ІНТЕРВ'Ю | Michael Gelb 2 квітня 2010 р.

Дослідження геніальності від Майкла Гельба

Майкл Гельб (Michael J. Gelb) — всесвітньо визнаний автор та першопрохідець у сфері креативного мислення, прискореного навчання та інноваційного лідерства. Маючи більше ніж 20 років досвіду в якості професійного промовця та бізнес-консультанта, він написав дві книги, які стали бестселерами: "Мисліть як Леонаро да Вінчі: Сім кроків до щоденної геніальності" (How to Think Like Leonardo da Vinci: Seven Steps to Genius Every Day) та "Геніальність: Мислення у стилі десяти найбільш революційних умів в історії людства" (Genius: How to Think Like History's Ten Most Revolutionary Minds).

В інтерв'ю, яке наведене нижче, Майкл Гельб розповідає про те, яким чином він прийшов до потреби досліджувати геніальність і розповідає, яким чином люди бізнесу та консультанти можуть керувати своїм "генієм".

Майкл Гельб (Michael J. Gelb)
Майкл Гельб
(Michael J. Gelb)
З.: Що надихнуло Вас взятися за дослідження предмету геніальності?

В.: Після того, як я написав "Мисліть як Леонардо", я багато подорожував світом, спілкуючись із людьми про сім принципів такого мислення та допомагаючи їм впроваджувати ці принципи у свій бізнес та життя. Один із моїх улюблених прикладів полягав в тому, що Леонардо винайшов парашут задовго до того, як люди навчилися літати. Це ідеальний приклад мислення з орієнтацією на майбутнє.

Я бачив, як історія Леонардо змінювала людей, як вони використовували його принципи у своїх компаніях і як навчали своїх дітей, покладаючись на ці принципи. І саме в цей момент я зрозумів, що Леонардо був далеко не єдиним генієм, у якого можна навчатися. Так я почав займатися темою геніальності.

З.: Вочевидь, Вам частенько доводиться чути це запитання, але все ж, яким чином Ви підбирали десять особистостей для останньої книги?

В.: У мене, дійсно, були певні критерії. Насамперед вони революційно змінили наш підхід до того, як ми сприймаємо світ; вони повинні мати вплив світового масштабу і цей вплив не повинен бути обмеженим часовими рамками.

Говорячи про революційних геніїв, я думав про такі речі, як винайдення колеса чи приборкання вогню. Але, на жаль, ми не можемо дізнатися, хто конкретно зробив ці речі. Тому довелося звернутися насамперед до тих революційних ідей, чиїх авторів ми знаємо.

Довгий час я займався аналізом наукових книг та статей про історію, філософію та еволюцію ідей та свідомості. Мені поталанило поспілкуватися з багатьма винятковими людьми. Але, як би там не було, я завжди повторюю — ми всі народжені з потенціалом до геніальності, тому потрібно відкривати свій власний геній.

З.: Які ключові принципи може запозичити консультант, скажімо, з життя одного з представлених вами геніїв — Христофора Колумба?

В.: Передовсім Колумб навчає всіх цілковитій цілеспрямованості, фокусу та терпінню. Він витратив дев'ять років на те, щоб його "проект" затвердили. За ці роки він навчився розмовляти не лише мовою всіх судів Європи, але й діалектами вищих класів.

Існує метафора, що Колумб був першим, хто вирішив поплисти перпендикулярно до берегової лінії для того, щоб відкрити нові світи. Так само організаціям чи індивідам потрібно вміти йти на нові виклики щоб відірватися від "берегової лінії" звичного. При цьому потрібно завжди бути готовим до того, що новий світ, який ви відкриєте, докорінно відрізнятиметься від того, що ви очікували знайти.

З.: Якщо говорити про стимулювання своєї думки, коли Ви стикаєтесь зі, здавалося б, невирішуваною проблемою, то до якого із десяти геніїв Ви звернулися б в першу чергу?

В.: Якщо говорити про вирішення проблем у загальному, без вдавання у подробиці, то це, безперечно, Ейнштейн. Його підхід — чудовий посібник креативного вирішення проблем.

Якщо ж говорити про конкретні проблеми, то тут можуть бути різні варіанти. Коли йдеться про політичні проблеми — я б назвав королеву Єлизавету I, тому що вона була найбільш збалансованим та ефективним лідером. Якщо йдеться про особисті проблеми — я б звернувся до Шекспіра. Якщо ж говорити про проблеми відваги — то тут знову ж таки згадується Колумб.

За матеріалами "Discovering the Genius of Michael J. Gelb", Management Consulting News.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Технологія EQ-BOOST. Як використовувати емоційний інтелект у бізнесі та життіТехнологія EQ-BOOST. Як використовувати емоційний інтелект у бізнесі та житті
Як ви збудуєте своє життя?Як ви збудуєте своє життя?
Шлях Virgin. Як слухати, вчитися, жартувати та вести за собоюШлях Virgin. Як слухати, вчитися, жартувати та вести за собою

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)