ІНСАЙТИ | Поганий керівник 9 листопада 2016 р.

11 ознак того, що ваш майбутній бос — кепський менеджер

Напевно, ніхто так не псує життя, як поганий бос, котрий може перетворити будь-яку роботу на тортури. Тому, як радить, Ліз Раян (Liz Ryan), засновник та гендиректор фірми Human Workplace, краще впевнитись, що маєте справу з кепським менеджером ще до того, як опинитесь у його підпорядкуванні — бажано на етапі інтерв’ювання.

Ліз Раян (Liz Ryan)
Ліз Раян
(Liz Ryan)
Загалом, недолугого боса неважко розпізнати. Це людина, що знає відповіді на всі запитання, яка є автором всіх хороших ідей, що з’являються в її структурі, і яка одноосібно приймає всі рішення, ні до кого не прислуховуючись. І ще, такого менеджера постійно мучить страх – а що якщо поруч опиниться хтось розумніший за нього?

Пригадую, як одного разу після бесіди зі своїм тодішнім, завжди переляканим шефом у моїй голові закружляло запитання: «А що я тут роблю? Чи ця людина вважає мене розумово відсталою — я ж ані кроку не можу самостійно зробити?» Згодом до мене дійшло, що все як раз навпаки. Просто цей менеджер у жодний спосіб не хотів допустити, аби хтось перевершив його хоча б в чомусь. Таким людям катастрофічно бракує впевненості у своїх силах, а тому вони роблять все, щоб підлеглі не змогли розкрити свої здібності.

Ось одинадцять ознак, які допоможуть вам зрозуміти вже під час інтерв’ю, що ваш потенційний бос не дасть вам ані зростати, ані загалом нормально працювати.

1. Менеджер ставить вам запитання, які потребують розгорнутої відповіді у вигляді прикладів з вашого досвіду. Але щойно ви починаєте розповідати, перериває вас та змінює тему. Цілком природно, що він не хоче почути вашу оповідь. Адже «на рахунку» цього індивіда немає нічого цікавого чи вражаючого, про що можна було б розказати.

2. Під час співбесіди ваш інтерв’юер говорить в основному про свій досвід та кваліфікаційні вимоги, що стосуються його посади.

3. Ваш потенційний бос ставить багато запитань типу «Як би ви зробили це або це?» Але насправді його не цікавить те, чи можете ви розв’язати певну проблему. Йому потрібно «вкрасти» у вас ідею, а потім реалізувати її вже без вашої участі. Швидше всього, цей менеджер не має наміру вас наймати — йому потрібен хтось із дуже посередніми здібностями.

4. У процесі інтерв’ю такий управлінець обов’язково скаже вам щось приблизно таке: «Я дуже прискіпливо підхожу до підбору кадрів — мало хто відповідає моїм вимогам».

5. Не дивуйтесь, якщо ваш ймовірний бос ні з сього ні з того почне розповідати про «політичну» структуру компанії. Адже його безперервно мучить нав’язлива думка про те, що він може «випасти з обойми» владної системи фірми.

6. Навряд чи ви почуєте від такого менеджера хоча б слово про його команду. Управлінці цього типу ототожнюють структуру, якою керують, виключно із власною персоною. Якби вони могли виконати всю роботу самі — то взагалі нікого б не наймали.

7. Також ваш ймовірний бос не розпитуватиме вас — що вам подобалось на колишній роботі, чого ви очікуєте від нової чи які проекти або види діяльності вас цікавлять. Навіщо йому знати, що може стати для вас джерелом натхнення та задоволеності? Такій бос наймає вас тому, аби ви йому догоджали. У цьому, на його переконання, й полягає ваша місія.

8. Якщо ви випадково згадаєте, що колись розв’язали якусь проблему, поклавшись на інтуїцію, або взялись за розв’язання кризової ситуації, коли менеджера не було на місці чи якось інакше виявили ініціативу, не чекаючи вказівок керівника, то неодмінно побачите, як у вашого потенційного боса зміниться вираз обличчя. Такі люди нічого не хочуть чути про те, що хтось може мати достатньо впевненості в собі, аби вчиняти самостійні дії.

9. Не варто очікувати, що бос цього типу скаже вам, як з ним найкраще спілкуватись — під час особистих розмов, через email або текстові повідомлення. Цим індивідам менше всього потрібно, аби підлеглі «турбували» їх якимись запитаннями та чогось від них очікували.

10. Якщо ви запитаєте про шанси кар’єрного зростання, можливості спілкування з вищими керівниками або про те, чи зможете ви представляти компанію на публічних заходах (наприклад, «панелях» експертів), то, швидше за все, ваш співрозмовник не зможе стримати роздратування.

11. І, нарешті, ваш можливий шеф обов’язково скаже вам, що керує він, а ви виконуєте. Від управлінців цього типу можна почути щось на кшталт: «Ось чого я очікую від нових працівників» або «Для мене є абсолютно неприйнятними такі-то й такі-то речі».

Втікайте якнайшвидше від такого менеджера! Звісно, ви можете переконувати себе, що якось це переживете, бо не збираєтесь затримуватись у цій фірмі надовго чи казатимете собі, що бачили ще й не таких шефів, а тому якось дасте собі з цим раду. Але вважайте: ваше психічне та фізичне здоров’я може постраждати з першої миті, коли ви опинитесь у цьому «отруйному середовищі.

Без роботи дуже погано, але ще гірше працювати під началом неврастенічного боса, бо він почне заражати вас своїм страхом вже з перших хвилин інтерв’ю.

За матеріалами "Ten Signs Your Future Boss Is A Weak Manager", Forbes.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Магічне мистецтво ігноруванняМагічне мистецтво ігнорування
Мій бос — ідіотМій бос — ідіот
Ігропрактика. Перший підручник з ефективного проведення прикладних ігорІгропрактика. Перший підручник з ефективного проведення прикладних ігор

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)