Як продовжити свою освіту
Рішення знову повернутися до школи може стати одним із найбільш важливих та переломних у вашому житті. Але досвід такого "повернення" може виявитися не надто приємним. Мережа спеціалістів із питань освіти та кар'єри QS World MBA Tour пропонує власні поради для тих, хто вирішив продовжити навчання.
- Дізнайтеся про умови вступу та навчання у школі, яка припала вам до душі. Продовження освітньої програми може відбуватися у безлічі різних навчальних закладів. Якщо в навчанні ви найбільше цінуєте різноманітність та спілкування, тоді слід обрати коледж із багатою міжнародною спільнотою. Якщо ж вас приваблюють гучні імена, а кількість курсів має другорядне значення — варто спинитися на "розширених" програмах іменитих університетів. Сучасні студенти також мають можливість обирати із переліку онлайн-курсів, які пропонують високий рівень гнучкості в навчанні.
- Оберіть те, що вам дійсно необхідно. Визначте для себе, чого ви хочете досягнути — просто підвищити свій загальний інтелектуальний рівень, чи змінити кар'єру. Завжди пам'ятайте: кінцева мета — найважливіша.
- Оцініть професію, яку ви хотіли б отримати після закінчення навчання. Якщо освіта потрібна вам для покращення робочих перспектив чи навіть зміни кар'єри — важливо набути тих навичок, які виявляться найбільш привабливими для вашого потенційного роботодавця.
- Зважте переваги та недоліки програми. Перед вибором програми оцініть її вартість, репутацію навчального закладу, час навчання, розміщення і т. п..
- Оцініть витрати на навчання. Багато банків пропонують кредити студентам, які вирішили продовжити своє навчання. Проте багатьом менеджерам можливість продовжити освіту надають саме ті заклади, в яких вони працюють. Та перш, ніж погодитися на стипендію від своєї компанії, слід остаточно переконатися, що ви прагнете працювати саме тут, оскільки компанії ставлять перед своїми студентами таке зобов'язання. Зоя Зайцева, представник QS World MBA Tour стверджує, що кожного року тисячі доларів, які могли бути використані на стипендії, так і не використовуються. Причиною цього є той факт, що або люди не намагаються відшукати найбільш зручні умови для навчання, або ж вони просто побоюються подавати свої кандидатури в освітні заклади, оскільки не вірять в успіх.
- Починайте з малого. Якщо можливо, оберіть один чи два курси та оцініть завантаженість свого робочого дня. Можливо вам буде зручно працювати в режимі повної завантаженості, а можливо — ви оберете більш гнучкий та вільний графік.
- Створіть розклад. Немає нічого гіршого, ніж почуття перевантаженості. Правильний розклад допоможе вам уникнути стресу та дасть змогу насолоджуватися навчанням, а не страждати від нього.
- Зустрічайтеся з людьми. Половина користі від "повернення до школи" полягає в тому, що ви будете зустрічатися з новими людьми. Підготуйтеся до цього. Кожен знає, що з часом людям все важче та важче заводити нові знайомства. Тому слід навчитися знаходити людей із подібними інтересами та підтримувати із ними стосунки.
І ніколи не соромтеся задавати питання. Люди почувають себе кращими і розумнішими, коли допомагають вам. То чому б не дати їм такої можливості?
|