БІЗНЕС-ОСВІТА | Тенденції 15 лютого 2010 р.

Зміни на горизонті

Рік прийдешній обіцяє нам надзвичайно великі зміни у сфері корпоративного навчання. Нижче наведено кілька найбільш помітних трендів, на які варто зважати, якщо ви плануєте приймати навчальні рішення.

Перш за все — це формалізація неформального навчання. Нові тренінгові програми будуть вбирати в себе елементи соціального навчання, навчання "за вимогою", коучингу тощо. Формалізація неформального навчання — це, по-суті, єдиний шлях для всіх тренінгових організацій у 2010-му році.

Розвиток соціального навчання. Соціальне навчання — це один із багатьох елементів неформального навчання, який заслуговує на окрему увагу. Зважаючи на кількість працівників, які сьогодні користуються соціальними мережами на зразок Facebook, LinkedIn, Twitter і т. п., багато організацій починають використовувати ці та інші подібні інструменти.

Щоб розпочати свій розвиток у цій сфері, організаціям насамперед потрібно прийняти концепцію "ми навчаємося" та її філософію співробітництва. Прийнявши той факт, що деякі найважливіші знання та ресурси вже знаходяться в компанії, співробітники з куди більшим ентузіазмом починають переймати досвід своїх колег, а команда стає ще згуртованішою та цілеспрямованішою.

Спеціалізовані спільноти, вікі, блоги, форуми та дискусійні групи допомагають працівникам вирішувати проблеми швидше та ефективніше. І хоча ці інструменти давно вже використовуються у таких сферах, як інформаційні технології, для більшості бізнесів вони можуть виявитися цілком новими.

Фокус на глибинну спеціалізацію. Рецесія змусила компанії відмовитися від більшості загальних навчальних та інфраструктурних інвестицій. Як наслідок — інвестиції спрямовувалися лише на ті програми, які здатні показати найбільшу віддачу інвестицій. Одним із позитивних аспектів такого вимушеного скорочення витрат виявилося те, що компанії навчилися більш ефективно витрачати свої гроші, при цьому обираючи більш глибинні та вузькоспеціалізовані програми навчання, користь від яких очевидна.

Більше 70% компаній, які взяли участь у дослідженні, підтвердили, що вони реорганізовують свої навчальні та тренінгові відділи таким чином, щоб отримати від них максимальну ефективність. Безперечно — це наслідок кризи. Втім, якщо прогнози експертів виявляться правильними і економіка почне відновлюватися — навчальні бюджети також почнуть зростати, і нові навчальні відділи зможуть діяти ще більш результативно.

За матеріалами "Change on the Horizon", Chief Learning Officer.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Всесвіт розмовляє числами. Як сучасна математика пояснює найбільші секрети світобудовиВсесвіт розмовляє числами. Як сучасна математика пояснює найбільші секрети світобудови
Зроби це зараз. 21 чудовий спосiб зробити бiльше за менший часЗроби це зараз. 21 чудовий спосiб зробити бiльше за менший час
Мій бос — ідіотМій бос — ідіот

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)