ІНСАЙТИ | Плинність кадрів 17 серпня 2017 р.

Піти красиво: 25 ознак того, що працівник планує звільнитись

Джерело: K.Fund Media

Головна проблема усіх роботодавців — плинність кадрів. Інвестор і підприємець Джон Ремптон (John Rampton) ділиться на сторінках видання Inc. 25-ма ознаками, які свідчать — ваш працівник розмірковує про звільнення.

Піти красиво: 25 ознак того, що працівник планує звільнитись

1. Довготривалі проекти

Якщо працівник вирішив звільнитись, він не проявлятиме ініціативи у довгострокових проектах. Причина проста — проект, який триватиме півроку, може завадити його переходу в іншу компанію. Всю увагу робітник приділятиме закінченню поточних завдань.

2. Активність у соціальних мережах

Нові контакти у соціальних мережах, зокрема у LinkedIn та особлива зацікавленість у інших компаніях — ознака того, що працівник думає про зміну роботи.

3. Безініціативність на зустрічах

Колись цей працівник сипав ідеями на кожних зборах, а тепер просто мовчить? Босу потрібно замислитись, відсутність ініціативи — це перший дзвіночок, що свідчить про бажання звільнитись.

4. Конференції та воркшопи

Ще кілька місяців тому робітник відвідував усі профільні конференції та воркшопи, а тепер став байдужим до цього?

Це означає, що людина не зацікавлена у отриманні нових знань та розвитку навичок, які б могли допомогти компанії. Така поведінка може свідчити про те, що працівник хоче не лише знайти нову роботу, а і змінити свій профіль праці.

5. Хвороби та відпустки

Працівник, який майже ніколи не брав лікарняний або термінову відпустку, тепер рідко з’являється в офісі. Це ще одна ознака того, що він хоче змінити роботу.

6. Обережність та мовчання

Якщо працівник вирішив звільнитись — він буде діяти тихо. Тому босу варто звернути увагу на колишню «душу компанії», яка замислено сидить на робочу місці та не ставить зайвих питань.

7. Особисті дзвінки

Співробітник часто залишає зустрічі або своє робоче місце, щоб поговорити по телефону? Пам’ятайте, ці дзвінки можуть бути пов’язані не лише з родинними питаннями, а і з переговорами про нову роботу. Звісно, не варто бути параноїком, але якщо така поведінка працівника вас насторожує — поговоріть з ним про це.

8. Почуття важливості

Кожен хоче бачити результат своєї роботи. Якщо працівник почувається розчарованим та недооціненим — він шукатиме іншу компанію, де на його таланти звертатимуть увагу.

9. Кар’єрні східці

Ще кілька місяців тому співробітник лише і говорив про підвищення, а тепер навіть не згадує про це? Якщо перспектива просування кар’єрними щаблями не цікава працівникові, він, ймовірно, шукає нове місце роботи.

10. Засидітись на місці

За даними кадрового порталу Glassdoor, якщо протягом 10 місяців працівник не отримує підвищення, або ж нових цікавих завдань (до прикладу, нового проекту), бажання звільнитись зростає.

11. Великі зміни

Великі зміни у житті можуть стати причиною звільнення. Наприклад, одруження, розлучення, народження дітей або ж піклування про хворого члена сім’ї. Кожна з цих ситуацій може змусити змінити роботу. Хтось почне шукати кращу зарплатню, хтось — менш напружений графік.

12. Проблеми з продуктивністю

Ваш, як правило, продуктивний, надійний та пунктуальний працівник несподівано перестає цікавитись роботою? Письменник та бізнес-тренер Майкл Керр (Michael Kerr) вважає, що зміни у поведінці вказують на «презентеїзм». Це явище співзвучне з емоційним вигоранням на роботі. Працівник почуває себе наче вичавлений лимон, і у нього лише дві думки: відпочити та знайти нове місце роботи.

13. Друзі, що покидають роботу

За даними дослідження компанії Wildgoose, 57% працівників вважають, що друг в офісі робить їх перебування на роботі приємнішим.

А майже третина зазначили, що дружня підтримка сприяє продуктивності. Тому, якщо один із працівників покидає роботу, його друг може вчинити так само.

14. Небажання виконувати завдання

Якщо працівник не хоче виконувати поставлених завдань, скоріш за все, він вже замислився про нове місце роботи.

15. Натягнуті стосунки

Якщо стосунки між двома працівниками погіршились або ж у колективі панують сварки та плітки — то є велика вірогідність, що кількість звільнень у колективі зросте.

16. Уникання боса

Співробітник почав уникати свого керівника більше, ніж зазвичай? Це ще один тривожний знак того, що він готовий піти з роботи.

17. Делегування повноважень

Хтось із членів вашої команди раптом почав перекладати свою роботу на інших? Це може свідчити про відсутність мотивації та пошук нової роботи.

18. Брак ідей

Коли працівник ділиться новими корисними ідеями або інноваційними підходами, це ознака того, що він залучений у процес і зацікавлений у роботі. Це показує, що він хоче стати цінним членом організації.

Якщо співробітник припинив продукувати нові ідеї чи пропозиції — можете бути впевнені, що він більше не зацікавлений покращеннями у компанії.

19. Довгі перерви

Перерви на роботі необхідні і важливі. Втім, немотивовані працівники починають більше часу проводити за обідом та відпочинком. Скоріш за все, їхні думки повністю віддані пошуку нової роботи.

20. Швейцарська точність

Працівник, що хоче звільнитись своєю поведінкою нагадує точний годинник. Він приходить на роботу о дев’ятій ранку. О 18:00 його речі вже зібрані і він прощається зі всіма. Добровільно працювати більше точно не входить у його плани.

21. Постійні скарги

Якщо зазвичай щасливий та задоволений співробітник починає на все скаржитись, босу варто на це звернути увагу.

22. Новий ступінь, ліцензія, сертифікат

Іноді працівник отримує нову ступінь (ліцензію, сертифікат) та покращує роботу компанії. Втім, часто нові знання — це підготовка до звільнення та переходу на іншу роботу.

23. Таємниці та обережність

Працівник демонструє на роботі таємничу поведінку? Блокує екран комп’ютера? Приховує документи та почав закривати двері у свій кабінет? Причиною дистанціювання можуть бути переговори з новим роботодавцем.

24. Проблеми з комунікацією

«Якщо хтось із членів вашої команди планує звільнитись, він стає менше комунікувати. Менше електронних листів і особистого спілкування», — розповідає письменниця та бізнес-тренер Лінн Тейлор (Lynn Taylor). За її словами, працівник хоче бути менш доступним, щоб не потрапляти у незручні ситуації.

25. Погане передчуття

Науковці з Школи бізнесу при Державному Університеті Юти радять кожному босу «довіряти своєму нутру». Якщо у вас є відчуття та підозри, що підлеглий звільниться — вони, скоріш за все, небезпідставні.

За матеріалами "25 Signs Your Employee Is About to Quit, According to Research", Inc.

Ілюстрація: Depositphotos.com



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Як ви збудуєте своє життя?Як ви збудуєте своє життя?
X10: Правило переможця. Як отримувати максимум від життяX10: Правило переможця. Як отримувати максимум від життя
Tiny Habits. Крихітні звички, які змінюють життяTiny Habits. Крихітні звички, які змінюють життя

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)