БІЗНЕС-ОСВІТА | Continuous Learning Culture 7 квітня 2025 р.

Як створити культуру безперервного навчання в компанії

У сучасному мінливому робочому середовищі адаптивність — це не просто модне слівце, це підтверджена дослідженнями суперсила. Оскільки інтеграція штучного інтелекту та інші технологічні досягнення продовжують перевизначати робочі процеси та галузі, організації, які надають пріоритет адаптивності та гнучкості, стануть тими, хто побудує стійкість для процвітання. Але адаптивні команди не ростуть на деревах. Вони є результатом діяльності організацій і лідерів, які приймають безперервне навчання як ключову цінність.

Як створити культуру безперервного навчання в компанії

Сила адаптивної робочої сили

Адаптивність — це здатність змінюватись у відповідь на зміни, витримувати удари долі та зустрічати нові виклики. Команди, які готові до невизначеності, швидко навчаються та впроваджують інновації під тиском, здатні розвивати стійкість, що дає організаціям конкурентну перевагу. Нове дослідження, опубліковане в International Journal of Information Management, підтвердило давню здогадку про те, що інновації та організаційна стійкість йдуть пліч-о-пліч у забезпеченні успіху в сучасному складному і невизначеному економічному ландшафті. Проаналізувавши 343 сервісні компанії в Іспанії, дослідники виявили прямий зв’язок між гнучкістю організацій у переналаштуванні стратегій відповідно до мінливих потреб та їхньою здатністю вистояти в умовах нестабільного ринку. Вони також були краще підготовлені до маневрування під час переходу до бізнес-середовища, орієнтованого на цифрові технології після пандемії.

Підводячи підсумок: коли персонал і команди здатні до адаптації, вони краще підготовлені до вирішення непередбачуваних проблем, впровадження нових технологій і сприяння зростанню організації.

Створення робочої сили, яка процвітає завдяки адаптивності, починається з наявності чіткої візії та цінностей, «полярної зірки», яка визначає пріоритети організації. Звідси лідери мають моделювати гнучке мислення щодо того, як досягати поставлених цілей. Але по-справжньому змінює правила гри впровадження етосу безперервного навчання в серце організаційної культури.

Як навчання сприяє адаптивності та інноваціям

«Гнучкість навчання» та інновації

У свою чергу, компанії, які інвестують у розвиток навичок своєї робочої сили, повідомляють про збільшення прибутковості на 11% і вдвічі вищу ймовірність утримати своїх співробітників, згідно зі звітом Gallup.

«Коли організація визначає пріоритети і приділяє час навчанню, вона надсилає чіткий сигнал своїм працівникам, що їх цінують і вони мають потенціал для зростання», — каже Джулія Фелан (Julia Phelan), співзасновниця освітньої консалтингової компанії To Eleven. «Усвідомлення цього спонукає співробітників шукати можливості для лідерства та розвитку в організації».

Безперервне навчання не просто робить працівників більш ефективними та залученими до роботи. Воно створює досвід особистого зростання, який підвищує їхню впевненість і самооцінку в усіх сферах.

«Вони сміливіше приймають зміни та виклики», — зауважує Алекс Лі (Alex Li), засновник платформи штучного інтелекту StudyX. «Це не лише приносить користь самим працівникам, але й стає ключовою силою, що спонукає компанію адаптуватися до змін на ринку».

Навчання та розвиток лідерських якостей

Організація, яка прагне розвивати потенціал свого персоналу, також краще підготовлена до розвитку майбутніх лідерів зсередини.

«Організації, які надають пріоритет внутрішньому розвитку, як правило, мають кращі показники утримання персоналу та більш інноваційне лідерство», — каже Річчі Масеро (Ricci Masero), менеджер з маркетингу платформи для електронного навчання Intellek. «Ці лідери вже розуміють вашу культуру та діяльність, а їхній шлях зростання надихає інших».

Генеральний директор Online Games Марін Крістіан-Овідіу (Marin Cristian-Ovidiu) погоджується, що культура безперервного навчання може сприяти розвитку внутрішнього лідерства, тим самим надаючи організаціям перевагу.

«Лідери, які піднімаються зсередини, глибоко знають культуру, цінності та виклики компанії, — говорить Крістіан-Овідіу. «Справжня адаптивність формується завдяки інвестиціям у талант, який ви вже маєте».

Розвиток майбутніх лідерів зсередини може навіть зміцнити фундамент організації, — вважає Френк Сондорс (V. Frank Sondors), засновник ШІ-платформи Salesforge.

«Внутрішні просування приносять глибоке розуміння цінностей і процесів компанії, заощаджуючи час на адаптацію та зберігаючи спадкоємність», — ділиться Сондорс. «Я бачив це на власні очі, коли член команди, який починав із посади молодшого менеджера з продажу, став одним із наших топменеджерів після проходження структурованої програми з розвитку лідерських якостей».

Рене Рубін Росс (Renee Rubin Ross), засновниця некомерційної консалтингової фірми The Ross Collective, додає, що ініціативи з професійного розвитку та навчання були життєво важливими для найму та утримання співробітників серед її клієнтів.

«Ці організації хочуть, щоб їх сприймали як хороші місця для роботи, а це означає, що вони повинні розвивати своїх співробітників», — зазначила пані Росс.

Стратегії для розвитку культури, орієнтованої на навчання

Не дивно, що безперервне навчання є основою для формування робочої сили, здатної швидко реагувати на несподівані зміни в галузях, котрі перебувають у постійному русі.

«Коли співробітники регулярно долучаються до нових ідей і навичок, вони розвивають те, що ми називаємо “гнучкістю навчання” — здатність швидко засвоювати і застосовувати нові концепції», — стверджує Річчі Масеро. «Це дуже важливо, оскільки специфічні технічні навички, необхідні для виконання певної ролі, можуть змінюватися без особливого попередження, тому здатність вчитися і адаптуватися залишається неймовірно цінною».

Це особливо актуально з огляду на сучасні досягнення в царині штучного інтелекту.

Освітлюйте шлях до кар’єрного зростання

«Співробітники хочуть бачити очевидний шлях до просування та зростання — тож покажіть їм його», — наголошує Фелан. «Говоріть про підвищення кваліфікації та перекваліфікацію, а також узгоджуйте ці можливості з особистими прагненнями та цілями організації. Переконайтеся, що ваші люди знають, як ефективно скористатися можливостями навчання».

«Складіть карту шляхів навчання, які ведуть до нових ролей чи обов’язків», — додає Масеро. «Коли люди бачать, як навчання перетворюється на можливості, вони більш вмотивовані до навчання».

Нормалізуйте прийняття ризиків

«Переконайтеся, що члени команди відчувають себе в безпеці, експериментуючи та розмірковуючи, що стимулює творчість і довгострокові навички вирішення проблем», — радить Дейн Нк (Dane Nk), засновник блогу про відеоігри That VideoGame Blog.

«Відзначайте людей, які ризикують і пробують нові підходи, навіть якщо вони не завжди досягають успіху», — додає Масеро.

Сприяйте обміну знаннями

Зробіть доступними такі ресурси, як навчальні екосистеми, наставництво та крос-функціональні проєкти, — рекомендує Сара Спероу (Sara Sparrow), HR-менеджер в Academized.

«Пропонуйте програми наставництва та проводьте регулярні сесії з обміну знаннями», — радить Сондорс.

«Заохочуйте міжвідомчі проєкти та стажування, щоб відкрити співробітникам нові перспективи», — додає Саймон Елліотт (Simon Elliott), засновник та операційний директор компанії CLIFTON, що займається пошиттям одягу на замовлення.

Компанії, які інвестують у розвиток своїх співробітників, мають все необхідне, щоб створити робочу силу, яка буде не лише стійкою, але й готовою зустріти майбутнє з упевненістю.

За матеріалами Atlassian.

Ілюстрація: blog.teachmint.com



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Витончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблемВитончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблем
Як стати експертом. Шлях до майстерностіЯк стати експертом. Шлях до майстерності
Включайся! Жінки, робота й воля вести за собоюВключайся! Жінки, робота й воля вести за собою

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2025, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)