми колегами-студентами. Рідше ходять на різноманітні вечірки, беруть участь у численних заходах і т. п. Тому, звісно, щоб досягнути цієї залученості, варто поступати на повноцінну програму.

Ще однією причиною, яка може вплинути на рішення абітурієнта є фінансовий аспект. Ні для кого не секрет, що парт-тайм програми МВА коштують дешевше.

З.: В якому випадку абітурієнтові слід піти на ризик і таки поступити на повну програму?

В.: Я думаю, це має сенс, коли йдеться про сфери та галузі, в яких перш ніж досягнути успіху, кандидатові доведеться пройти через усі сходинки формального традиційного рекрутингового процесу. Я маю на увазі інвестиційний сектор, консалтинг та банківську сферу.

З.: Чи доводилося Вам зустрічатися з абітурієнтами, які хотіли б навчатися на повноцінній програмі МВА, але боялися взяти на себе фінансові ризики?

В.: Так, і неодноразово. Такі побоювання логічні і закономірні. Спробуйте уявити, що у вас є багато боргів (наприклад кредити) які слід оплачувати. Ви працюєте у певній компанії, поступово виплачуючи борги. І раптово вам пропонують відмовитися від роботи (а значить — зарплатні) і взяти ще один борг на навчання.

З.: Наскільки доступнішою є фінансова допомога щодо парт-тайм програм, порівняно із традиційним МВА?

В.: Фінансова допомога мало залежить від типу програми — вона завжди приблизно однакова. Проте, якщо ви вирішили скористатися парт-тайм програмою, ви не втратите прибутків від своєї поточної роботи. А значить будете більш незалежними фінансово.

З.: А якщо відкинути грошові фактори, то чи є переваги у парт-тайм програм МВА?

В.: Я ще раз повторюся — люди, які люблять свою роботу і не хочуть покидати її можуть розвиватися саме завдяки парт-тайм програмам.

З.: Чи означає це, що повноцінні МВА програми — найкращий вибір для тих людей, які вирішили змінювати сферу своєї діяльності?

В.: Змінити сферу діяльності можливо у обидвох випадках: і за допомогою повноцінної програми і за допомогою парт-тайм програми. Головне, щоб людина, яка вирішила перейти до іншої галузі, усвідомила необхідність цих змін. І багато працювала над собою.

З.: Одним з найбільших недостатків парт-тайм програм вважається той факт, що студенти не мають такого ж доступу до кар'єрних можливостей та посад, як студенти повноцінних програм МВА. Чи можна з цим щось вдіяти?

В.: Ви праві, раніше все саме так і було. Проте, ми зуміли змінити становище десь із рік назад. І сьогодні наші студенти парт-тайм програм мають такий же доступ до рекрутингового процесу та кар'єрних можливостей, як і їхні колеги із денних програм. Роботодавцям дійсно дуже складно працювати з двома окремими базами випускників (вечірніх та денних програм). Тому ми створили єдину базу наших студентів для роботодавців.

З.: Деякі роботодавці не бажають наймати випускників парт-тайм програм МВА. З чим це пов'язано?

В.: Існує декілька причин такого ставлення. По-перше, більшість рекрутерів мають певні упередження, які ідуть з їхнього досвіду. А досвід підказує їм, що спеціалісти, які пройшли через денну форму навчання, більш якісні та ефективні. І хоча насправді це не завжди так, деяких роботодавців дуже нелегко переконати в протилежному.

По-друге, оскільки студенти денних програм зазвичай мають набагато більше часу для праці над комунікативними та іншими навичками, які входять до розряду soft skills, вони вміють справити хороше враження на роботодавця. Хоча, насправді, не завжди бувають ефективними співробітниками.

З.: Яку пораду Ви дали б тим людям, які намагаються обрати для себе вечірню або денну програмуМВА?

В.: Я порадив би їм якомога більше спілкуватися з випускниками обох типів програм. Якщо це можливо, відвідувати лекції та брати участь у семінарах програм обох типів. Перш ніж зробити свій вибір, слід чітко усвідомити, які переваги ви отримаєте.

За матеріалами "When Part Time Is the Right Time", Business Week.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Одна справа. На диво простий рецепт неперевершених результатівОдна справа. На диво простий рецепт неперевершених результатів
Есенціалізм. Мистецтво визначати пріоритетиЕсенціалізм. Мистецтво визначати пріоритети
Нетворкінг для інтровертів. Поради для комфортної та ефективної комунікаціїНетворкінг для інтровертів. Поради для комфортної та ефективної комунікації

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)